Yılbaşı Kars Erzurum Turu

Her Şey Dahil

TUR HAKKINDA

 

Kaygı denizinde boğulan büyük şehir insanları için Kars adeta sakinlik limanıdır. Zengin tarihçesini yansıtan izler, hala yerli yerindedir. Hayatın ritmini burada doğa belirler. Güneşin ilk ışıkları ile en güzel kar yağışının burada olduğunu görürsünüz. Sakladığı güzellikler hiç beklenmedik bir anda önünüze serilir. Yeni yıla yağan kar eşliğinde Kars'ta giriyoruz.

 

TUR PROGRAMI

 

1.Gün: İstanbul - Kars

Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak Sabiha Gökçen Havaalanına gidiyoruz. Sabiha Gökçen Havaalanından saat 08:30 da Anadolu Jet Havayolları ile Kars uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Saat 10:30 da Kars’a ulaşıyoruz. Kahvaltımızın ardından şehir gezimize başlayacağız. Kars Baltık mimarisine sahip dokusu taş evleri ve birbirini dik kesen sokaklarıyla Kale’nin eteklerine doğru uzanır. Şehre kuşbakışı bakan Kars Kalesi’ne çıkarak şehri seyredeceğiz. Gün boyu Kars mutfağının kendine özgü lezzetlerini tatma fırsatımız olacak. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks kilisesi (merkez camii), demir köprü, İsmet Paşa ilköğretim okulu, hekim evi (opera binası), Fevzi Paşa ilköğretim okulu, Alexander Nevski kilisesi (Fethiye cami), tren garı, taş köprü, 12 havariler kilisesi, Kars kalesi, Kars müzesi, Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi göreceğimiz yerler arasında. Otelimize giderek yereşiyor Akşam yemeğimizi otelde alıyoruz.

 


2.Gün: Kars

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından; Kars Tren İstasyonu’ndan trene biniyoruz. Doğu Ekspresi'nin en güzel manzarası olan Kars - Sarıkamış arasına harika bir yolculuk yapıyoruz. Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış Kayak merkezinde kahvelerimizi içiyoruz. Serbest zaman sonrası Kars'a geri dönüş seyahatimizi gerçekleştirerek Kars Merkez‘de yapacağımız gezintimize başlıyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkânı bulacağız. Kars denildiğinde akıllara gelen Malakan’lar ve Zavot Peynirinin hikayesini dinliyoruz. Zavot köyünde yapılan ve merkezdeki dükkanlarda satılan ünlü Zavot Peynirlerinin tadına bakıp otelimize dönüyor ve yılbası yemeği için hazırlanıyoruz. Kale RestaunatA ta Yılbaşı Yemeği ve Eğlencemiz ile Kafkas dansları eşliğinde, Yeni yıla Kars'ta karlar yağarken eğlenerek giriyoruz.

 

3.Gün: Kars

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terk edilmiş vaziyette bulunan ve Unesco Dünya Mirasi Listesi'nde yer alan Ani Harabeleri'ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz. Molanın ardından Ani Harabeleri'nden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızda gölde tutulan balıkların tadına bakıyoruz. Ardından göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır gölü kış mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Biraz dinlendikten sonra akşam yemeğimiz için Hanedan restorant'a gidiyoruz. Akşam yemeğimizi Hanedan Restoran'da yiyoruz.

 

4.Gün: Kars - Erzurum - İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Erzurum'a güzel bir yolculuk yapıyoruz. Öğlen sularında Erzurum’a varacağız. Şehirde Erzurum Evleri, Çifte Minareler ve Taş Han başta olmak üzere başlıca görülecek yerleri gördükten sonra Erzurum Havaalanına giderek turumuzu sonlandırıyoruz. Erzurum Havaalanı ayrılma saatimiz 18:30’dur. Anadolujet Havayollarının saat 20.35 uçuşu ile İstanbul Sabiha Gökçen havaalanına hareket ediyoruz. Uçaktan indikten sonra yine transfer araçlarımız ile güvenle evlerinize bırakılacak, rüya gibi bir gezi yapmış olmanın keyfini yaşayacaksınız.

 

Yılbaşı Kars Erzurum Turu

Son 10 Kişi
TL 19.600,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

İstanbul Kars - Erzurum İstanbul Ekonomi Sınıfı Uçak Biletleri
Rehberlik Hizmeti
Ev Havaalanı Transferi
Kars - Sarıkamış Arası Koltuklu Doğu Ekspresi Tren Bileti

3 Gece Otel Konaklama
3 Kahvaltı

Öğle Yemekleri
1 Akşam Yemeği Otelde
1 Akşam Yemeği Hanedan Restorant'da
1 Kale Restaurant Yılbaşı Eğlencesi+ Kafkas Dans Gösterisi
Programda Belirtilen Tüm Geziler
Tur Boyunca Konforlu ve Klimalı Araçla Ulaşım
Tüm Otoban ve Otopark Ücretleri
Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm Müze ve Ören Yeri Girişleri
Akşam Yemeklerinde Alınacak İçecekler
Otel Ekstraları ve Kişisel Harcamalar
Programda Belirtilmeyen Her Türlü Hizmet

Hareket Saatleri

  • Kars Havalimanı 11:00
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi