Gürcistan Turu

TUR HAKKINDA

 

Gürcistan, Kafkas Dağları'nın eteklerinde yer alan, tarihi ve doğal güzellikleri ile büyüleyen bir ülkedir. Gürcistan Turu ile Tiflis'in tarihi sokaklarında kaybolacak, Kutaisi'nin antik kentini keşfedecek ve Batum'un sahil şeridinde keyifli zaman geçireceksiniz.

 

Tiflis, Gürcistan'ın başkenti ve en büyük şehridir. Rustaveli Bulvarı'nda yürüyüş yaparken şehrin tarihi atmosferini hissedebilir, Özgürlük Meydanı'nda Gürcü coğrafyasının panoramik manzarasının keyfini çıkarabilir ve Sameba Katedrali'ni ziyaret ederek Gürcü Ortodoksluğunun ihtişamını yaşayabilirsiniz.

 

Kutaisi, Batı Gürcistan'ın en önemli şehirlerinden biridir. Bagrati Katedrali ve Gelati Manastırı gibi UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan tarihi yapılar bu kentte yer almaktadır. Prometheus Mağarası'nda rengârenk ışıklandırmalar eşliğinde doğanın mucizelerini keşfedebilir ve Martvili Kanyonu Milli Parkı'nda muhteşem doğal güzellikleri, endemik bitki yapısını keşfedeceğiniz doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.

 

Batum, Karadeniz kıyısında yer alan bir liman şehridir. Avrupa Meydanı'nda Medea Heykeli'ni ve Piazza Meydanı'nın Avrupa şehirlerini anımsatan atmosferini görebilir, Tiyatro Meydanı'nda Altın Renkli Poseidon Heykeli'nin önünde fotoğraflar çekilebilirsiniz.

 

Gürcistan turu, tarihi ve doğal güzellikleri keşfetmek, farklı bir kültürü deneyimlemek ve unutulmaz anılar biriktirmek için ideal bir fırsattır. Tur boyunca Gürcü mutfağının lezzetlerini tadacak, Gürcü halkının misafirperverliğini ve sıcaklığını deneyimleyeceksiniz.

 

Gürcistan turu ile hayallerinizdeki tatil gerçek olsun!

 

TUR PROGRAMI

 

1.Gün: İstanbul >> Tiflis
İstanbul Havalimanı'nda Türk Havayolları'nın 06:25 uçağıyla Tiflis'e uçuyoruz. 09:45'te Tiflis'e varıyoruz. Uçaktan indikten sonra bizi bekleyen aracımızla Gürcistan'ın başkenti Tiflis'i yürüyerek keşfetmeye başlıyoruz. Rustaveli Bulvarı, eski ismiyle Golovin Caddesi; Ortaçağ'da yaşamış Gürcü şair Shota Rustaveli'nin isminin verildiği Tiflis'in en ünlü caddelerinden biridir. Rustaveli Bulvarı'nda Özgürlük Meydanı, hükümet binaları, kültürel kuruluşların binaları ve iş merkezleri bulunmaktadır. Bulvar üzerinde bulunan Gürcistan Parlamentosu, Kaşveti Kilisesi, Simon Janashia Müzesi (Gürcistan Milli Müzesinin bir parçasıdır.), Tiflis Opera ve Bale Tiyatrosu, Rustaveli Devlet Akademik Tiyatrosu, Rustaveli Müzesi ve Gürcistan Bilim Akademisi'ni panoramik olarak görüyoruz. Sameba Katedralini gezdikten sonra ibadete açık en büyük Ortodoks kilisesini ziyaret ediyoruz ve ardından Kartlis Deda (Kartli'nin Annesi) Heykeli'ne doğru yol alıyoruz. Kartlis Deda, Tiflis'i tepeden gören bir konumdadır.


Tepeye teleferikle ulaşıyoruz. Kartlis Deda Heykeli'nden yürüyerek eski Tiflis sokaklarına doğru yol alıyoruz. Bu yol üzerinde eski hamamları ve camileri görüyoruz. Barlar sokağından geçerek Barış Köprüsü'nde turumuzu sonlandırıyoruz. Akşam yemeğimizi bir restoranda yedikten sonra konaklama için Tiflis'teki otelimize gidiyoruz.


2.Gün: Tiflis >> Signagi >> Telavi
Gürcistan'ın doğusunda yer alan Kakheti bölgesinde bulunan Telavi ve Signagi bugün gezeceğimiz yerler arasındadır. Gastronomisi ve şarapları ile ünlü bölgeye giriş yapıyoruz. Üzüm bağları ve yerel içecekleriyle ünlü Kakheti bölgesinde üzüm bağlarını gezeceğiz. Telavi kasabasında Alexander Chavchavadze Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Gürcistan coğrafyasının en önemli değerleri arasında yer alan üzüm bağlarını geziyoruz. Üzümün hikayesini dinliyor ve şarap ve chacha gibi yerel içeceklerin tadına bakıyoruz.


Sighnaghi kasabası Gürcistan'ın en küçük kasabalarından biridir. Buna rağmen küçük olmasına rağmen çok sayıda turistin ziyaret ettiği, korunmuş ve restore edilmiş mimarisiyle ilgi çekici kasabayı geziyoruz. Signagi kent merkezini geziyor, kent müzesini ziyaret ediyoruz.

 

3.Gün: Tiflis>> Mtskheta>> Gori >> Kutaisi

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Tiflis'te ilk durağımız Mtskheta olacak. Ortaçağ Gürcistan'ının en görkemli yapılarından biri olan Svetitskhoveli Kilisesi'ni gezdikten sonra UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Jvari Manastırı'na araçla çıkıyoruz. Buradan Mtskheta'yı kuşbakışı seyredip fotoğraf çektikten sonra Gori'ye hareket ediyoruz.


Gori'de, 1922'den 1953 yılındaki ölümüne kadar 31 yıl boyunca Sovyetler Birliği Komünist Partisi Genel Sekreteri olarak görev yapan Stalin'in doğduğu evi ve Stalin Müzesi'ni ziyaret edeceğiz. Gezilerinde kullandığı tren vagonunu da gezeceğiz. Defalarca baskına rağmen bu evin alt katında bulunan baskı makinesine ulaşılamamıştır. Gezi sırasında Stalin hakkında daha detaylı bilgi verilecektir. Gürcü asıllı olan ve İkinci Dünya Savaşı sonrasında dünyanın yeniden paylaşılmasında etkin rol oynayan Stalin'in yaşamı umarız ilginizi çeker. Gori gezimizin ardından Kutaisi şehrine gidiyoruz. Konaklama Kutaisi'de olacak.


4.Gün: Kutaisi >> Okakatse Kanyonu
Kahvaltımızın ardından İmereti Bölgesi'nde yer alan dünyanın en eski sürekli yerleşim yerlerinden biri olan, içinden geçen Rioni Nehri ile bütünleşen Gürcistan’ın antik kenti Kutaisi’yi geziyoruz. Kutaisi'de kent merkezi ve Sataplia Mağarası, dinazor ayak izlerini görebileceğimiz ilginç yerler arasındadır. Öğlen yemeği arasından sonra Bagrati Katedrali ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Gelati Manastırı'nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra gezimize devam ederek Okatse Kanyonu'na gidiyoruz.


Okatse Kanyonu, şelaleleri, yemyeşil kanyon nehirleri ve bu nehirlerin üzerindeki ahşap köprüleri ile ünlüdür. Kanyonda kısa bir yürüyüş yaparak bölgenin tadını çıkarıyoruz. Akşam için Kutaisi'deki konaklama yerimize dönüyoruz.

 

5. Gün: Kutaisi >>Martvili Kanyonu
Sabah kahvaltımızın ardından Gürcistan’ın İmereti bölgesinde yer alan renkli ışıklandırması ve paleantelojik döneme ait kalıntılar ve tarih öncesindeki yaşamdan izler taşıyan içinde göllerin ve nehirlerin olduğu Prometheus Mağarası’nı görmeye gideceğiz. Mağara gezisinin ardından Martvili Kanyonu Milli Parkı'nı gezmeye gideceğiz. Martvili Kanyonu Ziyaretçi Merkezi, Inchkhuri köyünde yer almaktadır. 700 metrelik dairesel yürüyüş parkuru, Dadiani'nin tarihi yürüyüş yolundan geçmektedir. 2 köprü, 3 seyir platformu ve kireçtaşı merdivenden inşa edilmiş 30 basamaklı tarihi merdiveni görüyoruz. Su seviyesi uygunsa burada Abasha Nehri'nin 300 metrelik tek yönlü tekne gezisine katılıyor ve kanyonun güzel manzarasının tadını çıkarıyoruz. Ardından terk edilmiş kaplıcaları ile ünlü kaplıca ilçesi olan Tskaltubo’yu geziyoruz. Keyifli bir gezinin ardından Batum'a hareket ediyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından restoranımıza gidiyoruz. Akşam yemeğimizi Gürcü dans gösterisi eşliğinde alıyoruz. Konaklama: Batum.

 

6.Gün: Batum >> İstanbul
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Batum'u gezeceğiz. Batum'un mimarisi, sokakları ve yerel lezzetleri oldukça ilgi çekici. İlk olarak Avrupa Meydanı'nda göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli'ni görüp, sonrasında Piazza Meydanı'na gidiyoruz. Batum'un en güzel yerlerinden biri olan meydan, Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Havayı saran taze kahve kokusuyla hoş bir atmosfer sunan meydanda fotoğraf çekiyoruz. Ardından Tiyatro Meydanı'nda Altın Renkli Poseidon Heykeli'ni görüp fotoğraf çekiyoruz. Tiyatro Binası ve Meryem Ana Katedrali'ni ziyaret ettikten sonra Batum Havalimanı'na geliyoruz.


Batum'dan Türk Havayolları'nın 21:50 uçağı ile İstanbul Havalimanı'na uçuyoruz. Saat 23:00'te İstanbul'a iniyor ve bir sonraki turlarımızda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. Uçaktan indikten sonra transfer araçlarımızla evlerimize bırakılıyoruz.

Gürcistan Turu

Son 10 Kişi
EUR 0,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Rehberlik
Ev Havaalanı Transferi
5 Gece Otel Konaklama
5 Kahvaltı
1 Akşam Yemeği Batum Gürcü Dans Gösterisi Eşliğinde
Programda Belirtilen Tüm Geziler
Tur Boyunca Konforlu ve Klimalı Araçla Ulaşım
Tüm Otoban ve Otopark Ücretleri
Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Uçak Biletleri
Öğlen Yemekleri
Akşam Yemeği
Tüm Müze ve Ören Yeri Girişleri
Akşam Yemeklerinde Alınacak İçecekler
Otel Ekstraları ve Kişisel Harcamalar
Programda Belirtilmeyen Her Türlü Hizmet
Yurt Dışı Çıkış Harcı
Tekne Turu

Hareket Saatleri

  • İstanbul Havalimanı Saat 04:25
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi