Kars Nahçıvan Van Turu

İshakpaşa Sarayı – Akdamar Adası

TUR PROGRAMI

 

1.Gün: İstanbul >> Kars >> Ani Antik Kenti >> Kars
Belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile misafirlerimizi evlerinden alarak Sabiha Gökçen Havalimanı’na gidiyoruz ve Türk Hava Yolları’nın TK 7300 sayılı 06:50’de hareket edecek olan Kars uçağı ile yolculuğumuza başlamak için en geç 05:30’da havayolunda buluşuyoruz. Yaklaşık iki saatlik yolculuk sonrası 08:45’de Kars’a varıyoruz. Havalimanında bizi karşılayacak olan aracımız ile buluştuktan sonra güne çay/kahve molası ile başlıyoruz. Molamızın ardından aracımızla Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan, Zerdüştlerin Ateş Gecesi’nden, Hristiyan mimarisinin süsleme örneklerinden ve sekizgen minareli İslam eserlerinden oluşan bir sanat tarihi şölenine tanık olacağımız Ani Antik Kenti ile turumuza başlıyoruz. Menucehr Camii, Surp Pirgiç Kilisesi (Kurtarıcı Kilisesi), Tigran Honents Kilisesi, Abukhamrent Gregor Kilisesi ve Ani Katedrali (Fethiye Camii) göreceğimiz yapıları oluşturuyor. Gezimizin ardından Kars merkeze geri dönüyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Kars merkezde sırasıyla Kars Kalesi, Cuma ve Mazlum Hamamları, Oniki Havari Kilisesi, Taş Köprü, Hasan Harakani Külliyesi, Rus döneminin taş yapılarından olan Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü, Belediye Binası, Eski Vali Konağı göreceğimiz yapıları oluşturuluyor. Ardından ise 2017 yılında açılmış olan modern müzeciliğin başarılı örneklerinde Kanlı Tabya Kafkas Cephesi Harp Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

2.Gün: Tuzluca Tuz Mağarası >> Nahçıvan
Otelde aldığımız kahvaltıdan sonra ilk olarak Iğdır Tuzluca’da bulunan tuz mağarasına doğru yola çıkıyoruz. Mağara tünellerinde yer alan havanın birçok solunum yolu hastalığına iyi geldiği söylenmektedir. Mağara içinde oda şekline benzeyen çeşitli galeriler bulunmaktadır. Son derece eşsiz ve göz kamaştırıcı bir görünüme sahip mağarayı ziyaret ettikten sonra Orta Asya’nın başlangıcında bulunan kardeş ülke topraklarından olan Nahçıvan’a doğru yola çıkıyoruz. Dilucu Sınır Kapısı’ndan çıkış işlemlerimizi yaptırıp yaklaşık 1,5 saat sürecek yolculuğumuza başlıyoruz. Nahçıvan'ın özgün ve zengin kültür mirasına şahitlik etmek, gizemli sokaklarında dolaşarak, tarihi yapıları arasında yapacağınız yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durağımız Mümine Hatun Türbesi. Nahçıvan'ın tarihsel dönemlerine dair izlerin bulunduğu bu kadim yapı, bölgenin mimari dehasının ve tarihinin derinliklerinin mükemmel bir örneğidir. Ardından Nahçıvan’ın en görkemli yapılarından biri olan Han Sarayı’na geçiyoruz. Gezimizin ardından şehrin kalbinde yükselen ve Nahçıvan manzarasını seyredebileceğimiz Bayrak Tepesi’ni geziyoruz. Burada, şehrin silueti eşliğinde kısa bir serbest zamanımız olacaktır. Serbest zamanın ardından Nahçıvan’ın zengin kültürel dokusunu yakından tanıyabileceğimiz, bölgenin geleneksel halı dokuma sanatının en güzel örneklerini inceleyebileceğimiz Halı Müzesi’ne geçiyoruz. Gezimize İlham Aliyev Müzesi ile devam ediyoruz. Azerbaycan’da ‘ümummilli lider’ ve ‘ulu önder’ unvanlarını taşıyan Haydar Aliyev’in çocukluk ve gençlik dönemi, ailesi, eğitim, siyasi ve askeri yaşamından kesitler bulacağız. Son olarak Nahçıvan Kalesi’ni gördükten sonra otelimize geçiyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından akşam yemeği için restorana geçiyoruz. Yemek sonrası otelimize dönüyoruz.

 

3.Gün: Nahçıvan >> İshakpaşa Sarayı >> Muradiye Şelalesi >> Van
Otelde aldığımız kahvaltıdan sonra Türkiye’ye tekrardan giriş yaparak Doğubeyazıt’a doğru yola çıkıyoruz. Doğubeyazıt’ta bulunan ünlü İshakpaşa Sarayı’nı ziyaret edeceğiz. Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuğumuz esnasında güzel manzaralar eşliğinde Ağrı Dağı’nı görerek İshakpaşa Sarayı’na varıyoruz. İshakpaşa Sarayı, saraydan öte bir külliyedir. İstanbul Topkapı Sarayı’ndan sonra Osmanlı’nın son döneminde yapılmış sarayların en ünlüsüdür. İshakpaşa Sarayı gezimizi tamamladıktan sonra Doğubeyazıt merkezde öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Van’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuk sonrasında Muradiye Şelalesi’ne varıyoruz. Şelaleye karşı çay ve kahvelerimi içerek fotoğraflarımızı çektikten sonra Van merkeze doğru yol alıp Van 100. Yıl Üniversitesi Kampüsü içerisinde yer alan, bölgenin en önemli ve en sevimli canlılarından olan Van kedilerini görebileceğimiz Kedi Evi’ne gidiyoruz. Van kedilerini sevdikten sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz. Otelimizde kısa bir dinlenmenin ardından yöresel yemeklerin tadına bakacağımız restoranımıza geçiyoruz. Yemek sonrası otelimize dönüyoruz.

 

4.Gün: Akdamar Adası >> Tuşba (Van Kalesi) >> İstanbul
Otelde aldığımız kahvaltı sonrasında Akdamar Adası’na doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık yarım saatlik yolculuk sonrası Gevaş’a varıyoruz ve buradan grubumuza özel tekne ile Van Gölü’nün ortasında bulunan Akdamar Adası’na hareket ediyoruz. Dış yüzeyindeki İncil ve Tevrat konulu eşsiz taş oyma örnekleri ile Kutsal Haç Kilisesi’ni geziyoruz. Ardından arkamızda kilise, önümüzde Van Gölü manzarası eşliğinde çay-kahve molamız olacak. Akdamar gezimizi tamamladıktan sonra Van merkeze geri dönüyoruz. Öğle yemeğinin ardından ise Urartu Krallığı’nın başkenti olan Tuşba’ya yani Van Kalesi’nin olduğu bölgeye gidiyoruz. Anıtsal savunma sistemi, kaya işçiliği, duvar yazıtları ile Urartu Krallığı’nı bize yaşatan Tuşba Antik şehri ile Van Kalesi’ne çıkıyoruz. Kale gezimizin ardından Urartu, Osmanlı, Selçuklu ve birçok uygarlıklara ait eserlerin bulunduğu Van Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Müze gezimizin sonrasında gümüş atölyesine giderek Savat gümüşü hakkında bilgi alıyoruz hem de kısa bir alışveriş molası vereceğiz. Serbest zamanın ardından Van Havalimanı’ndan Türk Hava Yolları’nın TK 2755 sefer sayılı saat 20:25 uçağı ile İstanbul Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. Uçaktan indikten sonra yine transfer araçlarımız ile güvenle evlerinize bırakılacak, rüya gibi bir gezi yapmış olmanın keyfini yaşayacaksınız.

 

Kars Nahçıvan Van Turu

Son 10 Kişi
TL 14.900,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

İstanbul – Kars / Van – İstanbul THY Ekonomi Sınıfı uçak biletleri
Ev-Havalimanı Transferi
Kale Otel 1 gece konaklama – Kars merkez
5* Elite World Otel 1 gece konaklama – Van merkez
Saat Meydanı Otel 1 gece konaklama – Nahçıvan merkez
Otelde 3 açık büfe sabah kahvaltısı
1.gün otelde akşam yemeği – Kars Kale Otel
2.gün restoranda akşam yemeği - Nahçıvan
3.gün restoranda yöresel lezzetlerden oluşan akşam yemeği - Van
Akdamar Adası tekne ücreti
Profesyonel rehberlik hizmetleri
Tüm ulaşım araçları
Programda belirtilen tüm çevre gezileri
Zorunlu paket tur sorumluluk sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm öğle yemekleri
Tüm yemeklerde alınacak ekstra yiyecek ve içecekler
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Tüm kişisel harcamalar
Yurtdışı çıkış harcı (150TL)

Hareket Saatleri

‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi