Antik Mısır Turu

3 Gece Kahire - 4 Gece Nil’de Gemide Konaklama

TUR HAKKINDA

 

3 gece Kahire ve 4 gece Nil’de gemide konaklayacağımız Antik Mısır turumuz ile Mısır’ın gizemine şahit olacak, Mısır’da tarih ve keşif dolu bir yolculuğa çıkacaksınız. Antik Mısır'ın büyüsü ve zenginliği, sizi binlerce yıl öncesine taşıyacak. Nil Nehri'nin sakin sularında ilerlerken, muhteşem piramitlerin ve gizemli tapınakların gölgesinde dolaşacak, tarihin derinliklerine ineceksiniz. Firavunların hüküm sürdüğü bu topraklarda, büyüleyici hiyerogliflerin gizemini çözecek ve Eski Mısır'ın sırlarını keşfedeceksiniz. Mısır'ın büyüleyici kültürü, eşsiz tarihi ve gelenekleri sizi etkisi altına alacak ve bu unutulmaz macera boyunca size eşlik edecek. Bu antik Mısır turu, ruhunuzu besleyecek ve sizi büyüleyici geçmişin derinliklerine çekecek. Hazır mısınız? Çünkü Mısır'ın büyüsü sizi bekliyor!

 

TUR PROGRAMI

 

1. Gün: İstanbul > Kahire
Belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile İstanbul'dan gelen misafirlerimizi evlerinden alarak İstanbul Havaalanına gidiyoruz ve 00.30’de Mısır Havayolları kontuarı önünde buluşuyoruz. Mısır Havayollarının MS746 sefer sayılı uçuşu ile saat 03.50 de Kahire’ye hareket ediyoruz ve saat 05.05 de Kahire’ye varıyoruz. Kahire’ye vardığımızda pasaport ve vize işlemlerinin ardından yerel bir restoranda kahvaltı ile turumuza başlıyoruz. Ulusal Mısır Uygarlığı Müzesi, NMEC ziyareti ile turumuza devam ediyoruz. NMEC; hanedan öncesi ve eski Mısır dönemlerinden başlayıp Greko-Romen, Kıpti, İslami ve çağdaş modern zamanlar boyunca devam eden çeşitli önemli tarihsel aşamalarda tarihin en eski uygarlığına odaklanan ilk Müzedir. Öğle yemeğimizi Nil Nehri kıyısında yiyoruz ve ardından otelimize geçiyoruz. Otelimize yerleşip dinliyoruz. Daha sonra belirlenecek saatte lobide buluşup Giza Piramitleri ve Sfenks'i ziyaret etmek için piramitler bölgesine gidiyoruz. Piramitler bölgesini gezdikten sonra gün batımında deve gezisi yapıyor ve akşam yemeği için teraslı restorana gidiyoruz. Akşam yemeğimizi yerken ışıklı ve sesli piramit gösterileri bize eşlik edecek. Akşam yemeği ardından ise otelimize geçiş yaparak ertesi gün için enerji depoluyoruz.

 


2. Gün Kahire > Luxor
Sabah erkenden otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra Check-out ve Luksor'a uçuş için Kahire havaalanına gidiyoruz. 07:15’de Mısır HY MS064 seferi ile Luxor’a uçuyoruz. Tahmini olarak 08:20’de Luxor’a vardıktan sonra Amun (Güneş ve hava), Mut (Ay'ın annesi, annesi) ve Khonsu'nun (Ay) Theban üçlüsüne adanmış Karnak Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Karnak Tapınağı, MÖ 2055'ten MS 100'e kadar uzanır. Şimdiye kadar inşa edilmiş en büyük dini amaçlı binadır. Tarihinin zirvesi olan Yeni Krallık döneminde ve Hatshepsut, Tutmose III, Seti I ve Ramesses II gibi ünlü firavunların hükümdarlıkları sırasında iken komplekse önemli eklemeler yapılmıştır. Kompleksin inşaası; Ptolemies ile Greko-Romen Dönemi'ne kadar devam etti. Romalılar ve ilk Hıristiyanlar izlerini bırakmıştır. Öğle ve akşam yemeklerini gemide yiyoruz.

 


3. Gün Luxor > Esna > Edfu
Kahvaltımızın ardından Eski Mısırlıların firavunları için devasal anıtlar inşa ettikleri ve öbür dünya için hazinelerini sakladıkları Krallar Vadisi'ne yola çıkıyoruz. Turumuzda 3 adet firavun mezarını ziyaret edeceğiz. Kral mezarları turumuzun ardından Antik Mısır tarihindeki tek kadın firavun Hatshepsut Tapınağı'nı (El-Deir El-Bahari) ziyaret ediyoruz. Tur bitimi gemiye dönüş ve Esna kanalı üzerinden Edfu’ya hareket ediyoruz. Bugün öğle ve akşam yemekleri ile konaklama gemide olacaktır.

 


4. Gün Edfu > Kom Ombo
Gün doğumunda at arabaları ile Edfu Tapınağını ziyaret ediyoruz. Edfu Tapınağı, Mısır'ın en iyi ve en iyi korunmuş tapınaklarından biridir Bu tapınak, bugün Mısır'daki tapınaklar arasında ayakta kalan en iyi korunmuş tapınak kapılarından birine sahiptir. 37 m yüksekliğindedir ve tanrı Horus'un önünde düşmanlarını vuran Kral VIII. Ptolemy'yi temsil eden savaş sahneleriyle dekore edilmiştir. Edfu Tapınağı, eski Mısır tanrıları Horus ve Set'in suretinde iyinin ve kötünün güçleri arasında eski Mısır Mitolojisi tarihindeki en büyük savaşa tanık olduğuna inanılan toprak üzerine inşa edilmiştir. Tur bitimi gemiye dönüyoruz. 17:00 civarı Kom Ombo’ya varıyoruz ve tarım için en eski takvimi görebileceğiniz iki tanrı Sobek ve şahin tanrı Horus’a adanmış Kom Ombo Tapınağı'nı ve ayrıca Timsah Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Gemiye dönüşümüzü takiben bir sonraki durağımız Aswan’a doğru seyrediyoruz. Bugün kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri ile konaklama gemide olacaktır.

 


5. Gün Aswan
Aswan'a vardıktan sonra; bitirilmiş olsaydı 42m uzunluğunda ve 1090 ton olacak olan ancak üzerinde oluşan çatlaklar nedeniyle bitirilmeden bırakılmış devasa dikilitaş olan Bitmemiş Dikilitaş'ı ziyaret ediyoruz. Tur bitimi sil nehrinde motorlu teknemiz ile Tanrıça Isis’e adanmış olan Agelika Adası'ndaki Philae Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Gün batımında gemiye dönüyoruz. Bugün kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri ile konaklama gemide olacaktır.

 


6. Gün Aswan > Abu Simbel > Kahire
03:00 Abu Simbel turu için hareket ediyoruz. 4 saatlik otobüs yolculuğu ile 2.Ramses’in eşi Nefertari için yaptırmış olduğu ve baraj suları altında kalmaması için UNESCO tarafından binlerce parça taşın tek tek taşındığı Abu Simbel Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz ve tur bitimi yeniden gemimize geri dönüyor, çıkış işlemlerinin ardından gemiden ayrılıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Nubian Köyü'nü ziyaret ediyoruz. Aswan çarşıda alışverişleriniz için serbest zamanımız oluyor. Akşam yemeğini Aswan’da alıyor ve havalimanına doğru hareket ediyoruz. Saat 22:50 Mısır HY MS097 seferi ile Kahire’ye hareket ediyor ve tahmini 00:20’de vararak otelimize transfer ile odalarımıza yerleşiyoruz.

 


7. Gün Kahire
Kalvaltımızın ardından güne Eski Kahire bölgesini ziyaret ederek başlıyoruz. Amr Ibn El Aas Camii'ni ziyareti ardından Hıristiyan anıtlarını ziyaret ediyoruz. Al Moallaqa (Asılı Kilise), Abu Serga Kilisesi: 4. yüzyıla kadar uzanıyor. Kutsal Ailenin Kral Herodthen'den kaçarak Mısır'a yaptıkları gezide sığınak olarak kullandığı mağaranın üzerine bazilika tarzında inşa edilmiştir. Belki de dünyanın en etkileyici ortaçağ kaleleri olan, belki de dünyanın en etkileyici ortaçağ kaleleri olan, önsezili duvarlarında dolaşabileceğimiz ve aşılmaz geçitlere ve kulelere hayran kalabileceğiniz Muhammed Ali Camii'ni ziyaret ediyoruz. Mohamed Ali Camii, manzaranın üzerinde yükselen 52 metre yüksekliğinde bir kubbeye ve 84 metre yüksekliğinde ikiz minarelere sahiptir.


Nil Nehri kıyısında bulunan Blue Nile Restaurant'ta öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeğimizden sonra Khan el Khalili turu ve Nobel Edebiyat Ödüllü Naguib Mahfouz’un adıyla anılan restoranda akşam yemeğinin tadını çıkarıyoruz. Akşam yemeğinden sonra otelimize dönüyoruz.

 


8. Gün Kahire > İstanbul
Otelimizde kahvaltımızın ardından İstanbul uçuşu için havalimanına gidiyoruz. 14:25 Mısır Havayollarının MS735 seferi ile İstanbul’a hareket ediyor ve tahmini 17:50’de İstanbul’a vararak başka turlarda tekrar görüşmek üzere ayrılıyoruz. Turumuzun sonunda İstanbul'dan gelen misafirlerimizi transfer araçlarımız ile evlerine bırakıyoruz.

Antik Mısır Turu

Son 10 Kişi
EUR 2.580,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

• Mısır Havayolları ile İstanbul Kahire Gidiş Dönüş Uçak Bileti
• Mısır Havayolları ile Kahire Luksor Uçuşu
• Mısır Havayolları ile Aswan Kahire Uçuşu
• 3 Gece Kahire’de 5*RAMSES HILTON OTEL’de Konaklama
• 4 Gece Nil Nehrinde 5*Gemide Konaklama
• Kahvaltı İle Başlayan Ve Kahvaltı İle Biten Tüm Yemekler
• Kahire Atlantis Restaurant'ta Kahvaltı
• Abu Shakra'da Öğle Yemeği
• Akşam Yemeği Felfela Hoda Sharawy
• Öğle Yemeği Aswan
• Akşam Yemeği Çatı Restoranı
• Öğle Yemeği Blue Nile Restoranı
• Akşam Yemeği Naguib Mahfouz Restoranı)
• Klimalı Araçlarla Transferler Ve Turlar
• Programda Bahsedilen Tüm Turistik Yerlere Giriş Ücretleri
• Rehberlik
• Gemi ile Seyahat Planına Göre Seyir Gezisi
• Seyahat Ve Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

• Giriş Vizesi: 25 USD - Kahire Havalimanındaki Yetkilimize Elden Ödeme Yapılacaktır.
• Yemeklerdeki Su ve Diğer Tüm İçecekler (Alkolsüz Ve Alkollü).

Hareket Saatleri

  • 00:30 Istanbul Havalimanı
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi