21 Temmuz 2024
Doğa Yürüyüşü - Trekking Turu - 6 Gece 7 Gün
USD 760,00

Peşin / Nakit İndirimli Fiyatı

TL 19.800,00 / Kişi Başı
Macahel Yaylaları Trekking Turu
09 Temmuz 2024
Doğa Yürüyüşü - Trekking Turu - 4 Gece 5 Gün
TL 21.750,00

Peşin / Nakit İndirimli Fiyatı

TL 22.000,00 / Kişi Başı
Fırat Yolu Tunceli Etapları Trekking Turu
05 Haziran 2024
4 gece 5 gün
TL 24.200,00

Peşin / Nakit İndirimli Fiyatı

TL 15.450,00 / Kişi Başı
Fırat Yolu Malatya-Elazığ Trekking Turu
02 Ekim 2024
4 Gece 5 Gün
TL 16.950,00

Peşin / Nakit İndirimli Fiyatı

TL 24.650,00 / Kişi Başı
Fırat Yolu Bingöl-Elazığ Trekking Turu
22 Eylül 2024
6 Gece 7 Gün
TL 27.100,00

Peşin / Nakit İndirimli Fiyatı

TL 18.600,00 / Kişi Başı
Likya Yolu Ölüdeniz Kalkan Trekking Turu
09 Ekim 2024
Doğa Yürüyüşü - Trekking Turu - 4 Gece 5 Gün
TL 19.800,00

Peşin / Nakit İndirimli Fiyatı

TL 18.600,00 / Kişi Başı
Likya Yolu Kaş Olympos Trekking Turu
23 Ekim 2024
Doğa Yürüyüşü - Trekking Turu - 4 Gece 5 Gün
TL 19.800,00

Peşin / Nakit İndirimli Fiyatı

TL 27.000,00 / Kişi Başı
Saint Paul Yolu Trekking Turu
24 Eylül 2024
Doğa Yürüyüşü - Trekking Turu - 5 Gece 6 Gün
TL 29.500,00
22 Eylül 2024
Doğa Yürüyüşü - Trekking Turu - 6 Gece 7 Gün
EUR 820,00
16 Ekim 2024
Doğa Yürüyüşü - Trekking Turu - 4 Gece 5 Gün
EUR 450,00
23 Ekim 2024
Doğa Yürüyüşü - Trekking Turu - 6 Gece 7 Gün
EUR 740,00
15 Haziran 2025
Doğa Yürüyüşü - Trekking Turu - 4 Gece 5 Gün
TL 0,00
29 Mayıs 2024
4 Gece 5 Gün
TL 0,00

Trekking Doğa Yürüyüşü Turları

Günlük hayatın tüm monotonluğundan kurtulup en çok tercih edilen rotalara yaptığımız trekking doğa yürüyüşü turlarımıza katılarak hem dinlenin hem spor yapın! 
 
Her bütçeye uygun fiyatlı yurtiçi ve yurtdışı trekking doğa yürüyüşü turlarımızla doğayı keşfedin; şehir hayatının stresinden, kalabalığından uzaklaşıp yemyeşil yaylaları, ormanları, dağları ve gölleri görüp fotoğraflarla ölümsüzleştirin. 
 
Düş Patikası farkı ile doğanın bize sunduğu bu eşsiz huzuru içinize doldurup bu mükemmel dinginliği hep beraber yaşamak için sizleri trekking doğa yürüyüşü turlarımıza bekliyoruz.
 

Trekking Doğa Yürüyüşü Turu için Nasıl Giyinilmeli?

 
Trekking doğa yürüyüşü turlarına katılan katılımcılara;  yürüyüş botu veya uygun spor ayakkabı, baton, yağmurluk, güneş kremi, şapka, güneş gözlüğü, sinek kovucu, deniz malzemelerini, yedek kıyafetler, yedek ayakkabı, sandalet veya terlik, su matarası veya su şişesi, küçük sırt çantası, saç kurutma makinesi, kişisel ilaçlarınız, fotoğraf makinesi ve pilleriniz, çeşitli atıştırmalık, kuru meyve, meyve yanlarına almalarını öneririz.
 

Yurtiçi Trekking Doğa Yürüyüşü Rotaları

 

Likya Yolu Trekking Doğa Yürüyüşü

 

İlyada Destanı ve Işıklar ülkesine masalsı yolculuklarla güzel mi güzel doğa yürüyüşü keyfi. Likya Yolu, Türkiye’nin ilk uzun mesafeli trekking doğa yürüyüşü parkurudur. Dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotasından biridir. Fethiye’den başlayarak Antalya’ya kadar uzanan ve tarihte Likya olarak adlandırılan Teke yarımadasındaki patikaların Kate Clow tarafından işaretlenip haritalanması ile oluşturulmustur. Yeni ilave edilen parkurlarla beraber toplam uzunluk yaklaşık 550 km'dir. Akdeniz'in güzelliğini ve Antik Likya döneminin gizemini bizlere yaşatmaktadır. Rota üzerinde Sdyma, Pyndai, Phellos, Apelia, Theimussa, Letoon, Xanthos, Patara, Antiphellos, Apollonia, İdyros, Simena, Myra, Limyra, Gagae, Olympos, Sura, Belos, Phaselis ile birlikte bir çok antik kent yer almaktadır. 
 

St Paul Yolu Trekking Doğa Yürüyüşü

 

St Paul Yolu, Antalya’nın 10 km doğusundaki Perge ile Eğirdir Gölü’nün kuzey doğusundaki Yalvaç arasında yer alan Türkiye’nin üçüncü uzun mesafeli trekking doğa yürüyüşü rotası olup 500 km’lik rotadır. Türkiye toprakları tarihi boyunca, dünya üzerinde bulunan birçok dinlerin doğduğu, geliştiği, yayıldığı, farklı değerleri sınırları içerisinde barındırmaktadır. Bu topraklarda farklı inanıştan insanların, sevgi ve anlayışta birleştiği, birlikte ahenk içerisinde yüzyıllar boyunca yaşamlarını sürdürmektedirler.
 

Kaçkar Yaylaları Trekking Doğa Yürüyüşü

 

Türkiye'nin kuzeyinde, Doğu Karadeniz sahili boyunca uzanan Kuzey Anadolu Dağları'nın doğudaki bölümünü oluşturur Kaçkar Dağları. Kaçkar Milli Parkı, Rize’nin Çamlıhemşin ve Artvin’in Yusufeli ilçesi bölgeleri arasındadır. Doğusundaki bir çok zirvesi 3500 metre üzerindeyken, batı kesimi 2000 metre yüksekliğe kadar ulaşır. Bu sahada birçok buzullarla birlikte; buzul gölleri, buzul vadileri ve morenler bulunur. 3000 metre yüksekliklere kadar yapılabilen uzun trekking doğa yürüyüşlerle doğanın gizemini, kendine özgü yapısını, her mevsim değişen biyolojik çeşitliliği, bu değişimlerin yöre halkının karakterinin oluşmasındaki etkilerini, tulumun yüreklerden kopup hayatları yansıtan o büyülü sesini, çayın yaprak yaprak toplanarak soframıza gelişinin hikayesini bulacak ve ‘’hangi taşı kaldırsanız altından su çıkar’’ deyiminin gerçekliliğinin ne demek olduğunu göreceksiniz. Bulut denizlerinin oluşumuna şahit olup, bulutların gökyüzü ve dağlar ile dans edip vadilere nasıl gerdan kırdığını izleyeceksiniz. Her daim yağan yağmurun güneşle kavuşma anındaki muhteşem görsele şahit olup, o anda yöre haklının gözlerindeki umudu ve mutluluğu görme fırsatı yakalamakla kalmayacak doğa yürüyüşü esnasında aynı hisleri sizlerde yaşayacaksınız. Kaçkarlarda; yeşilin her tonunun harman olduğu, yemyeşil dağlar, muhteşem ormanlar, görseli ile gözlerinizi kamaştıracak flora, her daim coşkuyla akan billur dereler, ülkemizin en güzel yaylalarıyla, doğanın hakimiyetinden gelen farklı kültürler sizi bekliyor olacak.
 

Macahel Yaylaları Trekking Doğa Yürüyüşü

 

 
Macahel Türkiye'in Artvin ili ve Gürcistan'ın Acara Özerk Cumhuriyeti'ne yayılan vadinin ve tarihsel bölgenin adıdır. Eskiden kullanılan adı Bicihiani'dir. Türkiye’de kalan kısmı Artvin’in Borçka ilçesinin dağlık alanlarıdır. Macahel Bölgesi’nin Vadi boyunca akan, ana kollarını Uğur-Maral ve Efeler derelerinin oluşturduğu akarsu Macahel Suyu olarak anılmakta olup, sınırı geçtikten sonra, Acara Suyu’ndan önce sağdan Çoruh Nehrine birleşir. Macahel Bölgesi Camili, Efeler, Düzenli, Uğurlu, Kayalar ve Maral Köylerinden oluşmaktadır. Macahel Bölgesi aynı zamanda zengin bitki ve canlı ceşitliliği sebebi ile Biyosfer Rezerv Alanı seçilmiştir. Ayrıca Macahel Avrupa ve Asya’nın tek ılıman iklim Yağmur Ormanlarına ev sahipliği yapmaktadır. ‘’Yeşil cennet ‘’ olarak anılan eşsiz güzellikteki bu coğrafyada, yeşilin her tonunu görebileceğiniz trekking doğa yürüyüşüne çıkabilirsiniz. Yaylalarını adımlayarak manzaranın keyfine dalıp, doğal güzellikler ile ruhunuzu harmanlayabilir, yöreye özgü enfes Gürcü yemekleri’nin tadına bakabilirsiniz.
 
 

Vizesiz Yurtdışı Trekking Doğa Yürüyüşü Rotaları

 

Gürcistan - Mestia - Svaneti Trekking Doğa Yürüyüşü

 
Sınır komşumuz Gürcistan, muhteşem doğası Avrupa kentlerini aratmayan şehirleri ile keşfedilmeyi bekliyor. Üstelik bu ülkeye gitmek için sadece TC Kimlik Kartınızın olması yeterli. Vize derdi yok, pasaporta gerek yok. Gürcistan’da Svaneti bölgesi tam bir doğa cennettir. Kafkas dağlarının Gürcistan sınırlarında Svaneti 5.000 metrelik dağlar ve derin vadilerle izole olmuş bir coğrafyadır. Kafkasların en yüksek 10 zirvesi bu bölgede bulunur. Trekking doğa yürüyüşü için uygun olan bu bölge, el değmemiş doğası ve korunan tarihi değerleriyle görülmeye değer bu bölge Avrupa’nın en yüksek yerleşim merkezidir. Svaneti’nin genel görünümünü, derin vadilerle birbirinden ayrılan yüksek dağlar oluşturur. Bölgenin büyük bölümü, deniz seviyesinden 1.800 metreden daha yüksektir. Ormanlık alanlarda bölgeye özgü türlere, huş, ladin, köknar, kayın, meşe, gürgen gibi bitkilere rastlanır. 
 

Saraybosna Una Ulusal Parkı Trekking Doğa Yürüyüşü

 
Bosna Hersek; küçük yüz ölçüme sahip, Avrupa’nın renkli kültürü, tarihi ve en önemlisi de harika doğası ile nefes kesen manzaralarıyla unutulmaz ülkeler arasındadır. Fauna ve flora olarak zengindir. Eski dilde iyi insanların ve Suların Ülkesi olarak tanımlanır. Üzerinde bulunan milli parklar, dünyaca ünlü trekking doğa yürüyüş rotaları, nehirler, göller, şelaleler, ormanlar, vadiler ve doğal güzellikler ile farklı inanışlara sahip halkları ile bütünleşir. Bu güzel ülke Avrupa’nın en güzel trekking rotaları ve doğal güzelliği ile sizleri bekliyor.
 

Makedonya Trekking Doğa Yürüyüşü

 
Makedonya Cumhuriyeti Kuzeyde Sırbistan ve Kosova, batıda Arnavutluk, güneyde Yunanistan, doğuda Bulgaristan ile komşudur. Eski adı Yugoslav Cumhuriyetidir. 1991 yılında özerkliğini ilan eden Makedonya, Balkanlar’da vizesiz gidilebilen ülkelerden biridir. Başkenti Üsküp; ülkenin ekonomik ve kültürel zenginliğini içerisinde barındırmaktadır. Resmi dili Makedonca olan ülke halkı arasında Türkçe, Arnavutça, Sırpça, Romca ve Ulahça da konuşulmaktadır. Makedonya Cumhuriyeti’nin tek büyük ırmağı tam ortasından geçen Vardar Nehri’dir. Makedonya’da yüksekliği 2000 metre den fazla 16 dağ, 50 kadar doğal göl bulunmaktadır. Bu göller Arnavutluk, Yunanistan ve Makedonya Cumhuriyeti’nin kesiştiği noktada bulunan Ohri, Prespa ve Doyran Gölü’dür. Coğrafyanın dağlık olmasından dolayı çok sayıda milli parka sahiptir. Bu milli parkların içerisinde; Krstovar Dağı, Vodno dağı, Matka Kanyonu, Ohri gölü, Galicica Milli parkı, Prespa gölü, Magaro dağı, Resen, Bitola, Pelister Milli Parkı, Baba Dağ, Begova Cesma, Pelister dağı yer almaktadır. İyi insanlar ülkesi olarak anılan bu güzel coğrafya ve tarihinde birçok medeniyetin izlerini barındıran, değişik dinlere ev sahipliği yapmış Makedonya doğasında trekking doğa yürüyüşü yapıp şehrin sokaklarını gezebilirsiniz.
 
 

Yorumlar

no-avatar
Murat Özer

İlgi duyduğum bir konu. Likya yolunu bireysel olarak yürüyorum. Rotalar heyecan verici. Bu yolların aktif ve düzenli olarak işler hale getirilmesi ciddi bir maddi ve manevi kazanca yol açacak, sektör oluşmasına olanak sağlayacaktır. Ben şahsi olarak bu organizasyonlara katılmak isteyeceğim gibi çevremde bu konuda fazlaca istekli insanlar bulunmakta.Günümüz dünyasında Elektronik kabile yaşamına mahkum insanların özgürleşmesine ve doğaya olan ihtiyacına olağanüstü katkı sağlayacak bir sektör. Kolaylıklar dilerim ve her zaman iletişimde kalmak isterim.....

no-avatar
Evcim Bilgiç

Likya Yolunu her etabında doğanın bizlere armağan ettiği güzellikleri görme imkanına sahip oldum.Asuman Hanımla birlikte aynı etapları ilkbahar ve sonbahar mevsimde yürümenin keyfini çıkardım. Bir kadın lider ile birlikte trekking yapmak ayrıcalık.Yeni Rotalarda görüşmek umuduyla.Teşekkürler Düş patikası.

no-avatar
Gül Bilicioğlu

Doğa yürüyüşleri ,insanın doğanın bir parçası olduğunu hatırlatıyor. Bu yürüşler sessizliğin sesini dinlemek,şehrin stresli enerjisinden kaçmak,huzur bulmak için ideal bir deşarj yöntemi. Likya yolu efsane bir parkur. Düş Patikası olarak bu konudaki aktivitelerinize katılmaktan son derece memnun olduğumu bildirir,daha nice yeni aktivitelerde görüşmek üzere kolaylıklar diliyorum.

no-avatar
Gamze Eser

Ben istanbul ve yakın çevresinde kısa doğa yürüyüşleri yapıyordum.Asuman Hanım ile birlikte St.Paul yolu benim ilk uzun Trekking yürüyüşüm oldu.Konaklamalı bir Trekking faaliyetinde yer almak farklı bir duygu insanları tanımak ve doğayı daha iyi anlamak için vaktim oldu.Adam kayalar benim en beğendiğim rotaydı.Yeni faaliyetlerde görüşmek üzere :)

no-avatar
Nevin Beydağ

Asuman Bilgiç ile 2 kez yürüyüş yaptim. St. Paul yolu ve Spil dağı kula rotalarinda... her iki yürüyüşüm de çok keyifli geçti. Doğanın sessizliğinde kendinizi Asumana emanet edin ve başka bir şey de düsünmeyin... sizin için her detayı düşünür. Bu sene gidebilirsek macahel yaylalarında da trekking yapacağım onunla. Teşekkürler Asuman Bilgiç...Teşekkürler Düş Patikası...

no-avatar
Mustafa Derebey

Asuman Bilgiç Hn. rehberliğinde Likya Ovacık Kalkan parkuru ve Saint Paul yolu turu yürüyüşüne katıldım.Harika asla unutamayacağım, araçla görme şansımın olamayacağı tarihi , turistik ve doğanın binbir renkli yerlerini gezdim. Düş patikasının Yeni programlarına katılıp ülkemi yeni rotalarda keşfedip yeni anılar biriktirmek istiyorum .Teşekkürler Asuman hn.

no-avatar
nesrin uzlu metin

makedonya trekking turunuza eşimle beraber katıldım. güzergah, donanımlı rehberlik, konaklama ve yemek mekanları çok tatmin ediciydi... yeni turlarınızı takip ediyoruz :)

no-avatar
Tuba Selçuk Can

Sevgili Asuman Bilgiç kendisi profesyonel dağcı olup işin teknik kısmına son derece hakim. Kesinlikle gereksiz maceralara girmeyen, ekibini çok iyi organize eden, grup içi dinamikleri çok iyi koordine eden iyi bir ekip lideri.Kendisi ile gözüm kapalı her yere giderim. Ayrıca 70+ anne ve babam ayrıca onlarla kültür ve gezi turlarına katılmış olup hepsinden son derece memnun kaldılar. Diğer bir çok turun götürdüğü çokça bilinen yerlerin yanı sıra daha az popüler olan saklı cennetleri de bu sayede görme imkanları oldu. Rehberlik eden kişilerin son derece coğrafyaya ve tarihine hakim kişiler olmalarının yanında üstün anlatım yetenekleri ile de kendilerini etkilediklerini belirttiler. Biz ailece 7'den 70'e Düş Patikası diyoruz

no-avatar
Mürüvet Gündüz

Düş Patikası ile yurtiçi, yurdışı pek çok kültür ve trekking turuna katıldım. Her iki mecrada da son derece iyi organize olmuş turlardı. Pek çok arkadaşıma hiç tereddüt etmeden tavsiye ediyorum Düş Patikasını. Özellikle trekking turlarında Türkiye ve dünyanın değişik bölgelerinde hiç unutamayacağım, harika parkurlarda yürüyüşler yaptım. Trekkingi bana tekrar tekrar sevdiren Asuman'a, diğer lider arkadaşlara ve tanıştığım tüm dostlarıma teşekkür ederim. Sevgilerimle.

no-avatar
Mürüvet Gündüz

Bir defa denedim, sonrası hep Düş Patikası ile gezmeye döndü iş. Tanışmam Longoz Ormanları yürüyüşü ile oldu, ardından Likyası, Makedonyası, Gürcistanı, St.Paulu derken Kübası... Sırada başka yerler var. Memeleketimi Düş Patikası ile keşfedeceğim. Teşekkürlerimle.

no-avatar
Mürüvet Gündüz

Küba, Makedonya, Gürcistan, Saraybosna ve yurtiçinde pekçok bölgeyi Düş Patikası ile gezdim, yürüdüm, arşınladım. Şu covid denen dertten kurtulunca İran'ı ikinci kez Özcan Hoca ile keşfetmek istiyorum. Yollarda tanıştığım tüm arkadaşlara selam olsun.

no-avatar
Sevim derebey

Katılmış olduğum macahel treking turundan çok memnun kaldım ilk katıldığım tur değildi fakat her gittiğim turda düş patikası bana rüya gibi bir anı bıraktı Asuman hanıma ve düş patikasına sonsuz teşekkürler iyiki varsınız.

no-avatar
Zafer Akankaya

Mükemmel bir organizasyon du ???????? ???????? İyi olacağını düşünmüştüm ama bu kadar güzel olabileceğini zannetmiyordum. Asuman hanıma bilgilendirmeleri Sıcak ve samimi davranışları için tekrar tekrar teşekkür ederim ????????

no-avatar
Işıl Ertan

Dağlarda gezip denizi seyrettiğim harika bir yürüyüş deneyimi oldu benim için. Asuman hanımın neşesi ve yüksek enerjisi ile yürüyüşlerde keyifli ve eğlenceli zamanlar geçirdim. Düş patikası sayesinde yeni arkadaşlıklar ve güzel anılarım oldu. Düş patikasına teşekkürler!!!!

no-avatar
Fatma Ayhan

En büyük hayalim toroslarda yürümekti. Teşekkürler Asuman Bilgiç seninle olağanüstü bir coğrafyada yürümek harika.

no-avatar
Yann Massé

Duspatikasi ile 2 tur yaptik ve cok memnun kaldim. Parkur super, rehber cok iyi. Seneye 3 uncu yapacagim! Hem spor hem de kultur, cok keyifliydi. Asuman a tesekkurler

no-avatar
Asuman vural

Rüya gibi geçen 5 günlük st paul trekking turumuz hem ruhumuzu,gözümüzün doygunluğu ilekendimizi yeniledik.Düş patikası,na binlerce kere teşekkürler düş gezginleri olarak Asuman Bilgiç Ataç,a sonsuz teşekkürler

no-avatar
Merve Üstün

İlk treking turu deneyimimdi,hayalimden çok farkı bir gezi oldu Asuman hanımla, zaten tanışmadan ses tonundan anlayabiliyorsunuz ilgisini ve heyacanını, ekibi çok iyi koordine ediyor, bilgisi ve anlatımıyla doyulmaz bir gezi oldu benim için, düş patikasına teşekkürler,sevgilerle...

no-avatar
Selda izgi

Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.

Yorumunuz admin onayından sonra yayınlanacaktır

Yorum Bırak