loading

Doğu Karadeniz Yayla Turu 6 Gece 7 Gün

TUR HAKKINDA

 


Doğu Karadeniz Turumuzda, engin yeşillikteki yaylaların muhteşem doğasını 6 gece 7 gün boyunca keşfe çıkıyoruz. Karadeniz turumuzda Max.14 kişilik gruplarla size özel, butik tur, ve farklı bir Karadeniz yayla turu için sizleri de aramızda görmek istiyoruz. Büyülü yaylalar, muhteşem bir doğa, şelaleler, dereler, hiçbir yerde karşılaşamayacağınız yöreye özgü birçok endemik hayvan ve bitki türü… İşte burası Doğu Karadeniz ve yaylaları. Doğu Karadeniz doğası tam anlamıyla bir cennet! Yok olmaya direnen bu doğa, nice güzellikleri de içinde barındırıyor. Kendine has kültürü, Karadeniz gibi deli dolu ama tatlı mı tatlı insanı, tulumu, kemençesi ve horonu ile bizleri çağırıyor. Karadeniz yaylaları Turu; yayla turu konseptinde olup, Butik Karadeniz Turu'dur. Doğa ile bütünleşeceğimiz, anılarınızdan silinmeyecek bir hafta ile sizleri bekliyor.  Butik Yayla turumuzu, bölgeyi iyi tanıyan deneyimli rehberlerle yapacaksınız. Butik Karadeniz turumuzda yemyeşil doğanın tadını çıkarıyor, yaylalarda geziyor, salıncakta sallanıyor, muhteşem doğanın fotoğraflarını çekip, yöresel yemeklerin tadına bakıyoruz. Fındık ve çay hikayesini dinliyor, soframıza gelen çayın bahçeden fabrikasına kadar izini sürüyoruz.

 

Bizim için önemli! Sizleri önemsiyor ve turumuz boyunca maksimum keyif almanız için Karadeniz turu süresince sadece Karadeniz'in güzelliklerine odaklanmanızı, Karadeniz'i yaşamanızı istiyoruz. Gezginler için özenle hazırlanmış dolu dolu bir Karadeniz deneyimi sunan tur programımız boyunca belirtilen akış dışında hiçbir ekstra tur bulunmamakta olup herhangi bir ad altında ekstra bir ücret talep edilmemektedir.

 

1.Gün İstanbul >> Trabzon >> Rize >> Sümela Manastırı >> Çamlıhemşin >> Tar Deresi, Bulut Şelalesi >> Ayder >> Fırtına Vadisi
Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak (İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya) havaalanına gidiyoruz. Farklı illerden ve İstanbul'dan gelen misafirlerimiz ile Trabzon Havaalanı'nda saat 10:30 da toplanıyoruz. Kahvaltı molamızın ardından gezimize Altındere Vadisi Milli Parkında bulunan Sümela Manastırı ile başlıyoruz. Bulutların içindeki manastır olarak bilinen Sümela Manastırını fotoğraflayıp gezdikten sonra Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine doğru yola koyuluyoruz. Ayder Milli Parkı'nda bulunan Ayder Yaylası'na gidiyoruz. Ayder Yaylası turumuz da gezip dinlendikten sonra, keyifli bir yürüyüş bizi bekliyor. Tar Vadisi'nden Bulut Şelalesi'ne, sağlık problemi olmayan herkesin katılabileceği keyifli ve kolay bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Bu güzel vadide yürüdükten sonra aracımız ile Fırtına Vadisi'ndeki otelimize dönerek birinci günü keyifli bir yorgunlukla noktalıyoruz.

Konaklama: Patika Otel


2.Gün Zil Kale >>Palovit Şelalesi>> Şimşir Ormanları >> Gito Yaylası >> Badara Yaylası 
Karadeniz turumuzda 2. günün de kahvaltımızın ardından ilk durağımız olan Zil Kale’ye doğru yola çıkıyoruz. Fırtına Deresi kadar meşhur ve zirvede bulunan Zil Kale'den etrafı seyretmek çok keyifli olacaktır. Ardından Palovit Şelalesi'ne gidiyor ve şelalede fotograf çakilip keyif yapıyoruz. Ardından Çat Vadisi'nden geçerek Şimşir Ormanı’na ulaşıyoruz. Ormandaki molamızın ardından aslında bir Hemşin yaylası olan Gito Yaylası'na hareket ediyoruz. Doğu Karadeniz Yayla turumuzdaki en güzel manzaralardan biri burada bizi bekliyor. Gito Yaylası turumuzda manzara tek kelimeyle muhteşem. Gito Yaylasında; Verçenik, Kaçkar ve Karçal Zirvelerini hava açıksa görebileceğiz. Yaylada salıncak keyfi yaptıktan sonra Badara Yaylasına gidiyoruz. Badarayı gezip fotoğrafladıktan sonra aracımız ile otelimize giderek dinleniyoruz.

Konaklama: Patika Otel


3.Gün Pokut Yaylası >> Sal Yaylası 
Karadeniz turumuzun 3. günün de, sabah kahvelerimizi Şenyuva (Çinçiva Köyü) Köyü'nde içiyoruz. Burası bir ufak,şirin bir köy. Köyde gezinip tarihi Şenyuva Köprüsü'nde, anılarımızı fotoğraf makinalarımız ile ölümsüzleştirdikten sonra yola devam ediyoruz. Köyden geçerek Doğu Karadeniz’in en güzel yaylası olarak tabir edilen Pokut Yaylası'na ve yanı başında yer alan Sal Yaylası'na gideceğiz. Sal Yaylası ve ve Pokut Yaylaları arasında kolay bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Sal Yaylası turumuzda yürüdüğümüz yolun manzarası yolda peşimizi bırakmayıp bize eşlik edecek, bir de şansımız varsa muhlama yerken, bulut denizini seyredebiliriz. Pokut yaylasında konaklayacağımız pansiyonumuza yerleşiyoruz. Bu akşam pokut yaylasında konaklıyoruz. Gün batımı keyfi yaparken akşam yemeğimizi yiyeceğiz. Pokut yaylasının mis gibi havasında uyuyacağız. 

Konaklama: Pokut Doğa Konukevi 


4.Gün Pokut Yaylası >> Fırtına Vadisi >> Kamilet Vadisi >> Mençuna Şelalesi >> Artvin >> Cehennem Deresi Kanyonu >> Şavşat
Güne Pokut Yaylası ile merhaba diyoruz. Kahvaltımızı Pokut yaylası manzarasında yapıyoruz ve ardından vadiye doğru inişe geçiyoruz. Bugün Karadeniz doğa turumuzun Artvin turu kısmına başlıyoruz.  Aracımız ile Artvin, Arhavi’ye bağlı Kamilet Vadisi’ne doğru hareket ediyoruz.  Vadide bulunan Mençuna Şelalesi ve Çifte Köprüleri görmeye gidiyoruz. Şelaleye yarım saatlik kolay bir yürüyüşle ulaşıyoruz. Bizi karşılayan muhteşem mazara eşliğinde çaylarımızı yudumlarken eşsiz güzellikte olan doğa, yorgunluğumuzdan eser bırakmayacaktır. Şelale gezimizin ardından aracımız ile Hopa – Cankurtaran Geçidi – Borçka üzerinden Artvin’e doğru devam ediyoruz. Artvin şehir merkezi ve dünyanın en büyük Atatürk heykelinin bulunduğu Atatepe’yi uzaktan izliyoruz. Öğlen yemeğimizi yemek üzere Artvin’de mola veriyoruz. Yemek molası ve dinlenme sonrasında, kırmızı kayalıkların içinden geçen eşsiz güzellikteki bir yoldan devam ederek Artvin’e bağlı Ardanuç ilçesinde bulunan ve dünyanın sayılı kanyon vadileri arasında yer alan Cehennem Deresi Kanyonu’nu geziyor, fotoğraflıyoruz. Ardından sakin şehirler listesinde yer alan Şavşat’a ulaşıyoruz. Şavşat köylerini en güzel görebileceğimiz konuma sahip olan Yavuzköy'deki seyir terasından muhteşem güzellikteki manzaranın tadına vararak, günü bitiriyor ve Şavşat'taki otelimize dönerek giderek dinleniyoruz.

