Ramazan Bayramı Adıyaman Gaziantep Şanlıurfa Turu

| Kesin Kalkış

Ramazan Bayramı Adıyaman Gaziantep Şanlıurfa Turu

Son 10 Kişi
TL 0,00 / Kişi Başı
3 Gece 4 Gün
İstanbul Çıkışlı
Uçaklı
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
turist tur destek

TUR HAKKINDA
Düş Patikası misafirleriyle merak edilenleri keşfetmeye devam ediyor… Ramazan Bayramı Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa turu üç güzel ve gizemli kentlerin izinde bir yolculuk sunuyor sizlere. İnançları, insanları, ibadethaneleri ve ibadet şekillerini Adıyaman, Gaziantep ve Şanlıurfa'da Ramazan Bayramı turlarımızda mercek altına alıyoruz… Kommagene turu mitolojik kahramanlardan, kültürel yolculuğa açılan bir kapı.


1.Gün: İstanbul - Adıyaman – Nemrut
Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak (İstanbul) havaalanına gidiyoruz. Farklı illerden ve İstanbul'dan gelen misafirlerimiz ile Adıyaman Havaalanı'nda saat 13:00 da toplanıyoruz. Adıyaman turumuza başıyoruz. Kahta’da baraj gölü kenarında alacağımız öğlen yemeğimizin ardından turumuza Nemrut Dağı'na doğru hareket ederek devam ederken güzergâhımız üzerinde olan; Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü ve Arsemia Tapınağı'na uğramadan geçmeyeceğiz. Sonrasında 2150 m. yükseklikteki Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Doğu ve batı terasları, Zeus-Oramastes, Apollon-Mithras, Herakles-Artaganes, Tanrıça Kommagene, Kral Antiochos ve koruyucu aslan-kartal heykellerini gezip muhteşem gün batımını da izledikten sonra otelimize geçiyor ve dinleniyoruz.


2.Gün: Adıyaman - Gaziantep
Sabah kahvaltımızın ardından Gaziantep turumuz için, Gaziantep şehir merkezine hareket ediyoruz. Gaziantep’in tarihi sokaklarında şehrin en özel yapılarını fotoğraflayıp çarşılarını gezeceğiz ve her fırsatta da yerel lezzetleri tadacağımız muhteşem bir gün bizleri bekliyor. Zincirli Bedesten – Bedesten Çarşısı – Tütün Han – Tahmis Kahvesi - Millet Han - Yeni Han - Gaziantep Kalesi – Medusa Cam Eserler Müzesi ve Yemek Müzesi,  turumuz sırasında gezip göreceğimiz yerlerden bazıları. Göz ziyafetimizin yanı sıra gün içeresinde diyetimizi bir günlüğüne bozup Antep’in kebapları, baklavaları ve katmer gibi özel lezzetleri ile Antep mutfağında damak ziyafeti yapıyoruz. Lezzet kokan Antep turumuzun ardından  Zeugma Antik Kenti'nden kurtarılan ünlü Zeugma mozaiklerinin sergilendiği Gaziantep Arkeoloji Müzesi'ni de ziyaret ettikten sonra konaklama için Gaziantep’teki otelimize geçiyoruz.


3.Gün: Gaziantep - Halfeti - Şanlıurfa
Sabah kahvaltımızın ardından, Şanlıurfa’nın siyah gülleri ile ünlü, baraj gölü altında kalan Halfeti’ye hareket ediyoruz. Yol üzerinde Birecik İlçesi’nin ünlü kelaynak kuşlarını ziyaret etmeyi de ihmal etmiyoruz. Fıstık ağaçları arasından yapacağımız yolculuk ile Halfeti’ye ulaşıyoruz. Halfeti’de tekne turu ile Rumkale ve tarihi köyleri ziyaret ediyor ve Şanlıurfa turumuz için hareket ediyoruz. Hz. Eyüp peygamberin sabır makamı, Balıklı Göl – Urfa Kalesi ve farklı zanaatların halen devam ettirildiği tarihi Urfa çarşılarını kapsayan güzel bir yürüyüş sonrasında yorgunluğumuzu atmak için tarihi Gümrük Han’da çay-kahve molası vereceğiz. Yöresel ürünler alışverişleri için verilecek serbest zaman sonrasında otelimize geçiyoruz. Otelimizde bir müddet dinlendikten sonra bol eğlenceli sıra gecesine katılıyoruz.


4.Gün: Şanlıurfa – İstanbul
Sabah kahvaltımızın ardından pamuk tarlaları arasından yaklaşık bir saatlik yolculukla Harran’a varıyoruz. Urfa turuna, Kuzey Mezopotamya’nın önemli merkezlerinden Harran’nın tarih öncesi çağlardan kalma sit alanı ziyareti ile başlıyoruz. Harran Kalesi - İslam Medresesi ve Harran ören yerini gördükten sonra ilginç mimariye sahip konik kubbeli kerpiçten yapılmış Harran Evlerini keşfediyoruz. Harran gezimiz sonrasında dünyanın bilinen en eski tapınağı olan Göbeklitepe’ye hareket ediyoruz. Göbeklitepe gezimizin ardından Şanlıurfa merkeze dönüp Şanlıurfa Arkeoloji ve Mozaik müzesi'ni geziyoruz. Şanlıurfa çarşılarında vereceğimiz serbest zamanın ardından Şanlıurfa Gap Havaalanı'na gidiyoruz. Havaalanı'ndan ayrılma saatimiz 18:15'dır. Uçaktan indikten sonra yine transfer araçlarımız ile güvenle evlerinize bırakılacak, tarihle iç içe bir gezi yapmış olmanın keyfini yaşayacaksınız.