Kapadokya Turu

TUR HAKKINDA

 

Keşif dolu bir Kapadokya turu ile tarih, doğa ve eğlenceyi bir araya getirin. Göreme'den Uçhisar'a, Mustafapaşa'dan Avanos'a uzanan turumuzda, eşsiz kaya oluşumları, yeraltı şehirleri ve tarihi kiliseler sizi bekliyor. Vadi yürüyüşleri ve Türk gecesi ile unutulmaz anlar yaşayın. Kapadokya turumuz ile Kapadokya'nın büyüleyici güzelliklerini bizimle keşfedin.

 

TUR PROGRAMI

 

1. Gün İstanbul >> Kapadokya >> Göreme

Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak Sabiha Gökçen Havaalanı’na geçiyoruz. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Pegasus Hava Yolları’nın saat 09:00 uçuşu ile Kayseri’ye hareket ediyoruz. Kahvaltı molası sonrasında en güzel şapkalı peri bacalarının fotoğraflandığı Paşabağ Vadisi ile Kapadokya gezimize başlıyoruz. Buradan hareket edip Göreme Açık Hava Müzesinin bin yıllık muazzam freskleriyle süslenmiş Kaya Kiliselerini görmeye gidiyoruz. Zemi vadisi peri bacaları ve kaya oluşumlarını da fotoğrafladıktan sonra Göreme kasabası merkezinde öğle yemeği için mola vereceğiz. Uçhisara doğru yol üzerinde Göreme vadisini panoramik fotoğraflayabileceğimiz bir noktada fotoğraf molası verdikten sonra Güvercinlik Vadisini görmeye gidiyoruz. Kapadokya’nın zirvesi Uçhisar kalesinden bölgenin panoramik fotoğraf çekimi ve manzaranın keyfini çıkaracağız. Ortahisar gezisi ve Üç Güzeller fotoğraf molaları sonrasında saat 18:30 gibi otelimize giriş yapacağız.

 

2. Gün Mustafapaşa >> Avonos

Kapadokya klasiklerinden sıcak hava balonu uçuşuna katılmak isteyen misafirlerimiz bugün sabahın erken saatlerinde bu etkinliğe katılabilirler. Balon uçuşları havanın en müsait olduğu gün doğumuyla sabahın erken saatlerinde yapıldığı için bu etkinliğin katılımcıları grupla birlikte sabah programımıza devam edebilecekler. Bu güzel bahar günlerinde Kapadokya’ya gelip de vadi yürüyüşü yapmamak olmaz. Kahvaltı sonrasında zor olmayan, keyifli bir vadi yürüyüşü gerçekleştireceğiz. Yürüyüşümüz yaklaşık 2 saat sürecek. Kızıl Çukurun en keyifli yürüyüş rotalarından Meskendir Vadisi içerisinde yapacağız ve bitiş noktamız Çavuşin köyü olacak. Yürüyüşe katılmak istemeyen konuklarımız aracımızla devam edip Kapadokya’nın bu özel yerleşkesinde fazladan zaman geçirebilir ve kaya oluşumları, kaya evleri ve kiliseleri fotoğraflayabilirler. Avanos merkezde öğle yemeği ve Kızılırmak kenarında kısa yürüyüşler için serbest zamanımız olacak. Çanak çömlek zanaatının ülkemizdeki merkezlerinden bir olan Avanos’ta Chez Galip çömlek atölyesi ve mağazası ziyaret edeceğiz. Kaya içerisine oyulmuş kiliseleri, evleri, depoları, tünelleri ve değirmeni ile Zelve Vadisi ve ilginç kaya oluşumlarını göreceğimiz hayal vadisi olarak da bilinen Devrent Vadisi gezilerimizi de gerçekleştirip Ürgüp’teki otelimize giriş yapıyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından akşam yemeğini Türk gecesi eşliğinde alıyoruz.

 

3.Gün Kapadokya >> İstanbul

Kahvaltı sonrası otel çıkış işlemlerimizi tamamlayıp Kapadokya’nın en özel yerlerinden Kaymaklı yeraltı şehri ve Ihlara Vadisini de görmek için yola çıkıyoruz. Karışık ve eğlenceli planı, şaşırtıcı özellikleri, etkileyici tarihi ile Kaymaklı yer altı şehri gezimiz sonrasında toplam 14 km uzunluğu ile ülkemizin en büyük kanyonlarından olan, Melendiz çayının oluşturduğu Ihlara Vadisi ve tarihi kaya kiliselerini görmeye gidiyoruz. Serbest zamanımızın ardından İstanbul’a dönüş için Kayseri Havaalanı’na gidiyoruz. Kayseri Havaalanı’ndan Pegasus Havayolları ile saat 22.55’de İstanbul Sabiha Gökçen uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzun sonunda transfer aracımız ile tekrar misafirlerimizi transfer araçlarımızla evlerine bırakıyoruz.

Kapadokya Turu

Son 10 Kişi

Taksitli Fiyatı

TL 17.300,00 / Kişi Başı

Peşin / Nakit İndirimli Fiyatı

TL 16.300,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Pegasus Havayolları İle İstanbul – Kayseri Gidiş Dönüş Uçak Bileti
2 Gece 4 Yıldızlı Otel Konaklaması
Ulaşım
Rehberlik
Ev Havaalanı Transferleri
2 Sabah Kahvaltısı
2 Akşam Yemeği
Türk Gecesi
Seyahat Sigortası
Araç İçi İkramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle Yemekleri
Yemeklerde Alınan İçecekler
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Balon Turu

Hareket Saatleri

  • Sabiha Gökçen Havaalanı 07:00
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi