Meksika Küba Turu

TUR HAKKINDA
Küba'yı doyasıya yaşayalım diye uzun ve dolu bir Küba turu ve Meksika turu düzenledik. Küba Meksika turumuzun ilk durağı Küba; Yemyeşil bir coğrafya da İspanyol dansının ahengi göreceğiz. El emeğinin değeri ile, tarlalarda yaşamın izini süreceğiz. Eski mi eski binaları, klasik arabaları, çocuk sesi ile dolu sokakları, şarkı ve dansın her yerde olan doğallığını yaşayacağınız Küba’ya gidiyoruz. Turizmle can bulan, palmiye ve altın rengi kumsalları, sabırlı insanların rahatlığı ile sarmalanmış yaşamları. Nasıl sorusunun irdelendiği ülkedir Küba. Özgürlük, farklı inançlar, farklı kabullenişlere varıştır Küba. Küba Meksika turu  bilinmeyenlere yolculuk… Meksika turu için ise; Salsa gibi baharatlı, tekila gibi sarhoş edici, Frida Kahlo gibi sürreal ülke. Bu latin ülkesinde gezdiğinizde beş duyunuzda harekete geçer. Azteklere dayanan tarihi ve kültürü ile dünyanın en eski yerleşim yerlerinden birisi aynı zamanda. Küba turu ve Meksika turumuzu birleştirerek hazırladığımız bu özel turu sizin planladık.


1.Gün: İstanbul - Havana
Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile İstanbul'dan gelen misafirlerimizi evlerinden alarak (İstanbul) havaalanına gidiyoruz. İstanbul Havaalanın'dan Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşuyoruz. Türk Hava Yolları'nın saat 02.05'de gerçekleşecek olan uçuşu ile aktarmasız olarak Havana'ya uçuyoruz. Bizi alanda karşılayacak aracımız ve rehberimiz ile birlikte şehir içinde geniş bir tur yaptıktan sonra konaklayacağımız otele yerleşeceğiz. Akşam saatlerinde bulvar kafelerinden ve barlardan yükselen müzik eşliğinde geç vakte kadar canlılığını sürdüren Havana gecelerine biz de katılacağız.


2.Gün: Havana
Bu günü Havana’ya ayırdık. Kentin tarihi dokusu oldukça etkileyici. Katedral meydanı, Armas meydanı, Castillo De La Real Fuerza kalesi’ni göreceğiz. Şehrin sokaklarında gezinirken günlük hayata tanık olacağız. Ernesto Che Guevara’nın müze olan evini ziyaret edeceğiz. Devrim Müzesi'ni ziyaret ettikten sonra Malecon’ a gideceğiz. Ernest Hemingway’in müdavimi olduğu barlar sokağında dolaşacağız ve serbest zamanda havana akşamının tadını çıkaracağız.


3.Gün: Havana - Cienfuegos - Trinidad
Kahvaltının ardından serbest zamana geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile extra ( 200 euro ) düzenlenecek olan 2 gece 3 günlük Trinidad – Cienfuegos – Santa Clara turumuzu yapıyoruz. Havana’dan ayrılıp Amerikalılar’ın Küba Devrimi’ni bastırmak için çıkartma yaptığı Praya Giron, nam-ı diğer domuzlar körfezi üzerinden. Cienfuegos’a doğru yola devam edeceğiz. Kent mimarisinin yanı sıra coğrafi anlamda da çok güzel bir yer olan Cienfuegos sokaklarında dolaşacağız, tarihi tiyatroyu ziyaret edeceğiz. Cienfuegos’tan ayrıldıktan sonra iki saat kadar sürecek yolculukla Trinidad’a varacağız. Tropik sahili ve eğlence mekanlarının yanı sıra kirlenmemiş bir doğaya sahip şehri gezeceğiz.


4.Gün: Trinidad - Ancon
Bugün Trinidad sokaklarını dolaşmaya devam edeceğiz. Arnavut kaldırımlı caddelerin, renkli yapıların ve tropik iklimin şehre kattığı özgün havayı soluyacağız. İznaga Kulesi’ni gördükten sonra Trinidad’a döneceğiz. Birçok ünlünün uğrak yeri olan meşhur tropik Ancon plajı ve Karayip esintisi bizleri bekliyor. İsteyen arkadaşlar şehirde kalarak kendi deneyimlerini yaşayacak. Trinidad akşamında geç saatlere kadar merdivenler ve sokaklardaki hayata katılacağız.


5.Gün: Trinidad - Santa Clara - Havana
Sabah rotamızı Santa Clara’ya çevireceğiz. Bir buçuk saat kadar sürecek yolculuğun ardından devrimin en önemli tanığı olan şehre ulaşacağız. Santa Clara’da Ernesto Che Guevara’nın mozolesini ziyaret edeceğiz. Daha sonra Che’nin kumandasındaki gerilla birliğinin raydan çıkararak ele geçirdiği treni ve Batista güçlerinin lojistik desteğini keserek zaferin yolunu açan bu önemli olayın izlerini göreceğiz. Daha sonra Havana’ya doğru hareket edeceğiz. Yolculuğumuz üç saat kadar sürecek. Gece Havana’da serbest zamanımız olacak.


6.Gün: Havana - Vinales
Kahvaltının ardından serbest zamana geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile extra ( 100 euro ) düzenlenecek olan 1 gece 2 günlük Vinales turumuzu yapıyoruz. Sabah Havana’dan ayrılacağız. Yaklaşık iki buçuk saatlik yolculukla Vinales Vadisi’ne gideceğiz. Dünya’da ender görülen kaya yapısı ve yemyeşil doğası ile ünlü vadi, Unesco dünya kültür mirası Listesi’ne alınmış. Kaliteli tütünlerin üretildiği vadideki atölyelerde puro üretiminin inceliklerini göreceğiz. İsteyen arkadaşlarımızla at binerek çevreyi gezeceğiz. At binmek istemeyenler doğada keyifli bir yürüyüş yapacak. Evrim teorisinin resmedildiği dünyanın en büyük kaya resmi Mural De La Prehistoria’yı göreceğiz.


7.Gün: Vinales - Las Terrazas - Artemisa - Havana
Kahvaltının ardından yola çıkıyoruz. 1 saat yolculuktan sonra ilk durağımız, devrim sonrasının ormanlaştırma projelerinden biri ve eko-turizmin Küba’daki başkenti cennet mekan Las Terrazas. Dağların ortasında bir göl ve gölün etrafında bir küçük kasaba Las Terrazas. İsteyenler burada yüzme keyfi yapabilir isteyenler de tropik ormanda küçük bir yürüyüşle yapabilir. Las Terrezas’tan sonra Havana’ya doğru yola devam ediyoruz ve yol üzerinde Artemisa ve Pinar Del Rio’ya uğruyoruz.


8.Gün: Havana - Cancun
Sabah kahvaltısından sonra otelimizden ayrılıyoruz. Havana’dan – Meksika Cancuna uçuyoruz. (14:20 Jose Marti ın... (hav) 15:50 Cancun (cun) Cancun’a vardıktan sonra otelimize yerleşiyoruz ve Meksika turumuz başlıyor. Kısa bir şehir gezisi yaparak turumuza devam ediyoruz.


9.Gün: Cancun
Kahvaltımızın ardından serbest zamana geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile extra ( 100 euro ) düzenlenecek olan Chichen Itza turuna katılıyoruz. Kukulkan piramidi, caracol, cenote kaplan tapınağı ve savaşçılar tapınağı görülecek yerler arasındadır. Ayrıca, mujares adası catamaran turuna katılıyoruz. Mujeres adası Cancun’un tam karşısındadır. Cancun’dan ayrılıp, karayipler denizinde güneş ve meltemin tadını çıkarmak için Catamaran’a geçiyoruz gezilecek yapılar arasında en ünlüsü olan ve 2007 yılında Dünya’nın yedi Harikası’ndan biri seçilen kukulkan piramidi’nin bu ünü kazanmasındaki en büyük etken hiç şüphesiz mimarinin yapımında kullanılan bilimsel gözlemlerdir. Yüzlerce yıl önce mayalar tarafından yapılan piramidde yer alan basamakların her biri, bir yıl içerisindeki 365 günün parçalarını temsil etmektedir. Tur sonrası Cancun’a dönüş ve denizin tadını çıkarabilmeniz için serbest zaman. Konaklama Cancun.