Konaklama: Şavşat Black Forest Hotel


5.Gün Şavşat >> Şavşat Karagöl >> Balıklı göl >> Tibet Kilisesi >> Şavşat
Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından aracımız ile yola çıkıyoruz. Bugün harika manzara eşliğinde Şavşat’ın köylerini, göllerini, kiliselerini gezeceğiz. Gezimize Şavşat Kalesi’ni panoramik olarak fotoğraflayarak başlıyoruz. Sonrasında dağların içindeki güzelliği ile bizleri etkileyecek, doğa harikası olan Şavşat Karagöl’ü gezeceğiz. Karagöl gezimizin ardından Şavşat çayı kenarında bulunan Veli Köy’den geçerek Pınarlı Köyü’ne gidiyoruz. Öğlen yemeğimizi burada yedikten sonra yarım saatlik araç yolculuğu ile yine Pınarlı Köy’e bağlı Balıklı Göl’e ulaşıyoruz. Burada çay ve fotoğraf molası vereceğiz. Ardından yolculuğumuza devam ederek geniş düzlükler ile birleşen dağların içindeki güzel köy, Cevizli Köyü'ne ulaşıyoruz. Cevizli Köy’de bulunan Tibet (Cevizli) Kilisesi’ni gezeceğiz. Burası ahşap evleri ve İsviçre Alplerini andıran muhteşem doğası ile bizleri büyülüyor. Buradaki gezimizi yaptıktan sonra unutulmaz güzellikteki köylerin içinden geçerek, manzarası ile bizi büyüleyecek doğanın kalbindeki otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama: Şavşat Black Forest Hotel

 


6.Gün Şavşat >> Mısırlı >> Çurupira Yaylası >> Maral Şelalesi >> Maçahel
Kahvaltımızı yaptıktan sonra, sabah kahvelerimizi içerek Şavşat’tan ayrılıyoruz. Eşsiz güzelliğine hayran kalacağınız, ölümsüz kareler elde etmekten kendinizi alamayacağınız güzellikte bir yol sizi bekliyor. Yeşilin her tonu ile karşı karşya kalacağınız bir coğrafya, kulağınıza ve gözünüze hitap eden ve ruhunuzu arındıracak derecede güzellikte şırıl şırıl akan dere, şahane köyler ve mis gibi bir doğa. Meydancık ve Mısırlı Köyü'nden Papart Düzlüğü'ne devam ediyoruz. Aracımız ile zirve noktamızda bulunan ve doğal yayla yaşamının hala devam ettiği, Çurupira Yaylası'na konuk oluyoruz. Yaylada, doğal ürünlerden yapılmış lezzetleri tadına bakıp bir başka doğa harikası olan ve Unesco tarafından tescillenmiş Türkiye’nin tek biyosfer alanı olan Maçahel bölgesine doğru inişe geçiyoruz. Programımıza Maral Köyü'nde bulunan Maral Şelalesi ve ahşap süslemeleri ile bizleri tarihsel yolculuğa çıkaracak olan camileri gezerek devam ediyoruz. Konaklamamızı Türkiye ve Gürcistan sınırında bulunan bu güzel Gürcü köyünde yapacağız. Maçahel ve yöreye özgü, damaklarımızı şenlendirecek enfes Gürcü yemekleri bizleri bekliyor.

Konaklama: Macahel Maral Otel - Han Otel - Tema Konuk Evi


7.Gün Maçahel >> Borçka Karagöl >> Çeçeva Köyü>> Trabzon >> İstanbul
Sabah kahvaltısı sonrası Macahel merkezi geziyoruz. Son kez Macahel Vadisi'ne bakıp bu diyara veda ediyoruz. Yolumuz bizi Borçka ilçesinde bulunan Karagöl Tabiat Parkı'na götürüyor. Bu güzel yerde vakit geçirip, göl çevresinde yürüyüş yapıyoruz. Ardından aracımız ile Trabzon'a doğru hareket ediyoruz. Rize'nin Çayeli ilçesine bağlı Çeçeva Köyü'nde mola veriyoruz. Çay bahçesi fotografının en güzel çıkığı köyde; çay bahçesinde anılarımızı ölümsüzleştirdikten sonra aracımız ile Çayeli’nin meşhur kuru fasulye ve kavurmasından yiyoruz. Artık dönüş vakti diyerek biriktirdiğimiz güzel anılar ile birlikte Trabzon havalimanına hareket ediyoruz. Trabzon Havaalanı'ndan ayrılma saatimiz 19:00'dır. Uçaktan indikten sonra yine transfer araçlarımız ile güvenle evlerinize bırakılacak, rüya gibi bir gezi yapmış olmanın keyfini yaşayacaksınız.

 

Doğu Karadeniz Yayla Turu 6 Gece 7 Gün

Son 10 Kişi
TL 24.000,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

6 Gece Butik Otel Konaklama
Ev Havaalanı Transferi
6 Kahvaltı
6 Akşam Yemeği
Rehberlik
Seyahat Sigortası
Tur Esnasındaki Ulaşım
Araç içi ikramlar
Milli Park Giriş Ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

İstanbul - Trabzon Gidiş Dönüş Uçak Bileti
Kişisel Harcamalar
Öğlen Yemekleri
İlk Gün Kahvaltısı
Müze-Ören Yeri Giriş Ücretleri

Hareket Saatleri

  • Trabzon Havalimanı 10:30
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi