16 Kasım 2024
Latin Amerika Turu 8 Gece 9 Gün
EUR 2.100,00
09 Kasım 2024
Latin Amerika Turu 8 Gece 9 Gün
EUR 2.300,00
31 Ekim 2024
Ölüler Günü Meksika Turu 8 Gece 9 Gün
EUR 3.750,00
19 Mayıs 2025
Latin Amerika Turu 11 Gece 12 Gün
USD 5.780,00

 

Latin Amerika Turları

 

Latin Amerika Turları

 

Latin Amerika turları ile Latin Amerika ülkelerinin tarihini, kültürlerini ve doğal güzelliklerini keşfediyor, her biri kendine özgü cazibe merkezleri olan önemli destinasyonlarını birlikte deneyimliyoruz.

 

Latin Amerika olarak tabir edilen bölge 21 ülkeden oluşmakta olup alfabetik sıra ile bu ülkeler; Arjantin, Bolivya, Brezilya, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Küba, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, El Salvador, Guatemala, Haiti, Honduras, Meksika, Nikaragua, Panama, Paraguay, Peru, Porto Riko, Uruguay, Venezuela’dır.

 

Latin Amerika ülkelerini ziyaret ettiğimizde; Küba turunda Küba’nın kendine özgü kolonyal tarihini, yapılarını, mimarisini ve Amerikan arabalarını, purolarını, kültürünü, dans ve müziklerini, Meksika turunda Cancun'un büyüleyici sahillerini, Ölüler Günü Festivali’ni, Brezilya turunda Rio de Janeiro'nun hareketli sokaklarını, Peru turunda Machu Picchu'nun antik kalıntılarını, Kolombiya turunda Cartagena gibi şehirlerin kolonyal mimarisini gibi birçok kültürel, tarihi ve doğal güzellikleri keşfetme fırsatı bulacaksınız. Ayrıca turuna katıldığınız her bir Latin Amerika ülkesinin lezzetli yemeklerini, kendilerine özgü yerel danslarını, yerel halkın yaşam biçimini ve eğlenceli gece hayatını deneyimleyeceğiz.

 

"Latin Amerika’nın sıcak misafirperverliğini, canlı kültürünü ve çarpıcı güzelliğini hep beraber yaşamak için butik Latin Amerika turlarımıza katılabilirsiniz."

 

Latin Amerika Turları

 

Latin Amerika Kültürü

 

Latin Amerika, Meksika'dan Arjantin'e kadar birçok ülkeyi kapsayan, zengin bir kültürel mirasa ve çeşitli mutfağa sahip bir bölgedir. Latin Amerika yemekleri, mısır, fasulye, kırmızı biber ve baharat gibi malzemeler içeren yerli ve İspanyol mutfağından büyük ölçüde etkilenmiştir.

 

Küba, sığır eti ile yapılan yavaş pişirilmiş bir güveç olan ropa vieja ve lezzetli bir tavuk ve pirinç yemeği olan arroz con pollo gibi leziz yemekleriyle tanınır. Küba mutfağı ayrıca çeşitli deniz ürünleri, taze meyve suları ve sert kahve içerir. Küba, yemeklerinin yanı sıra güzel plajları, kolonyal mimarisi ve canlı müzik ortamıyla ünlüdür.

 

Meksika, tacos, enchiladas ve tamales gibi yemekler de dahil olmak üzere çeşitli mutfağıyla ünlüdür. Meksika yemekleri, biber, kişniş ve avokado gibi taze malzemelerin kullanılmasıyla karakterize edilir ve genellikle kimyon, kırmızı biber ve kekik gibi baharatlarla tatlandırılır. Meksika ayrıca kuzeydeki çöllerden güneydeki yemyeşil ormanlara kadar çarpıcı doğal güzelliklere ev sahipliği yapmaktadır.

 

Peru, yerli, İspanyol ve Asya lezzetlerini harmanlayan bir mutfağa sahip, dünyanın mutfak başkentlerinden biri olarak kabul edilir. Narenciye sularında marine edilmiş çiğ deniz ürünleri yemeği olan ceviche ve sığır eti, patates ve sebzelerle yapılan tavada kızartma lomo saltado gibi Peru yemekleri hem Peru'da hem de dünyada popülerdir. Peru, yemeğine ek olarak Machu Picchu, Amazon yağmur ormanları ve And Dağları gibi nefes kesen doğal güzelliğe sahiptir.

 

Latin Amerika ülkeleri biz gezginlere zengin bir kültür, çeşitli ve lezzetli bir mutfak ve benzersiz doğal güzellikler sunmaktadır. İster gurme, ister maceracı olun, isterseniz de sadece yerel kültürü özümsemek isteyin, Latin Amerika tatili tüm gezginler için keşfedilmeye değer bir önemli bir destinasyondur.

 

 

Daha önce yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan siz olun
Yorumunuz admin onayından sonra yayınlanacaktır

Yorum Bırak