10.Gün: Cancun - Merida
Kahvaltının ardından serbest zamana geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile extra ( 200 euro ) düzenlenecek olan 2 gece 3 günlük Merida – tulum – Playa Del Caremen turumuzu yapıyoruz. Rehberimiz ve özel araçlarımız eşliğinde düzenlenecek olan Yucatan yarımadasının en iyi korunmuş ören yerlerinden biri olan Uxmal ve Yucatan eyaletinde antik Henequén bölgesinin kalbinde bir simge yapı yenileme projesi olan öğle yemekli Sotuta de Peón turumuza çıkıyoruz. Bu turumuzda Magician’s pyramidve görkemli Great Pyramid’i, arkeoloji harikaları Guesser piramidi, Guadrangle rahibe manastırı ıle başkanlık sarayı’nı,tipik maya evlerini görme imkanımız olacak.tur bitiminde transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama Merida.


11.Gün: Merida - Tulum - Playa Del Caremen
Sabah kahvaltımızın ardından Tulum’a hareket ediyoruz. Öğle saatlerine kadar tulumun eşsiz güzellikteki plajlarında vakit geçiriyoruz sonrasında tulum antik kenti ziyareti ve ardından yine Riviera maya bölgesinde bulunan Playa Del Carmen şehrine geçiyoruz. Playa Del Carmen doğu Meksika’nın en önemli turizm merkezlerinden biridir. Karayip kıyısında konumlanmış şehri ve meşhur 5. Caddeyi gezeceğiz. Dileyenler alışveriş yapabilir dileyenler ise şirin cafe ve restauramtlarında kendilerini şımartabilirler. Konaklama Playa Del Caremen


12.Gün: Cancun
Sabah kahvaltımızın ardından Cancun’a doğru yola çıkıyoruz. Meksika'nın görülmeye değer en güzel antik kentlerini, şehirlerini ve Cenotelerini gördükten sonra her turumuzda olduğu gibi sona dinlenmeyi ekledik. Gün boyunca Cancun'un en güzel noktasında masmavi suyuna ve kış dönemi sıcaklara doymak için gün boyunca serbest zaman veriyoruz. Konaklama Cancun


13.Gün: Cancun - İstanbul
Sabah kahvaltımızın ardından hava limanına transfer ve Türk hava yollarının saat 10.10 uçuşu ile İstanbul'a dönüşe geçiyoruz.


14.Gün: İstanbul
Sabah saat 06.15 de İstanbul'a ulaşmış oluyoruz. İstanbul'dan katılan misafirlerimizi turumuzun sonunda havaalanından alarak  transfer araçlarımız ile evlerine bırakıyoruz.

Meksika Küba Turu

Son 10 Kişi
EUR 2.500,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

THY İstanbul - Havana Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
THY Cancun - İstanbul Ekonomi Sınıfı Uçak Bilet
Havana - Cancun - Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
İstanbul Ev Havaalanı Transferi
13 Gece Konaklama
Türkçe Rehberlik
Kahvaltılar
Özel Aracımızla Şehirler arası Ulaşım
Seyahat ve Kaza Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Küba Vizesi 50 Euro
Meksika Vizesi
Yurtdışı Çıkış Harcı
Öğlen ve Akşam Yemekleri
Programda Bulunan Müzelerin Giriş Ücretleri
Extra Turlar

Hareket Saatleri

‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi