Gezilerimizde Aldığımız Covid 19 Önlemleri

Özel Turlar ve Gezilerimizde Alacağımız Covid Önlemleri

Covid 19 salgınının olduğu bu günlerde seyahat yasağının kalkması ile birlikte hepimiz yine eski günlerde olduğu gibi; hareket etmek, yolculuğa çıkmak istiyoruz ve  her geçen gün eyleme geçme isteğimiz artıyor.

Düş Patikası olarak; Covid 19 günlerinde normalleşme süreçleri ile ilgili değerlendirmeler yaparak; "Hangi şartlarda seyahat etmek isterim" sorusunu kendimize sorarak bu sorunun ışığında yol haritamızı ve şartlarımızı oluşturduk.

 

COVID-19 Laboratuvar Sorumlusu Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şaban GÜRCAN’ dan danışmanlık aldık

 

 

Bu kapsamda turlarımızda;

Tura katılan tüm misafirlerimizin ve ekibimizin sağlığını korumak için, doğru uygulamalar ile tur esnasında hepimizin sağlığını korumayı hedefliyoruz. Gezilerimizde alacağımız Covid 19 önlem listemizi belirledik.

 

Düş Patikası Covid 19 Önlem Listesi

 

 • Butik ve özel turlarımızda, konaklama yerlerimizi konaklama kapasitesi az olan butik oteller, bungalov, pansiyonları tercih ediyoruz.
 • Araçlarımızı günde 2 kez Sağlık bakanlığı araçlarında uygulanması gereken dezenfekte kurallarına göre dezenfekte ediyoruz.
 • Sağlık bakanlığı tarafından ‘’Güvenli tesis’’ olarak belirlenen hijyen kurlarına uyan, ekstra olarak da bizim istediğimiz standartlar da hijyen uygulaması yapan tesislerde konaklama yapacağız.
 • Araca giriş ve çıkışlarda kullanılabilmesi için; araç girişinde dezenfektan şişesi olacak.  Araçlarımızda Temassız ateş ölçer mevcuttur.
 • Turlarımız doğa ile iç içe olacağımız kültür/doğa konseptindedir. Şehirlerin kalabalığından uzak bölgeleri geziyoruz.  Doğa içerisinde izole olacağız ve hijyen kulları ile güvenle gezeceğiz.
 • Ekibimizde yer alan, rehber ve kaptanlarımız hijyen eğitimlerini tamamladı. Her yeni tura başlarken testleri yapılarak güvenle yanınızda yer alacaklar.
 • Turun başında misafirlerimize hijyen paketi dağıtılacaktır. Pakette; ıslak mendil, mini kolonya, eldiven ve günlük 5 adet maske bulunacaktır.
 • Tur misafirlerimizle paylaşacağımız bilgi formu ve tur araçlarımız içerisine asacağımız detaylı bilgilendirme formları oluşturduk. Aşağıdaki tüm konuların detaylarını bur formlarda belirteceğiz.
 1. Düş patikası ekibinin (Rehber, Tur lideri, Kaptanlar) uyması gerekenler
 2. Tur katılımcılarımızın tur esnasında uyması gereken detaylar
 3. Minibüslerde havalandırma, temizlik ve dezenfeksiyon kuralları
 4. Yemek salonu ve genel kullanım alanlarında uyulması gerekenler

 

Tur Organizasyonuna Katılamayacak Olanlar:

 

 • Misafirlerden ateş, öksürük, nefes darlığı, boğaz ağrısı, baş ağrısı, kas ağrıları, tat ve koku alma kaybı veya ishal belirti ve bulgularından herhangi biri bulunanlar tur organizasyonuna katılamazlar. 
 • Son 14 gün içinde:
 1. Yurt dışında bulunanlar veya onlarla yakın temas edenler,
 2. Solunum sıkıntısı nedeniyle hastanede yatan veya COVID-19 tanılı bir yakını olanlar tur organizasyonuna katılamazlar.
 • COVID-19 enfeksiyonu geçirenler son negatif test sonucundan sonra 14 geçmemiş ise tur organizasyonuna katılamazlar.

 

Doğa’ya kaçış turlarımız başlıyor!

 

Mottomuz; az bilinen antik kentleri gezerek, denizin keyfini sürerek, doğanın içinde, butik, size özel, hijyenik ve güvenli, izole turlar, sevdiklerinizle, ailenizle, arkadaş grubunuzla, iş arkadaşlarınızla, hobi grubunuzla, ya da tek başınıza bizim katılımcı grubumuza dahil olarak katılabileceğiniz seyahatler planlıyoruz. Yeni dostluklara yelken açarak seyyah gibi geziyoruz.

Seyahatlerde alanında uzman rehberlerimiz ile turunuzu yaparken hem tarih, mitoloji, kültür, edebiyat serüvenine çıkacak, hem bölgeyi detaylı tanıyacak, gittiğiniz bölgede ki en güzel ve çok bilinmeyen yerlere, mekanlara gidecek, 8 kişilik mevcut ile size özel, butik ve kaliteli turun keyfini süreceksiniz. Konforlu ve rahat araçlarımızda turunuzun keyfi bütünleşecek. Otellerimizi butik, özel, kişi sayısı az oteller seçerek çok fazla insan ile teması ortadan kaldıracak şekilde tercih ediyoruz. Böylece rahat hareket edebileceğiz. Tarihi, doğal güzelliği ve ekolojik yaşam alanları ile özel olan, yeni destinasyonlar ile kitle turizminden uzak sakin ve dingin bölgelerde turlarımızı yapacağız. Bir nevi sakinliği ve dinginliği yaşayacağınız bölgelerde yapacağımız ‘’sakin ve izole turlar‘’ bizi bekliyor.

 

Doğa’ya kaçış turlarımız başlıyor. Mottomuz; az bilinen antik kentleri gezerek, doğanın içinde, butik, size özel, hijyenik ve güvenli, izole turlar ile seyyah gibi gezmektir.