Fransa'nın Bahçesi Loire & Şatoları Turu

TUR HAKKINDA
Avrupa'nın en çok turist çeken ülkesi; Fransa. Avrupa turu arasında en popüler olan Fransa turumuzda Paris'in sokaklarında kaybolmaya gidiyoruz. Paris turumuzda Paris'in hareketli sokaklarının keyfini çıkartacağız. Şatolar turumuzda şatoları ile ünlü bu ülkenin gizeminde yolculuğa çıkacağız.


1.Gün: İstanbul - Paris - Chambord - Blois
Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile İstanbul'dan gelen misafirlerimizi evlerinden alarak Sabiha Gökçen Havalimanı'na gidiyoruz. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Pegasus Hava Yolları ile saat 08.45'de başlayacak olan yolculuğumuz sonrasında saat 11.35'de turumuzun başlangıç noktası olan Paris Orly Havalimanı'na varıyoruz. Fransa turumuza  havalimanında bizi beklemekte olan tur otobüsümüzle şatolar bölgesi olarak bilinen Loire Vadisi'ne doğru hareket ederek başlıyoruz. Yaklaşık iki saatlik yolculuk sonrasında Chambord Şatosu'na varıyoruz. Şatolar içerisinde en büyüğü ve görkemlisi olan Chambord Şatosu'nu gezdikten sonra yine bir şato kenti olan Blois’da otelimize giriş yapacağız. Konaklama Blois’de ( Paris – Blois: 180 km )


2.Gün: Blois - Amboise - Chenonceau - Saint Malo
Sabah otel çıkış işlemlerimiz sonrasında Loire vadisi şatolarını gezip görmeye devam ediyoruz. Bugünkü ilk durağımız bir zamanlar Fransa monarşisinin önemli bir kalesi olan ve Leonardo Da Vinci’nin huzur içinde uyuduğu Amboise Şatosu. Bölgeden ayrılmadan önce son olarak "hanımlar şatosu" olarak da bilinen Chenonceau Şatosu'nu da fotoğrafladıktan sonra Normandiya kıyılarına doğru yola çıkıyoruz. Fransa turumuzda yaklaşık dört saat ile en uzun parkurumuz olan bu yolculuğumuzun sonunda yine muhteşem bir kent bizi bekliyor olacak. Bozulmamış tarihi dokusu ve çok ıyi korunmuş şehir surlarıyla Saint Malo bu gece bize ev sahipliği yapacak. Konaklama Saint Malo’da ( Blois – Saint Malo: 420 km )


3.Gün: Saint Malo - Mont St. Michel - Honfleur
Turumuzun bu üçüncü gününde hedefimiz batı Fransa’nın incisi “Le Mont St. Michel”. Unesco listesinde yer alan ve küçük bir ada üzerinde yükselen manastır olarak inşa edilmiş bu mistik yapı, Fransa gezimize dair hiçbir zaman unutamayacağınız bir yer olarak hafızalarınızda yer edecek. Günümüzde de halen kutsal bir mekân olarak Hristiyan hacılar tarafından ziyaret edilen bu özel yapıyı keşfedip Atlantik’in kuzey kıyılarında bulunan Honfleur’a doğru yolumuza devam edeceğiz. Tarihinde Gustave Courbet, Eugène Boudin, Claude Monet gibi empresyonist ressamlara ilham kaynağı olmuş bu şirin balıkçı kentinde keyifli zaman geçirip bugünkü turumuzu tamamlıyoruz. Konaklama Honfleur’da. ( Saint Malo – Honfleur: 290 km )


4.Gün: Honfleur - Paris
Otel çıkış işlemlerimiz sonrasında yaklaşık iki saatlik yolculuk sonrasında Paris’e giriş yapıyoruz. Fransa’nın başkentine varışımızla birlikte düzenleyeceğimiz şehir turumuzda Paris’e dair özel ne varsa gezip fotoğraflayacağız. Ülkenin simgesi Eyfel Kulesi başta olmak üzere Notre Damme, Lüksemburg Bahçesi, Opera Binası ve Meydanı, Concorde Meydanı, Champs-Elysees Caddesi, Zafer Takı, Louvre Sarayı ve Müzesi gibi önemli yapıları ve yerleri gezip, fotoğrafladıktan sonra otelimize giriş yapıyoruz. Paris turumuzda akşam, dileyen misafirlerimizle otelimize yürüyüş mesafesinde olan ressamlar tepesine çıkacağız. Konaklama Paris’te.


5.Gün: Paris
Güne Eyfel Kulesi ile başlıyoruz. Daha önce dışarıdan fotoğraflamış olduğumuz Paris’in en önemli simgesi olan bu kuleye çıkıp şehir manzarasının keyfini çıkaracağız. Daha sonra şehir manzarasını bir de Sen Nehri üzerinden tekne turu ile çıkarma fırsatımız olacak. Serbest zaman olarak değerlendireceğimiz günümüzün geri kalan zamanını Louvre müzesi, Orsay Müzesi gibi önemli müzelere, bireysel gezilerimize yada alışverişlerimize ayıracağız. Konaklama Paris’te.


6.Gün: Paris - İstanbul
Otel çıkış işlemlerimiz sonrasında bir zamanlar Fransa Krallığı'nın yönetim merkezi olan Versay Sarayı gezimizi gerçekleştireceğiz. Avrupa'da ve ülkemizde bir çok kraliyet sarayına model olmuş, devasa bahçeleriyle etkileyici bu saray gezimiz ile Fransa turumuzu tamamlayıp hiçbir zaman unutamayacağımız güzel anılarımızla havalimanına transfer oluyoruz. Pegasus Hava Yolları'na ait saat 17.20 uçağıyla İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket ediyoruz. Turumuzun sonunda tekrar İstanbul'dan gelen misafirlerimizi transfer araçlarımız ile evlerine bırakıyoruz.

Fransa'nın Bahçesi Loire & Şatoları Turu

Son 10 Kişi
EUR 1.250,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

İstanbul - Paris - İstanbul Uçak Bileti
İstanbul Ev Havaalanı Transferi
Seine tekne turu bileti
5 Gece Otel Konaklama
Düş Patikası Uzman Rehberlik Hizmeti
Kahvaltılar
Özel Aracımızla Şehirler arası Ulaşım
Tur Programında Yazan Bütün Geziler
Panoramik şehir turları
Etretat - Mont St. Michel - Tours - Şatolar ve Paris şehir turları
Alan ve Şehir Vergileri
Seyahat ve Kaza Sigortası
Hijen Paketi

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğlen ve Akşam Yemekler
Müzelerin Giriş Ücretler
Vize Ücreti & Hizmeti (110 €)
Yurt dışı Çıkış Harcı
Şahsi Harcamalar

Hareket Saatleri

  • 06.30 Sabiha Gökçen
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi