Fırat Yolu Bingöl-Elazığ Doğa ve Kültür Turu

TUR HAKKINDA

 

TUR PROGRAMI

 

1.Gün: İstanbul >> Elazığ Merkez >> Harput
Sabah İstanbul’dan katılacak misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı’ndan Türk Havayolları’nın saat 06:00 uçağına biniyoruz. Diğer illerden katılacak misafirler için Elazığ Havalimanı’nda buluşma saatimiz 08:30’dur. Kahvaltımızın ardından Elazığ gezimize başlıyoruz. Elazığ kapalı çarşısı, meşhur şapkacı, yerel pazarlar, yöresel peynirler, ve Elazığ sokaklarını geziyoruz. Elazığ şehir merkezi gezimizden sonra Harput'a geçiyoruz. Harput kalesi, Tarihi Ulu Cami, Kurşunlu Cami, kilise, medreseler ve tarihi Harput evlerinizi geziyoruz. Burada manzara şahane. Fotoğraflarımızı çekip yerel lezzetlerin tadına bakıyoruz. Akşam yemeğimizin ardından dinlenmeye geçiyoruz.

 

2.Gün: Elazığ >> Palu >> Urartu Kaya Mezarları >> Palu Kalesi >> Surp Lusovic Kilisesi >> Tarihi Köprü >> Murat Nehri
Sabah kahvaltımızın ardından aracımız ile Palu’ya gidiyoruz. Palu tarihi yapıları, doğal güzelliği ile bizi bekliyor. Kadınlar Çarşısı’nı geziyoruz. Bugünkü gezimizde Palu Kalesi, Urartu kaya mezarları, Surp Lesovic Kilisesi, tarihi köprü ve Murat Nehri’nin panoramasını görüyoruz. Akşam yemeğimizin ardından dinlenmeye geçiyoruz.

 

3.Gün: Bingöl >> Yelesen Köyü Metan Gölü >> Bingöl Gerendal Gölü
Sabah kahvaltımızın ardından aracımız ile Bingöl’e geçiyoruz. Elazığ Bingöl yolu arasında bulunan Yelesen Köyü’ne gidiyoruz. Köy gezimizin ardından Elazığ ve Bingöl sınırının üzerinden geçtiği kalp şeklindeki göl olan Gerendal Gölü’ne aracımız ile gidiyoruz. Gerendal Gölü’nü fotoğraflıyor, yaylada geziyoruz. Öğle yemeğimizi göl kenarında alıyoruz. Şansımız varsa yaylacıları fotoğraflıyoruz. Ardından aracımız ile Balpınar Köyü sınırlarında kalan Metan Gölü’ne (Kız Gölü) gidiyoruz. Metan Gölü dağların arasında masmavi bir göl. Burada geziyor ve fotoğraf çekiyoruz. Gölden ayrılıyor ve Bingöl merkeze gidiyoruz. Eski Bingöl ve Yeni Bingöl’ü panoramik olarak geziyoruz. Ardından otelimize geçerek dinleniyoruz.

 

4.Gün: Bingöl Merkez >> Kilisek Köy Gezisi >> Çır Şelalesi >> Cafran Göl Mezra >> Ilıcalar
Sabah kahvaltımızın ardından aracımız ile Kurtuluş ve Oğuldere köyleri arasında bulunan Kilisek Köyü’ne doğru gidiyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan yeni oluşmaya başlamış Bunan Peri Bacaları’nı geziyoruz. Burası yangından sonra terk edilmiş ve köy halkı yeni yerleşim yerine taşınmıştır. Oğuldere Köyü yakınındaki terk edilmiş yerleşim yerini gezdikten sonra aracımız ile Kilisek köyü’ne giderek köyü geziyor ve bol bol fotoğraf çekiyoruz. Tahta köprü, yayla evleri ve bol bol çiçek fotoğrafları çekiyoruz. Ardından aracımız ile devam ederek Çır Şelalesi’ni görmeye gidiyoruz. Burası doğal kayaç yapısı ile mevsimsel akan bir şelale. Bu mevsimde şelale fotoğraflamak için çok güzel oluyor. Şelale gezisinden sonra Cafran Göl Mezra’ya gidiyoruz. Yolumuz üzerinde kantoron çiçekleri ile bezeli alanları fotoğraflıyoruz. Cafran Göl Mezra göreli ile etkileyici bir alana sahip. Göl ve kenarındaki evleri fotoğraflıyor ve göl etrafında yürüyoruz. Köy evinde yöresel çorba ve ürünlerden oluşan yemeğimizi yedikten sonra gezimize devam ediyor bölgeyi fotoğraflıyoruz. Aracımızla Ilıcalar’a gidip doğal gözeleri görüyor ve ayaklarımızı sıcak suya sokuyoruz. Ardından Bingöl merkeze dönüyoruz.


5.Gün: Bingöl >> Yüzen Adalar >> Yukarı Can Kuzu Göl Başı Doğa Gezisi >> Bingöl Havalimanı
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında aracımız ile hareket ederek Esence deresi görerek Yüzen Adalar’a gidiyoruz. Yüzen adalar doğal oluşumu ile etkileyici bir bölge. Burada seyir noktasına çıkarak fotoğraf çekiyor ve çaylarımızı içiyoruz. Fotoğraf çekimi ve gezi ardından aracımız ile devam ederek Göl Tepesi Köyü’ne gidiyoruz. Köyün üzerindeki Şeyh Ahmed Türbesi’nde gezimize başlıyoruz. Burada Bingöl’ün muhteşem coğrafyasını panoramik olarak görüyoruz. Kısa bir yürüyüş! Sonrasında göllere varıyoruz. Bu gezimizde bizi iki doğal göl ve bir tanede baraj gölü bekliyor. Yukarı Can Kuzu Gölü ve Göl Başı göllerini geziyor bol bol fotoğraf çekiyoruz. Ardından aracımıza doğru iniyoruz. Bu güzel göl gezisinin ardından Bingöl Havalimanı’na transferimizi yapıyoruz. Saat 15:00 uçağı ile İstanbul’a dönüşe geçiyoruz.

Fırat Yolu Bingöl-Elazığ Doğa ve Kültür Turu

Son 10 Kişi
TL 0,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

4 Gece Otel Konaklama (3 gece 4* otel, 1 gece 3* otel)
4 Kahvaltı
4 Akşam Yemeği
Rehberlik
Seyahat Sigortası
Tur Esnasındaki Ulaşım
Milli Park Araç Giriş Ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
Kişisel Harcamalar
Öğlen Yemekleri
İlk Gün Kahvaltı
Müze-Ören Yeri Giriş Ücretleri

Hareket Saatleri

  • Elazığ Havaalanı saat: 08:30
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi