Eyüp Sultan Turu

TUR HAKKINDA

 

İstanbul'un en çok ziyaret edilen yerleri arasında gelen Eyüp Sultan turumuzda, Mimar Sinan'ın izinde geçmişle bugün arasında yolculuğa çıkıyoruz.

 

Tur Programı

Eyüp Sultan Turumuzda buluşmamız saat 10.00’da Yavedud Camisi’nin önündedir. (Yavedud Camisi Haliç Köprüsü'nün ayağında, Defterdar İskelesi'nin karşısındadır). Buluşma noktamızdan yürüyüşe başlayarak Mimar Sinan tarafından yapıldığı iddia edilen ve alemi çok dikkat çeken Defterdar Cami’yi ziyaret ediyoruz. Sonrasında 1577 yılında yapımı tamamlanan Zal Mahmut Paşa Külliyesi'ni ziyaret ediyoruz. Mimar Sinan’ın eseri olan bu Külliyenin ardından bir başka eseri olan Sokullu Mehmet Paşa Türbesi’ne gidiyoruz. Dıştan sekizgen olan Türbe içten onikigendir. Kalem işi ile bezenmiş olan kubbesi oldukça ilgi çekicidir. Yazılı Medrese diye de anılan Sokullu Medresesi sıradaki ziyaret durağımız. Ardından Sultan Reşat Türbesi ve Cülus Yolu’nu ziyaret edeceğiz.

Yürüyüşümüz esnasında Eyüp Sultan Camisi hakkındaki efsaneleri dinleyeceğiz. Osmanlı'dan beri en çok ziyaret edilen, defalarca onarılan ve bu günkü halini almış olan Eyüp Sultan Türbesi de ziyaret noktalarımız arasında. Sonrasında Eyüp Çarşısı, Özbekler Tekkesi, Saçlı Abdülkadir Türbesi, Cellat Mezarları, Eyüp’ün en yüksek tepesinde kurulmuş olan; Karyağdı Baba Tekkesi’ni ziyaret edeceğiz. Ardından Piyer Loti’de bir kahve molası verip, fotoğraf çekiyoruz. İdris-i Bitlisi Türbesi bugün ki turumuzun son bitiş noktasıdır.

Eyüp Sultan Turu

Son 10 Kişi
TL 390,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Rehberlik
Sunumlar
Kulaklık Dinleme Sistemi
Bahşişler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğlen Yemeği
Müze Giriş Ücretleri

Hareket Saatleri

  • 10.00 Yavedud Camisi
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi