Alsace Fransa-İsviçre-Almanya Turu

TUR HAKKINDA

 

Keşif yolculuğuna hazır mısınız? Alsace bölgesinin eşsiz kültürlerinin ve güzelliklerinin tadını çıkarın! Alsas turumuz ile sizi Fransa, İsviçre ve Almanya'nın kesiştiği bu benzersiz bölgede unutulmaz bir deneyime davet ediyoruz.

 

1800'lü yıllardan beri Almanya ve Fransa arasında bir türlü paylaşılamayan ve günümüzde Fransa'ya bağlı olan kartpostallar gibi güzel bir bölge, Alsace (Alsas).

 

Alsace (Alsas), Orta Çağ mimarisi ve şarapları ünlü olup bölgede bulunan Colmar ise Alsas Şarap Başkenti (capitale des vins d’Alsace) olarak anılan bir yerleşim.

 

1.GÜN: İSTANBUL – BASEL – FREIBURG – COLMAR


İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 05:30’da buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1455 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:25’te Strasbourg’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10:35’de Strasbourg’a varıyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından aracımızla buluşarak Avrupa’nın ikinci siyasi başkenti olan Strasbourg gezimize başlıyoruz. Orta Çağ’dan kalma Alsace evlerin arasındaki Strasbourg’un en çok fotoğrafları çekilen bölgesi Petit France (Küçük Fransa), Petit France in başlangıcındaki 14. yüzyılın başında inşa edilmiş kapalı köprüler Ponts Couverts. Pont Couverts bölgesinin çok güzel fotoğraflarını çekebileceğiniz 17. yüzyılın başlarında yapılmış Vauban Barajı, tarihi yapıları, Arnavut kaldırımlı dar sokakları ile Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Strasbourg’un merkezi diyebileceğimiz Grande Ile. Strasbourg'dan yola çıkarak Ren Nehri ve Murg vadisi ise doyumsuz manzaraları seyre dalabileceğiniz, yeşil doğası, termalleri, kaplıcaları, wellness otelleri, tarihi yapıları, sessiz ortamı ve lüks casinoları ile tatil destinasyonlarından Baden-Baden’e geçiyoruz. Sonrasında dünyanın en yüksek 6. kilisesi ve gotik mimarinin en güzel eseri kabul edilen Notre Dame, şehrin en ünlü yapılarından Kammerzelli Evi, nehir kenarında modern tarzıyla dikkat çeken Avrupa Parlamentosu, gerek sosyal hayat gerekse alışveriş olanakları bakımından zengin bir profil sergileyen günün her saati hareketli kent merkezindeki en büyük meydan Place Kleber, Strasburg gezimiz sonrası yılda 2 milyondan fazla kişinin ziyaret ettiği, büyülü tepeleri, üzüm bağları, birbirinden değişik güzel evleriyle Alsace bölgesindeki en güzel köylerden biri olan Requewihr ziyaret ediyoruz ve serbest zamanımızın ardından otelimize hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.

 

2.GÜN: COLMAR – EQUISHEIM – KAYSERBERG – COLMAR


Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ilk durağımız Alsace bölgesinin en iyi şaraplarının üretildiği, ayrıca Alsace bölgesinin en büyük çeşmelerinden St.Leon Çeşmesi’nin bulunduğu Equisheim'i ziyaret ediyoruz. Sonrasında sadece 15 dakika uzaklıkta Orta Çağ döneminden kalma surları, sardunyalı yarı ahşap evleri, Alsace vadisini panoramik gözlemleyebileceğiniz manzara seyir tepesiyle Kayserberg’i gezeceğiz. Gezimizin ardından Alsace bölgesinin turizm başkenti, Fransa’nın saklı cenneti Colmar’a hareket ediyoruz. Kolmar turu, Kolmar'daki rengarenk binaları, aslında Venedik’te olduğundan çok daha dar ve kısa kanallarıyla kelimenin tam anlamıyla bir peri masalını andıran Colmar’ın en ünlü bölgesi “Küçük Venedik” (Petite Venice). Küçük Venedik’e yaklaşırken karşımıza çıkan gotik mimarinin özelliklerini taşıyan eski gümrük binası Koifhus, Rhein Nehri boyunca 1200’lü yıllardan kalmış pencere ve balkonlarından çiçekler sarkan rengarenk tarihi binalar, etkileyici Saint Martin Kilisesi’ni göreceğiz. Sonrasında Mısır Çarşısı’na benzer oldukça ilgi çekici kapalı çarşı olan Marche Couvert’ı göreceğiz. Rönesans döneminden kalma şimdilerde restoran olarak kullanılan, asık suratlı kafa figürleriyle kasabadaki en ünlü yapılardan Maison des Têtes yani “Kafalar Evi” 1200’lü yıllarda inşa edilmiş heybetli yapısıyla Dominicains Kilisesi, 1537’den günümüze iki katlı sekizgen yapısı ile Colmar’ın en ünlü evlerinden “Pfister Evi” görüldükten sonra otelimize hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.

 

3.GÜN: COLMAR – FREIBURG – RHEIN NEHRİ – ZÜRİH


Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Almanya’nın güneşi en bol, üniversite şehri Freiburg’a hareket ediyoruz. Freiburg’da, “Bächle” yani yolların kenarında yer alan toplam uzunluğu 15.5 km ile tüm eski şehri kaplayan küçük kanalcıklar, 116 metre yüksekliğindeki kulesiyle nerede olursanız olun görebileceğiniz Freiburger Münster (Katedral), şehirde sizi en çok şaşırtacak dünya mutfağından çeşitli yemeklerin bulunduğu bir cennet Markthalle (Kapalı Pazar) göreceğiz. Sonrasında büyük meydan Münsterplatz, eski ve yeni belediye binaları Rathausplatz, üzerinde pek çok hediyelik eşya dükkanı, mağaza zinciri, kafe ve restoranın olduğu Kaiser Joseph Caddesi şehrin buluşma noktası Augustiner Platz, şehirde sakinliği sevenlerin meydanı Adelhauser Platz, şehrin en keyifli kafe, bar ve bira bahçeleri Gerberau göreceğiz. Her yıl milyonlarca turistin, 150 metre genişlikte ve 23 metre derinlikte Rhein Nehri’nin çılgın sularını görmek için Schaffhausen’e akın ettiği müthiş etkileyici Avrupa’nın en büyük şelalesi Rhein Şelalesi ziyaretimiz sonrasında dünyada yaşam kalitesi en gelişmiş şehir olan Zürih’e geçeceğiz. İkiz kuleleriyle şehrin en etkileyici yapılarından Büyük Manastır (Grossmünster), 19.yüzyıldan kalma vitraylarıyla turistlerin ilgisini çeken Fraumünster, muazzam akustiğe sahip 19. yüzyılın sonlarında kurulmuş Opera Binası, ünlü markaların vitrinlerinin süslediği Banhoffstrasse, şehrin içinden geçen Limmat Nehri ve şehrin iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri görerek turumuzu tamamlıyor ve otelimize hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.

 

4.GÜN: LUZERN – STRASBOURG – İSTANBUL


Otelde alacağımız kahvaltı sonrası ünlü şair Alexander Dumas’ın “İsviçre bir istiridye, Luzern onun içindeki incidir” dediği 40 dakika mesafedeki Luzern’e hareket ediyoruz. Fransız Devrimi sırasında Kral 16. Louis ve ailesini korurken şehit olan 800 İsviçre askeri anısına yapılmış Aslan Anıtı (Löwendenkmal), Kuğuların yüzdüğü gölde Kapel Köprüsü, köprünün içinde tavanlarda üçgen 100’e yakın yağlı boya resmi, bu köprüye bağlı sekizgen su kulesi ve göl boyu şehrin doyumsuz manzarası görüldükten sonra Strasburg havalimanına hareket edeceğiz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1458 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:55’de İstanbul’a hareket edeceğiz. Yerel saat ile 00:05’de İstanbul’a varıyoruz.
Yeni gezilerde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Alsace Fransa-İsviçre-Almanya Turu

Son 10 Kişi
EUR 980,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

İstanbul – Strasburg – İstanbul THY gidiş-dönüş uçak bileti
4* otellerde konaklama
Otellerde 3 sabah kahvaltısı
Programda belirtilen tüm geziler
Programda belirtilen tüm transferler
Seyahat ve sağlık sigortası
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
Kulaklık dinleme sistemi
Şehir vergileri
Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemekleri
Akşam yemekleri
Yemeklerde alınacak tüm içecekler
Kişisel harcamalar ve otel ekstralarınız
Rehber ve şoför bahşişleri 20.-€ (ZORUNLU)
Yurtdışı çıkış harcı

Hareket Saatleri

  • istanbul Havalimanı 05:30
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi