Fırat Yolu Tunceli Etapları Trekking Turu

TUR HAKKINDA

 

TUR PROGRAMI

 

1.Gün: İstanbul >> Elazığ >> Tunceli >> Pertek >> Çemişgezek >> Ekirek Şelalesi >> Tağar Köprüsü >> İndelikleri >> Köyler >> Pertek
Belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile İstanbul'dan gelen misafirlerimizi evlerinden alarak havaalanına bırakıyoruz. Sabah Elazığ Havalimanı’nda saat 09:00’da buluşuyoruz. Kahvaltımızın ardından aracımızla feribota geçiyoruz. Elazığ’dan feribotla Keban Barajı’nı geçerek Tunceli Pertek’e geçiyoruz. Feribotta Pertek Kalesi’nin fotoğraflarını çekeceğiz. Aracımız ile bir saat sürecek yolculuk ile Çemişgezek’e doğru devam ediyoruz. Çemişgezek merkezde bulunan Timur ve Selçuklu dönemi eserlerinden Yelmaniye (medrese) Camii, Süleymaniye (Selmaniye) Camii ve Tarihi Hamam, çeşmeleri, Uzun Hasan Türbesi, Çemişgezek evlerini geziyoruz. Ardından Tağar Köprüsü’ne gelerek fotoğraflarımızı çekiyoruz. Urartular döneminden günümüze gelen İn Delikleri’ni (derviş hücreleri) geziyoruz. Ardından Çemişgezek Gözlüçayır bölgesinde bulunan ve mevsimsel akan Ekirek Şelalesi’ne gidiyoruz. Kısa bir yürüyüş ile şelalenin fotoğraflarını çekiyoruz. Pertek’e dönerek otelimize yerleşiyor ve dinleniyoruz.

 

2. Gün: Pertek >> Hozat >> Sarısaltık >> Masum-u Pak Kalesi >> Ovacık >> Munzur Gözeler
Sabah kahvaltısı ardından aracımızla Hozat’a doğru yola çıkıyoruz. Bugünkü ilk durağımız Hozat Ovacık Yolu üzerinde bulunan Akören Köyü geçilerek gidilen, Işıklar Köyü yakınındaki Sarısaltuk ziyaretimizi yapıyoruz. Burada dileklerimizi dileyerek Gizori mezrasına aracımız ile devam ediyoruz. Gizori Köyü’nden rotaya başlıyoruz. Dar bir patikadan devam eden rotamızda elle oyularak merdiven yapılmış Masum-u Pak Kalesi’ne çıkıyoruz. Şahane manzarası ile etkileyici kaleyi gezdikten sonra rotamızdan geri dönerek aracımıza biniyoruz. Bir buçuk saatlik araç yolu ile Ovacık merkeze varıyoruz. Kısa bir merkez gezimizden sonra Munzur Gözeler’e geziyoruz. Ovacık’ta bulunan otelimize gidiyoruz. Akşam yemeğinin ardından dinleniyoruz.
Yürüyüş mesafesi 5 km.

 

3. Gün: Tunceli >> Ovacık Mercan Vadisi ve Göller Yöresi
Sabah kahvaltısının ardından, Munzur Ovacık Bölgesi trekking turumuza başlamak için aracımız ile 25 km giderek Şahverdi Köyü’ne varıyoruz. İsmail amcanın evini geçtikten sonra rotaya giriş yapıyoruz. Mercan Vadisi Tunceli Ovacık bölgesinde bulunan önemli vadilerden biridir. Mercan Dağları arasında yer alır. Mercan deresi kenarından ve zengin ve etkileyici florası eşliğinde yürüyüşe başlıyoruz. Rota üzerinde 3 tane göl vardır. Fauna zenginliği, flora zenginliği göller ve dağların heybetli görseli ile keyifli bir rotada en üstteki göle kadar yürüyoruz. Burada öğle yemeği molasının ardından dönüşe geçiyoruz. Munzur Gözlerinde geziyor, dileklerimizi diliyor ve Munzur’un keyfini sürüyoruz. Aracımız ile otelimize giderek dinlenmeye geçiyoruz.
Yürüyüş mesafesi 16/19 km.

 

4. Gün: Munzur Vadisi >> Düzgünbaba Kılköy ve Nazımiye
Sabah kahvaltısının ardından aracımız ile yola çıkıyoruz. Munzur Vadisi'nden geçerek dillere destan olan Munzur Dağları'nın güneyindeki güzel ilçe Ovacık’tan ayrılıyoruz. Doğal yaşamın devam ettiği Munzur Vadisi içinde Munzur’un kenarından geçiyoruz. Venk Köprüsü’nde kısa bir mola veriyor ve Halbori Gözeleri’ne devam ediyoruz. Munzur’un önemli Halbori Gözeleri ve Laş Deresi’ni görüyoruz. Yol bizi Tunceli merkeze çıkartıyor. Aracımız ile devam ederek Kılköy Düzgün Baba Cem Evi’ne varıyoruz. Burada kısa bir dinlenmenin ardından rotamıza giriş yapıyoruz. Patika ile başlayan rotamız çıkışla devam etmekte. Kayalık ve dik bir çıkış ile Düzgün Baba'nın mezarına kadar devam ediyoruz. Burası aşıttır. Buradan inişe geçiyoruz. Taş parke merdivenlerden Sır Pınarı'dan devam ederek Düzgün Baba Evi ve Semah Evi'ne geliyoruz. Burası gezildikten sonra inişe devam edip Nazımiye Düzgün Baba Cem Evi’nde yürüyüşümüzü tamamlıyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama Tunceli merkezde.
Yürüyüş mesafesi 7 km.



5. Gün: Tunceli Merkez >> Dinar Kanyonu >> Merkez Rabat Kalesi ve Şelalesi >> Elazığ
Sabah kahvaltısının ardından aracımız ile yola çıkıyoruz. Hozat Çiçekli yoluna devam ediyoruz. Dinar Kanyonu’na kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Dinar Kanyonu’nun içinde bulunan Sarkıt ve dikitlerden meydana gelen özgün mağara oluşumu, kanyon içinde sıcak ve soğuk su kaynakları bizi bekliyor. Kanyonun içinden çıkıyor ve Tunceli merkezden Kovancılar yoluna girerek Rabat Köprüsü’nden geçerek Rabat Köyü’nde rotamıza başlıyoruz. At başlı mezar taşları, köyün içinde dolaşan ve çok yakından görebileceğiniz dağ keçileri, Rabat Şelalesi, Rabat Kalesi, Rabat Köprüsü, eski değirmen, 2. Rabat Şelalesi, kalede bulunan kaya mezarları, kalede bulunan taş merdivenler, kaya tünelleri, mağaralar ile rotamızı tamamlıyoruz. Ardından Elazığ Havalimanı’na doğru dönüşe geçiyoruz. Elazığ Havalimanı’ndan ayrılma saatimiz 19.30'dir. Turumuzun sonunda İstanbul'dan gelen misafirlerimizi transfer araçlarımız ile evlerine bırakıyoruz.
Yürüyüş mesafesi 5+3 km

Fırat Yolu Tunceli Etapları Trekking Turu

Son 10 Kişi

Taksitli Fiyatı

TL 24.200,00 / Kişi Başı

Peşin / Nakit İndirimli Fiyatı

TL 22.000,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

4 Gece otel konaklama (1 gece Pertek , 2 gece Ovacık, 1 gece Tunceli)

İstanbul Ev Havaalanı Transferi
4 Sabah Kahvaltısı

4 Akşam Yemeği
Rehberlik
Seyahat Sigortası
Seyahat esnasındaki ulaşım

Milli Park Araç Giriş Ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
Kişisel Harcamalar
Öğlen Yemekleri
İlk Gün Kahvaltı
Müze-Ören Yeri Giriş Ücretleri

Hareket Saatleri

  • Elazığ Havaalanı saat: 09:00
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi