loading

Ege Turu

TUR HAKKINDA

 

Her gün farklı bir antik yapıyı ziyaret edeceğimiz ve yöresel lezzetleri yerinde tadacağımız Ege turumuz, tarih, doğa ve lezzet tutkunları için unutulmaz bir deneyim olacaktır.

 

TUR PROGRAMI

 

1.Gün İstanbul >> Bergama >> Kuşadası

Sabah saat 06:00 da başlayacak olan yolculuğumuzun ardından öğlen saatlerinde Bergama’ya varmış oluyoruz. Gezimize ilk olarak Bergama antik kentinde bulunan Akrapol, Tryan Tapınağı, Yamaç Tiyatrosu, Zeus Altarı, Dionysos Tapınağı, Aşağı şehirde bulunan Kızıl Avlu ve Bergama Asklepionu gezeceğiz. Gezimizin sonrasında Kuşadası’nda bulunan otelimize hareket ediyoruz.

 

2.Gün Apollon Tapınağı >> Dilek Yarım Adası >> Priene Antik Kenti

Kahvaltının ardından aracımız ile Tanrı Apollon'un çoban Brankhos'a bilicilik verdiği Apollon tapınağına gidiyoruz. Apollon tapınağını gezdikten sonra Doğanbey köyüne uğrayıp; Dilek yarımadasına doğru yola çıkıyoruz. Burası milli park özelliği taşımakta. Güzel mi güzel kıyılara ve koylara ev sahipliği yapan milli parkı gezip, Priene antik kentini gideceğiz. Büyük İskender, Perslerin Kralı bizi hikayeleri ile karşılayacak. Priene antik kenti gezimizin ardından otelimize dönüşe geçiyoruz. Akşam yemeğimiz yine anne eli değerek hazırlanmış, ana yemek yanında zeytin yağlı sebzeler yenmek için bizi beklemekte.

 

3.Gün Efes >> Meryem Ana >> Şirince >> Matematik Köyü

Sabah Otelde alacağımız kahvaltının ardından Selçuk’a doğru hareket ediyoruz. Bu gün Anadolu’nun en çok gezilen antik şehri ve bir zamanlar eski dünyanın yedi harikasından biri olan ve Unesco Dünya Mirası Listesi'nde olan Artemis tapınağıyla ünlü EPHESUS (Efes) ören yeriyle gezimize başlıyoruz. Daha sonra oğlu Hz. İsa’nın ölümünden sonra gelip burada yaşadığına inanılan MERYEM ANANIN evine ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğinden sonra zeytinlikler arasından süren kısa bir yolculuktan sonra ev yapımı şarapları, güzel konaklarıyla ünlü ŞİRİNCE köyüne gezimizi gerçekleştiriyoruz. Eski bir Rum yerleşimi olan bu şirin köyün meyve şaraplarını tadıp küçük ama renkli çarşısında alışveriş de yapabiliriz. Daha sonra Matematik köyünü gezip günün geriye kalan zamanını değerlendirmek için Kuşadası’na dönüyoruz.

 

4.Gün Afrodisias >> Hierapolis >> Pamukkale >> Denizli >> Kocaeli

Sabah Otelde alacağımız kahvaltının ardından sonra Karacasu da bulunan Egenin en korunmuş antik kentlerinden biri olan güzellik tanrıçası Afrodit’in şehri APHRODİSİAS’a yol alıyoruz ve Aphrodisias ören yerini, müzesini geziyoruz… Buradaki gezimizde Anadolu’nun en koruna gelmiş 30.000 kişilik kapasitesiyle antik stadyumu ve Prof. Kenan Erim tarafından ayağa kaldırılmış olan Afrodit tapınağının anıtsal kapısı dikkatinizi çekecek önemli yapılar arasındadır. Öğle yemeğinden sonra son gezi yerimiz olan HİERAPOLİS antik kentinin Kuzey Nekropolisi’nden başlayan yürüyüşümüzle Pamukkale travertenlerine doğru devam ediyoruz. Yürüyüş boyunca Roma Hamamı, Domitian Kapısı, Agora Tiyatro gibi kentin önemli yapılarını da göreceğiz. Daha sonra verilecek olan serbest zaman da Kleopatra havuzu, travertenler ve açık olması durumunda Hierapolis müzesini de gezebileceğiz. İsteyenler verilecek sınırlı zaman içinde Pamukkale’nin şifalı Kleopatra termal havuzuna girebilirler. Pamukkale travertenlerinde güneşin batışı izlendikten sonra İstanbul’a dönüşe geçeceğiz.

Ege Turu

Son 10 Kişi
TL 9.400,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

3 Gece Yarım Pansiyon konaklama
Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı ve Akşam yemekleri
Ulaşım
Rehberlik
Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
Öğlen Yemekleri
Kişisel Harcamalar
Yolda Yapılan Harcamalar
1. Gün Kahvaltısı

Hareket Saatleri

  • İncirli Metrobüs Üst Geçiti Saat 06.00
  • Mecidiyeköy Saat 06.20
  • Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi Saat 06.50
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi