Anadolu Yakası Şairleri Turu

TUR HAKKINDA
Düş Patikası Edebiyat ve Kültür Turları Serisi içinde yer alan Anadolu Yakası Şairleri Turumuz,

Nebil Özgentürk’ün portre anlatımı ile yazım dünyamızın önemli isimleri olan ve Anadolu Yakası şairleri olarak da bilinen Can Yücel, Cemal Süreya ve Melih Cevdet Anday’ın yaşamlarının ve edebi eserlerinin izinde bir tur gerçekleştiriyoruz.

 

Tur Programı
Kültür ve Edebiyat turumuzda, sizlerle sabah saat 10.00’da Kadıköy iskele meydanındaki Haldun Taner sahnesinin önünde buluşuyoruz. İtalyan mimar tarafından meydanı simgeleyen üç neoklasik ikondan biri olan sahne hakkında rehberimiz tarafından detaylı bilgi alacağız ve şehir emanetleri binasını da görüp; siz misafirlerimizle pazar kahvaltımızı yapacağımız mekana geçeceğiz. Kahvaltımızın ardından Nebil Özgentürk’ün bu tur için özel olarak hazırladığı belgeselimizi izleyeceğiz.
Belgeselin Ardından Ayağımızın Altında Kaldırımlarla Kadıköy’ü Arşınlamaya Başlayacağız. İlk Duraklarımızdan Birisi Cemal Süreya’nın Oturduğu Ev Olacak. Kadıköy Belediyesi Tarafından Belgelenen Bu Evin Önünde Nebil Özgentürk’ün Anekdotlarını Dinleyip; Fotoğraf Çekip Turumuza Melih Cevdet Anday’ın Bahariye’sine Doğru Devam Edeceğiz.
Kadıköy’ü, Melih Cevdet Anday’ı Ve Cemal Süreya’yı Ardımızda Bırakıp; Can Yücel’in Kuzguncuk’una Doğru Yola Çıkacağız. Yeşil Dalları, Cumbalı Evleri Ve Güler Yüzlü Insanlarıyla Dizilerde Ve Filmlerde Set Olarak Da Kullanılan; Rıfat Ilgaz’a Ve Oktay Rıfat’a Da Ev Sahipliği Yapmış Olan Bu Semtin Sokaklarında Nebil Özgentürk’ün Anlatımıyla Kuzguncuk’u Ve Kuzguncuk’u Ebedi Kılan Edebiyatçılarımızı Dinleyeceğiz.

Anadolu Yakası Şairleri Turu

Son 10 Kişi
TL 400,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Rehberlik
Tur Sırasındaki Transfer
Kahvaltı
Kulaklık Dinleme Sistemi
Bahşişler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Müze Girişleri
Kişisel Harcamalar

Hareket Saatleri

  • 10.00 Haldun Taner Sahnesi
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi