Kurban Bayramı'nda Toroslar Ormana Düğmeli Evler Turu

Doğa ve Kültür Turu

TUR HAKKINDA

 

Ormana Düğmeli Evler Turu, doğa, tarih, kültür ve eğlenceyi birarada yaşayabileceğiniz Türkiye'deki nadir tur rotalarından biridir.

 

Gezimizin Ana teması olan Ormana köyü Düğmeli Evleri ile bilinen, eski adı İbradı olan tarihi bir köydür. Sokaklarında gezerken gerçekten bu köyde yaşamalıyım diyecek kadar sizi etkileyecek, tarihini dinlediğinizde zamanında ne kadar önemli bir bölge olduğuna şaşıracaksınız. Ormana Köyü’nün tarihi ve otantik dokusuna uygun inşa edilmiş tarihi düğmeli evlerde konaklayacağımız bu turumuzda, akşamları yöresel lezzetler ile donanmış harika yemekleri tadacağız ve ardından yörenin ünlü kaşık oyununa hep birlikte eşlik edeceğiz.

 

Altınbeşik Mağarası göreceğimiz en önemli doğa harikalarında biri olacak. İçinde Botlarla küçük bir tur yapma deneyimi yaşacağız. Eynif Ovasın’da yüzlerce vahşi Yılkı atını birarada göreceğiz.

 

Tınaztepe Mağarası, Ürünlü Köyü , Beyşehir Gölü, Sarıhacılar Köyü ve Akseki, Ormana Düğmeli Evler Turu’nda keşfedeceğimiz diğer yerler.

 

Bu turumuzun en güzel yanlarından biri de Konya’ya kadar harika manzaralar eşliğinde yapacağımız Hızlı Tren yolcuğu olacak.

 

TUR PROGRAMI 

 

1.Gün: Konya > Beyşehir > Ormana

Söğütlüçeşme Yüksek Hızlı Tren Garı’nda saat 06:00’da buluşuyoruz. Saat 06:45‘de hareket edecek olan trenimize yerleştikten sonra 4 saat 55 dakika sürecek olan keyifli tren yolculuğumuza başlıyoruz. Konya’ya varıp aracımız ile buluştuktan sonra ilk olarak Eflatunpınar Su Anıtı’na doğru yol alıyoruz. Göğü taşıyan ve yerle gök arasında ilişki kuran tanrıları tasvir etmekte olan anıt, Hititler’den sonra fonksiyonunu kaybetmeden ayakta kalabilen bu sistemin en güzel örneğidir. Yaban hayatı, doğal güzellikleri ve tarihi değerleri ile göllerimiz içerisinde özel bir yeri olan Beyşehir Gölü’ne geçiyoruz. Ülkemizin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü, güzel, mavi rengi, irili ufaklı adaları, kumsalları, karstik mağaraları ve bozulmamış bitki örtüsü ile ülkemizin en güzel göllerinden biridir. Göl kenarında vereceğimiz kısa bir molanın ardından Beyşehir Eşrefoğlu Camii’sine doğru yola çıkıyoruz. Anadolu’daki ahşap direkli camilerin en büyüğü ve eşsiz bir örnektir. Gezimizin ardından Ormana’ya doğru yola çıkıyoruz. 700 yıllık geçmişi olan Düğmeli Evler bölgesine varıyoruz. Düğmeli Evler’in en güzellerinden biri olan ve muhteşem keyifli bir ortam sunacak olan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimize 1 dakika mesafede bulunan Berberoğlu Konağı’nda alacağız. Konaklama otelimizde olacaktır.

 

2.Gün: Ormana Düğmeli Evler > Ürünlü Köyü > Altınbeşik Mağarası

Sabah otelimizde yapacağımız harika kahvaltının ardından 700 yıllık geçmişe sahip, ahşap süslemeciliğinin mükemmel örneklerinin bulunduğu ünlü düğmeli evler sokaklarını keşfetmeye başlıyoruz. Evler bölgede bulunan sedir ağacı ve taş kullanılarak, çimento ya da harç kullanılmadan inşaa edilmiştir. Yüzlerce yıla meydan okuyan bu evler hepimizi hayran bırakacak ve kendimizi tarihi bir açık hava müzesinde geziyor gibi hissedeceğiz. Ormana gezimin ardından Ürünlü Köyü’ne doğru yol alacağız. Tarihi dokusunu kısmen koruyabilmiş nadir köylerden biri. Gezimizin ardından Dünya’nın 3.üncü Türkiye’nin en uzun yeraltı mağarası olan Altınbeşik Mağarası’na varıyoruz. 2 bin 500 metre uzunluğunda ve 3 katlı bir mağara sistemi bulunmaktadır. Üst katında sarkıt ve dikitler bulunmaktadır. Mağaranın girişinden itibaren ilk 200 metre mağaranın alt seviyesini oluşturur ve burası devamlı su altındadır. Mağaranın girişindeki gezi botlarına binerek bu muhteşem doğa harikasını keşfe çıkarak sarkıtları ve dikitleri inceleyeceğiz. Yanlarına yaklaşmamın güç olduğu yüzlerce vahşi atı bir arada görebileceğimiz Eynif Ovası’nda ki Yılkı atlarını görmeye gideceğiz. Bu güzel günün ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğimizi Berberoğlu Konağı’nda alacağız. Keyifli bir akşamın ardından otelimize geri döneceğiz.

 

3.Gün: Akseki > Sarıhacılar Köyü > Tınaztepe Mağarası > İstanbul

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra valizlerimiz ile otelimizden ayrılıyoruz. Ormana’ya 30 dakika mesafede bulunan sırtını Toroslara yaslayıp yüzünü Akdeniz’e dönen Akseki’ye geçiyoruz. Akseki girişinde bizleri Akseki Sarıhacılar Tarihi Kervan Göç Yolu (Antik Roma Yolları) başlangıç parkuru parkı karşılayacak. Hacı Ömerzade’lerden Mustantik Mustafa Efendi Konağı’nı olan Sarıhacılar Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Açık hava müzesi görünümünde olan Sarıhacılar Köyü'nün antik yollarında yürümek, o atmosferi yaşamak farklı bir deneyim oluşturuyor. Köyün camisinin tahta işlemeleri, tavan süslemeleri görülmeye değer güzellikte. Gezimizin ardından dünyanın en uzun mağaralarından biri olan Tınaztepe Mağarası’na geçiyoruz. 1968 yılında Fransız bilim insanı Michel Bakalowichz tarafından bulunan 22 km uzunluğundaki mağara, sarkıtları, dikitleri ve yaz kış değişmeyen ısısı ile bizleri kendisine hayran bırakacak güzellikte. Keyifli gezimizin sonunda Konya’ya geri dönüyoruz. Saat 18:40‘de hareket edecek olan trenimize yerleşiyoruz.

İstanbul’a varışımızın ardından yeni gezilerde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Kurban Bayramı'nda Toroslar Ormana Düğmeli Evler Turu

Son 10 Kişi
TL 8.600,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul – Konya / Konya – İstanbul YHT tren bileti
 • Ormana Active Doğan Otel 2 gece konaklama
 • Otelde 2 sabah kahvaltısı (Berberoğlu Konak)
 • Otelde 2 akşam yemeği (Berberoğlu Konak)
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Tüm ulaşım araçları (tren ve otobüs)
 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri
 • Zorunlu paket tur sorumluluk sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm öğle yemekleri
 • Müze ve ören giriş ücretleri
 • Tüm kişisel harcamalar

Hareket Saatleri

 • Söğütlüçeşme Tren Garı saat 06:15
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi