Peşin / Nakit İndirimli Fiyatı

TL 46.500,00 / Kişi Başı
Marmaris Datça Otel Konaklamalı Mavi Yolculuk Turu
20 Temmuz 2024
6 Gece 7 Gün | Maksimum 14 Kişilik
TL 49.500,00

Peşin / Nakit İndirimli Fiyatı

TL 46.500,00 / Kişi Başı
Fethiye Göcek Otel Konaklamalı Mavi Yolculuk Turu
21 Temmuz 2024
6 gece 7 gün
TL 49.500,00

 

Mavi Yolculuk Turları

 

Otel Konaklamalı Mavi Yolculuk Turları

 

Düş Patikası Otel Konaklamalı Mavi Yolculuk Turları ile Marmaris, Fethiye, Datça ve Göcek gibi Türkiye'nin en güzel koylarının bulunduğu mavi sularda yapacağımız tekne turlarımıza katılabilir, gündüz tekne gezisi yaparken akşam otelde konaklayabilirsiniz. Mavi yolculuk tur programlarımızı, tur tarihlerini incelemek, tekne turu fiyatları ile ilgili bilgi almak ve rezervasyon yapmak için turlara tıklayabilirsiniz.

 

 

Köhne teknelerle dalgalarla çarpışarak yapılan mavi yolcuklardan, otel-konaklamalı mavi yolculuklara.

 

“… Gökova Körfezi bükleri adalarıyla, dağları, burunlarıyla, orfosu, skarosu, vlahosu, turnası, bin bir çeşit balığıyla Halikarnas Balıkçısı var oldu diye vardır. Bu varlıklarsa dünyada tek gerçek varlıktır. Descartes’ın “düşünüyorum, öyleyse varım” demesi gibi. Balıkçı engin düşüncesiyle bu varlıkların hepsini kavramış ve kültüre açmıştır. O Türkiye’de az, çok az adamın yaptığı bu büyük işi yaptığı içindir ki, biz yirmi kişilik bir grup Kuşadası’ndan Gökova’ya açıldık. Gökova’ya ilk yolculuk değildi bu. Kimimizin beşinci, kimimizin üçüncü yolculuğuydu. Balıkçının çağrısına uyarak Gökova’yı özleyenler bugün yirmi kişiyse Türkiye’de, yarın iki yüz, beş yıl sonra iki bin kişi olacaktır. Bir yaratıcının izinden gitmek de öncülüktür…” Böyle tarif ediyor, mavi yolculuk macerasının nasıl başladığını Azra Erhat, aslan payını Halikarnas Balıkçısı’na vermeyi ihmal etmeden. Dediği gibi de oluyor, Mavi Yolculuk, yıllar içinde en çok tercih edilen seyahat türlerinden birisi haline geliyor, hem de öyle iki bin üç bin kişilik meraklı grubuyla da sınırlı kalmıyor mavi sulara özlem duyanlar. Hem yurt içi hem de yurt dışından yüz binlerce insan, dünyanın en güzel maviliklerine yelken açarken, koskoca bir kültürün izini sürmeye devam ediyorlar on yıllardır.

 

Binlerce yıllık antik kentlerin, küçük balıkçı kasabalarının peşinden teknelerle giderken, ilk mavi yolcuların bizlere bıraktığı izlere de rastlıyoruz. Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun Taşkaya Koyu’ndaki Akpınar Çeşmesi’nin yanında bulunan bir kayanın üzerine çizdiği göze benzeyen, kırmızı ve siyah balık resmi, öylesine meşhur oluyor ki, koyun adı artık onunla anıldığı gibi, ünü de dünyaya yayılıyor örneğin. Kim yıllara meydan okuyan bu resmi çıplak gözleriyle görmek isteyip, ilk mavi yolcuları anmak istemez ki? Ya da kim canlı, hem de müthiş canlı olduğu için “Ölüdeniz” yerine kayaların arkasına gizlenen bu doğa harikasını “Gizli Deniz” diye anmamızı öneren Mina Urgan’ın haklı olup olmadığını anlayabilmek için Fethiye’ye rotasını kırmak istemez? Üstelik artık bu doğa harikasını Babadağ’dan yamaç paraşütleriyle atlayıp gök yüzünden görme fırsatı da mevcut.

 

Hristiyanların hac güzergahı üzerinde olan Gemiler Adası’nın tepesinde bulunan yıkık manastır, sular altında kalan antik kent, Kekova’da yine bir kısmı sular altında kalan lahitler ve birçok doğa harikasının izlerini sürmek halen mavi yolculuk ile özdeşleşen guletler ile mümkün. Bu koyların büyük bir bölümü matruşka gibi birbirinin içine gizlendiğinden ancak bu teknelerle koyların içlerine bükülebiliyoruz. Fethiye, Göcek, Marmaris ve Datça’nın koylarını ve büklerinin eşsiz denizini ziyaret edebilmek için hazırlanan birçok mavi yolculuk teknesinin bulunması da bu yüzden. Biz de sizler çin otel konaklamalı mavi yolculuk rotaları hazırladık. Seyahatiniz sırasında, Kızılkum, Palmiye Koyu, Göcek Adası, İztuzu Plajı, Akyaka ve birçok diğer koyu ve plajı ziyaret edecek, akşamları da otelde konaklama fırsatına sahip olacaksınız. Binlerce yıllık kültürün ve de mavi yolcuların izlerini sürmek için sizleri bekliyoruz.

 

Yorumlar

no-avatar
sude

guzel begendim

no-avatar
S. O.

Ağustos 2023de Marmaris Datça Turumu Gezgin Kandınlar Klübü için Düş Patikasından aldım.. İlk deneyimim olduğu için önce çok tereddüt ettim ama beklentimin üzerinde bir Program ile karşılaştım. O kadar düzenli ve planlı bir Tur oldu ki daha önce keşfetmedim diye kendime kızdım. Herşey ince ayrıntısına kadar düşünülmüştü çok mutlu ve keyifli bir Tatil oldu. Elbette yine Gezgin Kadınlar ile Düş Patikasından birçok Tura katılacağım.. yeni keşifler için şimdiden hazırlık yapıyorum ve heyecanla bekliyorum

Yorumunuz admin onayından sonra yayınlanacaktır

Yorum Bırak