Ramazan Bayramı Gaziantep Şanlıurfa Turu

TUR HAKKINDA

Düş Patikası misafirleriyle merak edilenleri keşfetmeye devam ediyor…  Ramazan Bayramında Gaziantep, Şanlıurfa turu gizemli kentlerin izinde bir yolculuk sunuyor sizlere. İnançları, insanları, ibadethaneleri ve ibadet şekillerini Gaziantep ve Şanlıurfa turunda mercek altına alıyoruz… Mitolojik kahramanlardan, kültürel yolculuğa açılan bir kapı.

1.Gün: İstanbul >> Gaziantep

Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak Sabiha Gökçen Havaalanına gidiyoruz. Sabiha Gökçen Havaalanından Anadolujet havayolları ile saat 06:05 da Gaziantep uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Saat 08:30 da Gaziantep havalimanında diğer illerden gelen misafirlerimiz ile toplanıyoruz. Sonrasında Gaziantep şehir merkezine hareket ediyoruz. Gaziantep’in tarihi sokaklarında şehrin en özel yapılarını fotoğraflayıp çarşılarını gezeceğiz ve her fırsatta da yerel lezzetleri tadacağımız muhteşem bir gün bizleri bekliyor. Zincirli Bedesten – Bedesten Çarşısı – Tütün Han – Tahmis Kahvesi - Millet Han - Yeni Han - Gaziantep Kalesi – Hamam Müzesi ve Mutfak Müzesi,  turumuz sırasında gezip göreceğimiz yerlerden bazıları. Göz ziyafetimizin yanı sıra gün içeresinde diyetimizi bir günlüğüne bozup Antep’in kebapları, baklavaları ve katmer gibi özel lezzetleri ile Antep mutfağında damak ziyafeti yapıyoruz. Lezzet kokan Antep turumuzun ardından Gaziantep’teki otelimize geçiyoruz.

2.Gün: Gaziantep >> Halfeti >> Şanlıurfa

Sabah kahvaltımızın ardından. Zeugma Antik Kenti'nden kurtarılan ünlü Zeugma mozaiklerinin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi'ni de ziyaret ettikten Sonra Şanlıurfa’nın siyah gülleri ile ünlü, baraj gölü altında kalan Halfeti’ye hareket ediyoruz. Yol üzerinde Birecik İlçesi’nin ünlü kelaynak kuşlarını ziyaret etmeyi de ihmal etmiyoruz. Fıstık ağaçları arasından yapacağımız yolculuk ile Halfeti’ye ulaşıyoruz. Halfeti’de tekne turu ile Rumkale ve tarihi köyleri ziyaret ediyor ve Şanlıurfa’ya hareket ediyor ve merkezde bulunan otelimize yerleşiyoruz.

3.Gün: Şanlıurfa

Sabah kahvaltımızın ardından; Balıklı Göl (Halil-ül rahman ve Ayn Zeliha  göllerini) ve çevresindeki eserleri görüp Hz İbrahim peygamberin doğduğuna inalınan mağarayı da ziyaret ediyoruz. Urfa Kalesini ve farklı zanaatların halen devam ettirildiği tarihi Urfa çarşılarını kapsayan güzel bir yürüyüş sonrasında yorgunluğumuzu atmak için tarihi Gümrük Han’da çay-kahve molası vereceğiz. Yöresel ürünler alışverişleri için verilecek serbest zaman sonrasında Göbeklitepe’yi dünyaya tanıtan Prof. Dr. Klaus Schmidt ve ekibi tarafından kazı evi olarak kullanılmış olan evi ziyaret ediyor, kazı süreçleri hakkında bilgi alıyoruz. Kazı Evi gezimizin ardından Haleplibahçe Mozaik ve Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi'ni gezip; otelimize dönüyoruz. Bir müddet dinlendikten sonra bol eğlenceli sıra gecesine katılıyoruz.

4.Gün: Şanlıurfa >> İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından pamuk tarlaları arasından yaklaşık bir saatlik yolculukla Harran’a varıyoruz. Urfa turuna, Kuzey Mezopotamya’nın önemli merkezlerinden Harran’nın tarih öncesi çağlardan kalma sit alanı ziyareti ile başlıyoruz. Harran Kalesi - İslam Medresesi ve Harran ören yerini gördükten sonra ilginç mimariye sahip konik kubbeli kerpiçten yapılmış Harran Evlerini keşfediyoruz. Harran gezimiz sonrasında dünyanın bilinen en eski tapınağı olan Göbeklitepe’ye hareket ediyoruz. Göbeklitepe gezimizin ardından Şanlıurfa merkeze dönüp; Şanlıurfa çarşılarında vereceğimiz serbest zamanın ardından Şanlıurfa Gap Havaalanı'na gidiyoruz. Havaalanı'ndan Anadolujet havayollarının saat 17:30 uçuşu ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına dönüyoruz. Uçaktan indikten sonra yine transfer araçlarımız ile güvenle evlerinize bırakılacak, rüya gibi bir gezi yapmış olmanın keyfini yaşayacaksınız.

Ramazan Bayramı Gaziantep Şanlıurfa Turu

Son 10 Kişi
TL 6.100,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Uçak Biletleri
3 Gece Konaklama
Ev Havaalanı Transferi
3 Kahvaltı
3 Akşam Yemeği
Sıra Gecesi
Rehberlik
Halfeti Tekne Turu
Seyahat Sigortası
Transferler
Tüm Otoban ve Otopark Ücretleri
Programda Belirtilen Tüm Geziler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğlen Yemekleri
Yemeklerde Alınan İçecekler
Kişisel Harcamalar
Müze & Ören yeri girişleri

Hareket Saatleri

  • Gaziantep Havaalanı 09:00
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi