İğneada Kıyıköy Turu

TUR HAKKINDA
Denizi, ormanları, sahili, tarihi ile "Trakya'nın saklı cenneti" olarak nitelendirilen İğneada Longoz Ormanları, bugünlerde özellikle ormanlarının güzelliği ile görenleri hayran bırakıyor. İğneada Longoz Ormanları Doğa gezimiz; Güneyi ve batısında bulunan Yıldız (Istıranca) Dağları ile sırt sırta veren İğneada Longozu, mevsimsel olarak oluşan subasar ormanlarıdır. Longoz doğa gezimizde ender oluşan bu ekosistemi göreceğiz. Bataklıkları, tatlısu gölleri ve kıyı kumullarının bir arada bulunması ile oluşmuştur. Fauna ve florası ile muhteşem doğal güzellikleri barındırmaktadır. İçerisinde 5 göl, 544 çeşit bitki, 46 tür canlı, 25 cins sürüngen, 50 tür memeli, 30 çeşit tatlı su balığı, 20 tür deniz balığı ve 219 çeşit kuş barındıran longoz ormanları, her mevsim olduğu gibi güzelliğiyle dikkati çekiyor. Butik tur olan doğa gezimizde Dupnisa magarası sarkıt ve dikitleri ile gizemli yolculuğa çıkarıyor bizleri. Kıyıköy'ün meşhur balıkları ve güzel manzarası Kıyıköy turumuzda bizi bekliyor. Biz de Longoz doğa turumzuda sonbaharla birlikte bu güzelliğin içinde ruhumuzu dinlendireceğimiz bir program hazırladık sizlere.


1.Gün: İstanbul - Vize - Dupnisa – İğneada
İgneda longoz ormanları turumuzda, belirtilen saatlerde yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 2,5 saat sürecek. Çakıllı Köy'de bulunan tarihi Çınaraltı’nda kahvaltımızı yapacağız. Ardından Kırklareli Vize’ye varıyoruz. Burada bize köklü tarihi ve Trakya medeniyetinin izlerini yansıtacak olan Vize Kalesi’ni gezeceğiz. Gezimizi tamamladıktan sonra Demirköy’e gidiyoruz. Sarpdere köyü sınırlarında yer alan Dupnisa Mağarası'nı görüyoruz. 3200 metre uzunluğa sahip mağara, üç girişten oluşan yeraltı sistemidir. Girişten itibaren ilk 1000 mt'si suludur. Mağaradan çıkan kaynak Türk - Bulgar sınırı olan Rezerve Deresi'ni oluşturmaktadır. Ziyaretçilere açık olan mağara yürümeyi seven herkes tarafından kolaylıkla yürünebilecektir. İğneada doğa gezimizde Mağara gezimizden sonra Limanköy'e gidiyoruz. Bulgaristan sınırına en yakın nokta olan bölge tarihi Fransız Fener'i ile ünlüdür. Feneri gezip fotoğraf çekeceğiz. Bu güzel manzaraya veda edip İğneada merkezde bulunan otelimize gidiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde yiyeceğiz.


2.Gün: İğneada - Kıyıköy – İstanbul
Longoz doğa turumuzda bu sabah kahvaltımızı otelimizde yapacağız. Ardından dünyanın sayılı ormanları arasında yer alan, İğneada Longoz (Subasar) Ormanları Milli Parkı'nı gezeceğiz. Sarp Deresi ve Mert Gölü rotamız üzerinde yer almakta. Patika yolları ve orman içindeki gölleri fotoğraflayacağız. Bu güzel nadide ormanlarımızı belki de son kez göreceğiz. Maalesef ki geçen yıl termik santral yapımına başlanacağı haberini aldık. Buradan ayrıldıktan sonra aracımız ile Kıyıköy’e gideceğiz. Batıdaki Karadeniz sahilleri arasında en popüler olan ve doğal güzelliği hala bozulmayan Kıyıköy’e Kıyıköy turumuz için gidiyoruz. Kıyıköy gezimizin ardından burada bulunan balıkçı lokantasında akşam yemeğimizi yedikten sonra güzel bir hafta sonunun ardından evlerimize doğru yola çıkıyoruz.

İğneada Kıyıköy Turu

Son 10 Kişi
TL 900,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

1 Gece Konaklama
1 Kahvaltı
1 Akşam Yemeği
Rehberlik
Ulaşım
Seyahat Sigortası
Milli Park Giriş Ücretleri
Hijyen Paketi
Araç İçi İkramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel Harcamalar
Öğlen Yemekleri
İlk Gün Kahvaltısı
Müze Giriş Ücretleri

Hareket Saatleri

  • 06.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi
  • 07.00 Mecidiyeköy Ziraat Bankası
  • 07.30 İncirli Ömür Plaza
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi