Doğu Karadeniz Yayla Turu 6 Gece 7 Gün

TUR HAKKINDA

 

Doğu Karadeniz Turu ile unutulmaz bir doğa deneyimi yaşamak için sizi bekliyoruz. Engin yeşillikteki yaylaların eşsiz güzellikleriyle tanışacak, 6 gece 7 gün boyunca bu muazzam doğanın içinde keyifli bir keşfe çıkacaksınız. 2024 Karadeniz Turu, maksimum 14 kişilik özel gruplarla sınırlıdır ve butik tur konseptimizle unutulmaz bir tatil vadediyor.

 

Karadeniz yayla turumuz, sizi büyülü yaylalar, etkileyici doğa manzaraları, serin şelaleler, berrak dereler ve sadece burada görebileceğiniz birçok endemik hayvan ve bitki türüyle tanıştıracak. Doğu Karadeniz'in doğası tam anlamıyla bir cennet! Bu eşsiz doğa, kendine özgü kültürü, neşeli insanları, tulumu, kemençesi ve horonu ile sizi çağırıyor.

 

Karadeniz Yayla Turu; butik tur konseptinde gerçekleşen bir tur olup, turumuzu bölgede yaşayan profesyonel rehberlerimiz eşliğinde gerçekleştiriyoruz. Butik Karadeniz Turumuzda, doğayla iç içe geçen bir hafta geçirecek, yaylalarda konaklayıp keyifli geziler yapacak, salıncakta huzurlu anlar yaşayacak ve muhteşem doğanın karelerini ölümsüzleştireceksiniz. Ayrıca, yöresel lezzetleri deneyimleyerek, unutulmaz bir tat algısı edineceksiniz.

 

Fındık ve çayın hikayesini dinleyecek, çayın bahçeden fabrikaya olan yolculuğunu izleyecek ve bu bölgenin zengin kültürünü daha yakından keşfedeceksiniz. Butik Yayla Turumuzla, unutulmaz anılar biriktirirken, Karadeniz'in eşsiz güzelliklerine tanıklık edeceksiniz. Sizi de bu eşsiz doğa turumuza bekliyoruz.

 

Bizim için önemli! Sizleri önemsiyor ve turumuz boyunca maksimum keyif almanız için Karadeniz turu süresince sadece Karadeniz'in güzelliklerine odaklanmanızı, Karadeniz'i yaşamanızı istiyoruz. Gezginler için özenle hazırlanmış dolu dolu bir Karadeniz deneyimi sunan tur programımız boyunca belirtilen akış dışında hiçbir ekstra tur bulunmamakta olup herhangi bir ad altında ekstra bir ücret talep edilmemektedir.

 

1.Gün İstanbul >> Trabzon >> Sümela Manastırı >> Ayasofya >> Rize >> Çeçeva Köyü >> Çamlıhemşin >> Fırtına Vadisi

Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak (İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya) havaalanına gidiyoruz. Farklı illerden ve İstanbul'dan gelen misafirlerimiz ile Trabzon Havaalanı'nda saat 10:00 da toplanıyoruz.

 

Kahvaltı molamızın ardından gezimize Altındere Vadisi Milli Parkı’nda bulunan Sümela Manastırı ile başlıyoruz. Bulutların içindeki manastır olarak bilinen Sümela Manastırı’nı fotoğraflayıp gezdikten sonra orta çağdan günümüze denize bakan manzarası ile geçmişin manastırı, bugünün camii olan Ayasofya Camii’ne gideceğiz. Tarihsel bir yolculuktan sonra Rize’nin Çayeli ilçesine bağlı Çeçeva Köyü çay bahçelerine gidiyoruz.

 

Çay bahçesi fotoğrafının en güzel çıktığı köyde; çay bahçesinde anılarımızı ölümsüzleştirdikten sonra Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine doğru yola koyuluyoruz. Fırtına Vadisi’nde bulunan otelimize giderek yerleşiyor ve dinleniyoruz.  

 

Konaklama: Mayavera Butik Otel


2.Gün Zil Kale >> Palovit Şelalesi >> Şimşir Ormanları >> Gito Yaylası >> Badara Yaylası
Karadeniz turumuzun 2. gününde kahvaltımızın ardından ilk durağımız olan Zil Kale’ye doğru yola çıkıyoruz. Fırtına Deresi kadar meşhur ve zirvede bulunan Zil Kale'den etrafı seyretmek çok keyifli olacaktır. Ardından Palovit Şelalesi'ne gidiyor ve şelalede fotoğraf çekilip keyif yapıyoruz. Ardından Çat Vadisi'nden geçerek Şimşir Ormanı’na ulaşıyoruz. Ormandaki molamızın ardından aslında bir Hemşin Yaylası olan Gito Yaylası'na hareket ediyoruz. Doğu Karadeniz yayla turumuzdaki en güzel manzaralardan biri burada bizi bekliyor. Gito Yaylası turumuzda manzara tek kelimeyle muhteşem. Gito Yaylası’nda; Verçenik, Kaçkar ve Karçal Zirveleri’ni hava açıksa görebileceğiz. Yaylada salıncak keyfi yaptıktan sonra Badara Yaylası’na gidiyoruz. Badara’yı gezip fotoğrafladıktan sonra aracımız ile otelimize giderek dinleniyoruz.

 

Konaklama: Mayavera Butik Otel

 

3.Gün >> Ayder >> Tar Deresi, Bulut Şelalesi >> Pokut Yaylası >> Sal Yaylası

Karadeniz turumuzun 3. gününde, Ayder Milli Parkı'nda bulunan Ayder Yaylası'na gidiyoruz. Ayder Yaylası turumuzda gezip dinlendikten sonra, keyifli bir yürüyüş bizi bekliyor. Tar Vadisi'nden Bulut Şelalesi'ne, sağlık problemi olmayan herkesin katılabileceği keyifli ve kolay bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Devam ediyor ve kahvelerimizi Şenyuva (Çinçiva Köyü) Köyü'nde içiyoruz. Burası bir ufak, şirin bir köy. Köyde gezinip tarihi Şenyuva Köprüsü'nde, anılarımızı fotoğraf makinalarımız ile ölümsüzleştirdikten sonra yola devam ediyoruz. Köyden geçerek Doğu Karadeniz’in en güzel yaylası olarak tabir edilen Pokut Yaylası'na ve yanı başında yer alan Sal Yaylası'na gideceğiz. Sal Yaylası ve Pokut Yaylaları arasında kolay bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Sal Yaylası turumuzda yürüdüğümüz yolun manzarası yolda peşimizi bırakmayıp bize eşlik edecek, bir de şansımız varsa muhlama yerken, bulut denizini seyredebiliriz. Pokut Yaylası’nda konaklayacağımız pansiyonumuza yerleşiyoruz. Bu akşam Pokut Yaylası’nda konaklıyoruz. Gün batımı keyfi yaparken akşam yemeğimizi yiyeceğiz. Pokut Yaylası’nın mis gibi havasında uyuyacağız. 

 

Konaklama: Pokut Doğa Konukevi

 

4.Gün Pokut Yaylası >> Fırtına Vadisi >> Kamilet Vadisi >> Mençuna Şelalesi >> Artvin >> Cehennem Deresi Kanyonu >> Şavşat
Güne Pokut Yaylası ile merhaba diyoruz. Kahvaltımızı Pokut Yaylası manzarasında yapıyoruz ve ardından vadiye doğru inişe geçiyoruz. Bugün Karadeniz doğa turumuzun Artvin turu kısmına başlıyoruz. Aracımız ile Artvin, Arhavi’ye bağlı Kamilet Vadisi’ne doğru hareket ediyoruz. Vadide bulunan Mençuna Şelalesi ve Çifte Köprüleri görmeye gidiyoruz. Şelaleye yarım saatlik kolay bir yürüyüşle ulaşıyoruz. Bizi karşılayan muhteşem manzara eşliğinde çaylarımızı yudumlarken eşsiz güzellikte olan doğa, yorgunluğumuzdan eser bırakmayacaktır. Şelale gezimizin ardından aracımız ile Hopa – Cankurtaran Geçidi – Borçka üzerinden Artvin’e doğru devam ediyoruz. Artvin şehir merkezi ve dünyanın en büyük Atatürk heykelinin bulunduğu Atatepe’yi uzaktan izliyoruz. Öğlen yemeğimizi yemek üzere Artvin’de mola veriyoruz. Yemek molası ve dinlenme sonrasında, kırmızı kayalıkların içinden geçen eşsiz güzellikteki bir yoldan devam ederek Artvin’e bağlı Ardanuç ilçesinde bulunan ve dünyanın sayılı kanyon vadileri arasında yer alan Cehennem Deresi Kanyonu’nu geziyor, fotoğraflıyoruz. Ardından sakin şehirler listesinde yer alan Şavşat’a ulaşıyoruz. Şavşat köylerini en güzel görebileceğimiz konuma sahip olan Yavuzköy'deki seyir terasından muhteşem güzellikteki manzaranın tadına vararak, günü bitiriyor ve Şavşat'taki otelimize dönerek giderek dinleniyoruz.

 

Konaklama: Black Forest Hotel

 

5.Gün Şavşat >> Şavşat Karagöl >> Bazigiret Köyü >> Tibet Kilisesi >> Şavşat
Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından aracımız ile yola çıkıyoruz. Bugün harika manzara eşliğinde Şavşat’ın köylerini, göllerini, kiliselerini gezeceğiz. Gezimize Şavşat Kalesi’ni panoramik olarak fotoğraflayarak başlıyoruz. Sonrasında dağların içindeki güzelliği ile bizleri etkileyecek, doğa harikası olan Şavşat Karagöl’ü gezeceğiz. Karagöl gezimizin ardından Bazigiret Köyü’ne gidiyoruz. Öğlen yemeğimizi Bazigiret’in yöresel köy ürünlerinden oluşan menü ile burada yedikten sonra Bazigiret Gölü’nü geziyor ve fotoğraflıyoruz. Burada çay ve fotoğraf molası vereceğiz. Ardından yolculuğumuza devam ederek geniş düzlükler ile birleşen dağların içindeki güzel köy, Cevizli Köyü'ne ulaşıyoruz. Cevizli Köy’de bulunan Tibet (Cevizli) Kilisesi’ni gezeceğiz. Burası ahşap evleri ve İsviçre Alplerini andıran muhteşem doğası ile bizleri büyülüyor. Buradaki gezimizi yaptıktan sonra unutulmaz güzellikteki köylerin içinden geçerek, manzarası ile bizi büyüleyecek doğanın kalbindeki otelimize yerleşiyoruz.

 

Konaklama: Black Forest Hotel

 

6.Gün Şavşat >> Mısırlı >> Çurupira Yaylası >> Maral Şelalesi >> Maçahel

Kahvaltımızı yaptıktan sonra, sabah kahvelerimizi içerek Şavşat’tan ayrılıyoruz. Eşsiz güzelliğine hayran kalacağınız, ölümsüz kareler elde etmekten kendinizi alamayacağınız güzellikte bir yol sizi bekliyor. Yeşilin her tonu ile karşı karşıya kalacağınız bir coğrafya, kulağınıza ve gözünüze hitap eden ve ruhunuzu arındıracak derecede güzellikte şırıl şırıl akan dere, şahane köyler ve mis gibi bir doğa. Meydancık ve Mısırlı Köyü'nden Papart Düzlüğü'ne devam ediyoruz. Aracımız ile zirve noktamızda bulunan ve doğal yayla yaşamının hala devam ettiği, Çurupira Yaylası'na konuk oluyoruz. Yaylada, doğal ürünlerden yapılmış lezzetleri tadına bakıp bir başka doğa harikası olan ve Unesco tarafından tescillenmiş Türkiye’nin tek biyosfer alanı olan Maçahel bölgesine doğru inişe geçiyoruz. Programımıza Maral Köyü'nde bulunan Maral Şelalesi ve ahşap süslemeleri ile bizleri tarihsel yolculuğa çıkaracak olan camileri gezerek devam ediyoruz. Konaklamamızı Türkiye ve Gürcistan sınırında bulunan bu güzel Gürcü köyünde yapacağız. Maçahel ve yöreye özgü, damaklarımızı şenlendirecek enfes Gürcü yemekleri bizleri bekliyor.

 

Konaklama: Macahel Han Otel

 

7.Gün Maçahel >> Borçka Karagöl >> Fındıklı>> Rize >> İstanbul
Sabah kahvaltısı sonrası Macahel merkezi geziyoruz. Son kez Macahel Vadisi'ne bakıp bu diyara veda ediyoruz. Yolumuz bizi Borçka ilçesinde bulunan Karagöl Tabiat Parkı'na götürüyor. Bu güzel yerde vakit geçirip, göl çevresinde yürüyüş yapıyoruz. Ardından aracımız ile Fındıklı’ya doğru hareket ediyoruz. Burası Tarihi konakları ve doğal güzelliği ile ünlüdür. Konakları geziyor ve fotoğraflıyoruz. Ardından Trabzon'a doğru hareket ediyoruz. Çayeli’nin meşhur kuru fasulye ve kavurmasından yiyoruz. Artık dönüş vakti diyerek biriktirdiğimiz güzel anılar ile Rize havalimanına hareket ediyoruz. Rize Havaalanı'ndan ayrılma saatimiz 18:00'dır. Uçaktan indikten sonra yine transfer araçlarımız ile güvenle evlerinize bırakılacak, rüya gibi bir gezi yapmış olmanın keyfini yaşayacaksınız.

 

Doğu Karadeniz Yayla Turu 6 Gece 7 Gün

Son 10 Kişi

Taksitli Fiyatı

TL 32.250,00 / Kişi Başı

Peşin / Nakit İndirimli Fiyatı

TL 29.300,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

6 Gece Butik Otel Konaklama
Ev Havaalanı Transferi
6 Kahvaltı
6 Akşam Yemeği
Rehberlik
Seyahat Sigortası
Tur Esnasındaki Ulaşım
Araç içi ikramlar
Milli Park Giriş Ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Uçak Biletleri
Kişisel Harcamalar
Öğlen Yemekleri
İlk Gün Kahvaltısı
Müze-Ören Yeri Giriş Ücretleri

Hareket Saatleri

  • Trabzon Havaalanı Saat 10:00
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi