Gaziantep Hatay Turu

TUR HAKKINDA
Düş Patikası misafirleriyle gizemlerin izinde merak edilen konuların kapılarını aralıyoruz. Gaziantep Hatay turumuzda, inançları, insanları, ibadethaneleri ve ibadet şekilleriyle Gaziantep ve Hatay'ı mercek altına alıyoruz. Gaziantep turu denilince damaklarda izi unutulmayan Antep mutfagının yemeklerinin tadına bakıyoruz. Siyah güllerin izinde Halfeti turumuzu yapıyoruz. Hatay turu ile Hatay mutfagı ile Gaziantep  mutfagını yarıştırıyor kültürlerin içinde zamanda yolculuğa çıkıyoruz. GAP turu, Burası Antep, burası Hatay yemeklerin yemek! İnsanların kültürler ile harmanlanıp insanlığı doğurduğu yerdir. 
1.Gün: İstanbul - Gaziantep – Halfeti
Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak (İstanbul, İzmir) havaalanına gidiyoruz. Farklı illerden ve İstanbul'dan gelen misafirlerimiz ile Gaziantep Havaalanı'nda saat 10:00 da toplanıyoruz. Gaziantep Havaalanı'nda rehberimiz ile buluşarak Gaziantep turumuzun ilk durağı olan, siyah gülleri ile ünlü, baraj gölü altında kalan Halfeti’ye hareket ediyoruz. Fıstık ağaçları arasından yapacağımız yolculuk ile Halfeti’ye ulaşıyoruz. Halfeti’de tekne turu ile Rumkale ve tarihi köyleri ziyaret ediyor ve Gaziantep’e dönüşe geçiyoruz. Yol üzerinde Birecik İlçesi’nin ünlü kelaynak kuşlarını ziyaret etmeyi de ihmal etmiyoruz. Zeugma antik Kenti'nden kurtarılan ünlü Zeugma mozaiklerinin sergilendiği Gaziantep Arkeoloji Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Gaziantep’in tarihi sokaklarında şehrin en özel yapılarını fotoğraflayıp çarşılarını gezeceğiz ve her fırsatta da yerel lezzetleri tadacağız. Gaziantep’te zincirli bedesten – bedesten çarşısı – tütün hanı – tahmis kahvesi - millet han - yeni han - Gaziantep kalesi – Medusa cam eserler müzesi ve yemek müzesi yürüyüş turumuz sırasında gezip göreceğimiz yerlerden bazıları. Turumuzun ardından konaklamak için otelimize geçiyoruz.
2.Gün: Gaziantep – Hatay
Sabah kahvaltımızın ardından Hatay’a hareket ediyoruz. Gezimize dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen St. Pierre kilisesi ıle başlıyoruz. Kilise gezimizden sonra dünyanın ışıklandırılmış ilk caddesi olan Herod caddesi üzerinden panaromik bir eski Antakya şehir turu yapıyoruz. Gezimize Anadolu’nun ilk camisi habibi Neccar Camisi'ni gezerek devam ediyoruz. Ezan, çan, hazan seslerinin duyulduğu cami, cami duvarına bitişik Katolik kilisesi ve hemen caminin karşısındaki Sinegogu (havrayı) gezip eski Antakya sokakları arasında küçük bir yürüyüş yapıyoruz. Öğle yemeğinde sonra bitki Müzesi'ni ve daha sonra Türkiye’nin en büyük, dünyanın 2. Büyük mozaik müzesini geziyoruz. Müze gezimizden sonra serbest zaman ile uzun çarşıda nar ekşisi, peynir, defne sabunu vb. Gibi Antakya mutfağına özgü kültürel ürünleri görmemiz için verilecek serbest zaman ile keyifli bir alışveriş imkanı bulacağız. Harbiye gezimizin ardından otelimize yerleşiyoruz.
3.Gün: Hatay - Samandağ – İstanbul
Sabah kahvaltımızın sonra Hatay turumuza Hatay’ın sahil kenti olan ve bir zamanlar Süveydiye olarak bilinen Samandağ ilçemize doğru gezimiz başlıyor. İlk olarak Hz. Musa’nın Asası’nın yeşerip bir çınar ağacına dönüştüğü asırlık çınar ağacının 1.5 dönümlük gölgesinde kahvelerimiz içtikten sonra Türkiye’de başka bir örneği olmayan ve toplu bir halde bir köy yerleşimi şeklinde yaşayan tek ermeni köyü olan Vakıflı Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Vakıflı Köyü’nden sonra kel dağ ve Türkiye’nin en uzun sahili olan Samandağ sahillerini görebileceğimiz Dor Mabedi’nde fotoğraf molası veriyoruz. Dor mabedi’ni ziyaret ettikten sonra Dünya’nın 8.harikası olarak bilinen Vespasianus Titus Tüneli’ni geziyoruz. Yaklaşık gidiş dönüşü 1 saat olan yürüyüş esnasında kayaya işlenmiş mezar odalarından en devasa olan beşikli mağara’yı geziyoruz. Daha sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeği sonrası Kur-an’ı kerimde Kehf suresinde 60-82 ayetler arasında konu edilen Hz. Musa ile Hz. Hızır’ın tanışmış olduğuna inanılan Hızır Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Hızır Türbesi’ni ziyaret ettikten sonra Hatay Havaalanı'na geçiyoruz. Hatay havalimanı ayrılma saatimiz 16:00 dır. Uçaktan indikten sonra transfer araçlarımız ile sizi evlerinize bırakıyoruz.

Gaziantep Hatay Turu

Son 10 Kişi
TL 3.600,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Uçak Bileti
2 Gece Konaklama
2 Kahvaltı
2 Akşam Yemeği
Rehberlik
Seyahat Sigortası
Transferler
Hijyen Paketi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğlen Yemekleri
Kişisel Harcamalar
Halfeti Tekne Turu
Müze & Ören yeri girişleri

Hareket Saatleri

  • 10:00 Gaziantep Havaalanı
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi