loading

Doğu Ekspresi Kars Erzurum Turu

19 Ocak 2023
Kültür Turu 3 Gece 4 Gün
TL 9.600,00

Yılbaşı Doğu Ekspresi Kars Erzurum Turu

29 Aralık 2022
Kültür Turu 3 Gece 4 Gün
TL 10.200,00

Doğu Ekspresi Van Kars Erzurum Turu

24 Ocak 2023
Kültür Turu 4 Gece 5 Gün İstanbul Hareketli
TL 10.600,00

Turistik Doğu Ekspresi ile Ankara Kars Turu

16 Aralık 2022
Turistik Doğu Ekspresiyle UZUN TREN YOLCULUĞU
TL 9.700,00

Turistik Doğu Ekspresi ile Kars Ankara Turu

16 Ocak 2023
Turistik Doğu Ekspresiyle UZUN TREN
TL 9.700,00

Doğu Ekspresi ile Ekonomik Kars Turları

En gözde ve en nostaljik destinasyonların başında gelen Kars, içinde barındırdığı tarihi yerleri, lezzetli yöresel yemekleri ve eşsiz kültürü ile özellikle son yıllarda kış aylarının vazgeçilmez bir tatil merkezi haline gelmiş durumdadır. 

Kars’ın tüm bu güzelliklerine; ilk seferini 1936 yılında yapan ve Ankara, Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum illerinden geçerek Kars'a ulaşan tarihi Doğu Ekspresi ile yapılan benzersiz yolculuk eklendiğinde, Doğu Ekspresi olmayan bir Kars Turu düşünülemez hale gelmiştir. 

Düş Patikası olarak Kars turlarımız ile siz değerli misafirlerimize hem ekonomik hem de tura katılım kolaylığı sağlayacak çeşitli tur programları düzenleyerek muhteşem doğası ile sizleri hayran bırakacak Kars’ta unutamayacağız bir tatil yaşamanızı vadediyoruz.

Kars’ta Gezilecek Yerler

Doğu Ekspresi ile Kars Turları’na katılarak Kars’ın benzersiz güzelliklerini hep beraber keşfediyor, unutulmayacak deneyimler yaşayıp birbirinden güzel Kars turu fotoğrafları ve anıları ile gezimizin tadını çıkarıyoruz. 

Çıldır Gölü

Kışın -20 derecelere düşen hava sıcaklığı ile buz tutan Doğu Anadolu’nun en yüksek gölü olan Çıldır Gölü’nün muhteşem manzarasının tadına varıp Çıldır Gölü üzerinde yapılan kızaklı turlar ve gölün kırılmasıyla ortaya çıkan sarı balık, Çıldır Gölü’nü Türkiye’de kesinlikle görülmesi gereken bir yer olarak önemini ortaya koyuyor. 

Ani Harabeleri

Türkiye ile Ermenistan sınırlarının arasında olan Ani Harabeleri, Anadolu’ya giriş yapılan antik kenttir. Düş Patikası Kars Turları gezi programlarında yer alan bu tarihi bölgeyi keşfederek tarihe yerinde tanıklık edeceksiniz. Pakraduni Hanedanlığı'ndan Ermeni hükümdarlarının başkenti olan Ani Harabeleri, binlerce yıllık tarihi izleri günümüze taşıyor.

Katerina Köşkü

Rus Mimarisinin izlerini günümüze taşıyan, Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki 1896 yılında Osmanlı-Rus Savaşı zamanında yapılmış tarihi köşk. Yekpare ağaçtan çivi kullanılmadan oluşturulmuş şu an hala özelliğini koruyan köşk, yukarı Sarıkamış bölgesinde bulunmaktadır. Kars’ın ve Kars Turları’nın sembollerinden biri olan Katerina Köşkü; Sarıkamış’a hakim manzarası ile nefes kesiyor. Ziyaretçileri hem manzaranın tadını çıkarıp hem de eşsiz fotoğraflar ile bu unutulmaz Kars Turu’nu ölümsüzleştiriyor.

Kars Kalesi

Kars’a gidip Kars Turu’na katılıp 1153 yılında inşa edilen tarih boyunca pek çok savaş görmüş ve 1579 yılında dönemin Osmanlı Padişahı III.Murat'ın fermanı ile Kars'a gelen Lala Mustafa Paşa tarafından yeniden yaptırılmış eşsiz manzarası olan Kars Kalesi’ni görmemek, manzarasının tadını çıkarmamak olmaz. 

Düş Patikası olarak; “Seyyah gibi gezmek için” sloganıyla yola çıktığımız Doğu Ekspresi ile Kars Turları’nda size eşlik ederek bu eşsiz Kars Gezisi’nde eksiksiz ve tekrar tekrar gelmek isteyeceğiniz bir tatil deneyimi yaşatmak, Türkiye’nin en güzel yerlerini hep beraber gezerek keşiflerle dolu kültür turu tercihlerinizde hep yanınızda olmak için buradayız.

Daha önce yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan siz olun
Yorumunuz admin onayından sonra yayınlanacaktır

Yorum Bırak