Don Kişot'un Yel Değirmenleri Turu

TUR HAKKINDA
Hollanda turu ve Amsterdam turu yapacağımız bu paketimizde küçüklüğümüzden beri yel değirmenleri denince birçoğumuzun aklına Dulcinea’nın sevgili şövalyesi Don Kişot gelir. Bu mimari şaheserlerle tanışma ve fotoğraf çekme fırsatımız olacak. Brüksel turu ile başlayan gezimizde saraylardan kalelere, yel değirmenlerinden Van Gogh Meydanı'na kadar şiir gibi bir tur sizi bekliyor.

 

1.Gün: İstanbul - Brüksel
Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile İstanbul'dan gelen misafirlerimizi evlerinden alarak Sabiha Gökçen Havalimanı'na gidiyoruz. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Pegasus Hava Yolları ile saat 11:10'da başlayacak olan yolculuğumuz sonrasında saat 13:55'te turumuzun başlangıç noktası olan Brüksel Charleroi Havalimanı'na varıyoruz. Havalimanında bizi beklemekte olan tur otobüsümüzle Brüksel turumuza başlayacağız. Şehir turumuzda Kraliyet Sarayı, Grand Palace Meydanı, Avrupa Biriliği Parlamento Binası, Atomium, meşhur Heisel Stadı gibi şehrin en özel noktalarını ve simgelerini fotoğraflayacağız ve sonrasında serbest zaman için otelimize yerleşeceğiz. Konaklama Brüksel’de.


2.Gün: Gent - Brugges - Rotterdam
Turumuzun bu ikinci gününde Gent ve Brugges turlarını gerçekleştirip Hollanda’nın liman kenti Rotterdam’a hareket ediyoruz. Otel çıkış işlemleri sonrasında ilk durağımız olan Gent’e varıyoruz. Gravensteen Kalesi ve dünyaca ünlü St. Bavo Katedrali'ndeki ünlü Altar’a ev sahipliği yapan Gent gezimizi tamamlayıp, bir sonraki durağımız olan Brugge’e hareket ediyoruz. Çikolatanın başkentlerinden biri olarak bilinen, orta çağdan kalma mimarisiyle bizi kendine hayran bırakacak açık hava müzesi tadındaki Brugge’ün yapılarını fotoğrafladıktan sonra Belçika maceramızı sonlandırıyoruz. Tur otobüsümüzle Hollanda sınırlarına giriş yaparak Rotterdam’a doğru yol alıyoruz. Hollanda turumuza ulaşır ulaşmaz başlıyoruz. Gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda Rotterdam Pazarı - Erasmus Köprüsü - Williem Köprüsü – ilginç mimarisiyle Küp Evler ve Rotterdam Limanı gibi önemli yerleri görüp otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Rotterdam’da.


3.Gün: Den Haag - Zaanse Schans - Amsterdam
Kahvaltı sonrası ilk durağımız olan Lahey turumuzda, Vredes sarayı ( Lahey Adalet Divanı ), Kraliyet Sarayı gibi özel yerleri gezip Zaanse Schanse kasabasına doğru yol alıyoruz. Ülkenin sembollerinden biri olarak bilinen yel değirmenlerini fotoğraflayacağımız bu güzel kasabada dileyen misafirlerimiz, hediyelik eşya mağazalarından Hollandalıların, Clog/Kompen dedikleri tamamen el yapımı olan tahta ayakkabılardan satın alabiliriler. Sonrasında bir balıkçı kasabası olan pastel renkli evleriyle ve kanallarıyla bizi büyüleyecek olan Volendam'ı ve Marken’i gezip Amsterdam’a doğru hareket ediyoruz. Konaklama Amsterdam’da.


4.Gün: Amsterdam
Bu günü rehberimizin öncülüğünde Amsterdam sokaklarına, meydanları, parkları, çarşı ve pazarlarına ayırıyoruz. Kahvaltı sonrası otel çıkış işlemlerimizi tamamlayıp turumuzahemen başlıyoruz. düzenleyeceğiz. Dolu dolu yaşayacağımız bu Amsterdam günümüzde şehrin en özel noktalarını keşfedeceğiz. Damrak caddesi, Red Light, Dam Meydanı ve yapıları, Ulusal Anıt, Kraliyet Sarayı, Albert Cuypstraat pazar yeri, elmas fabrikası, peynir imalathanesi gibi şehrin tarihi ve kültürel öneme sahip yerlerini gezerken; Van Gogh / Rijks Müzelerinin bulunduğu meydanı gezmeyi, yerel tadları da denemeyi ıhmal etmiyoruz elbette. Grup turumuz sonrası verilecek serbest zamanı bireysel keşiflerimiz için değerlendirip rehberimiz tarafından belirtilecek buluşma saati ve noktasında havalimanı transferi için bir araya geliyoruz.


5.Gün: Amsterdam - İstanbul
Saat 01:20 uçuşumuzda Amsterdam Schipol Havalimanı'ndan İstanbul'a dönüş için uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzun sonunda tekrar transfer araçlarımız ile İstanbul'dan gelen misafirlerimizi evlerine bırakıyoruz.

Don Kişot'un Yel Değirmenleri Turu

Son 10 Kişi
EUR 930,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

3 Gece Konaklama
İstanbul - Brüksel , Amsterdam - İstanbul Pegasus Hava Yolları İle Uçak Bileti
İstanbul Ev Havaalanı Transferi
Rehberlik
Panoramik Turlar
Grand Hollanda Turu
Amsterdam Turu
Volendam - Marken - Zaanse Schanse Turu
Gent - Brugge Turları
Brüksel Turu
Havalimanı ve Vergiler
Karayolu Ulaşımı Hizmetleri
Seyahat Sigortası
Hijyen Paketi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğlen ve Akşam Yemekleri
Vize Ücreti & Hizmeti (110 €)
Yurtdışı Çıkış Harcı
Müze Giriş Ücretleri
Şahsi Harcamalar

Hareket Saatleri

  • 09.00 Sabiha Gökçen Havalimanı
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi