Munzur Vadisi - Ovacık ve Tunceli Turu

TUR HAKKINDA


Munzur turumuzda gideceğimiz bölge; Endemik bitki örtüsüyle Tunceli'ye 6 km. uzaklıkta bulunan Munzur Vadisi'dir. Türkiye'nin en önemli milli parklarındandır. Munzur doğa gezisi turumuzda Munzur, Tunceli ve Ovacık'ı gezip Anadolu'nun şaşırtıcı doğal güzellikleri ve kültürüyle bezenmiş; Alevi, Türk, Ermeni ve Kürt nüfusun tarihi mirasını ; Munzur Vadisi'nin doğal güzelliklerini hep birlikte keşfedeceğiz. Erzincan turumuzda; Girlevik Şelalesini görecek, Ovacık turumuzda Mercan Vadisinde gezeceğiz. Munzur Gözeleri, Halbori Gözeleri rotamız üzerinde yer almakta.  Elazığ turumuzda Feribotla Harput'a geçeceğiz. Kemaliye turumuzda Karanlık Kanyon'da bot gezisi sırasında harika fotograflar çekeceğiz. Tunceli ovacık turumuzu; Doğa ve kültür ile dolu mevsimin en güzel tarihinde yapacağız.


 
1.Gün: İstanbul >> Malatya >>Elazığ
Tunceli turumuzda, sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak İstanbul havaalanına gidiyoruz. İstanbul Havaalanından Türk Havayollarının saat 05:40 uçağı ile Malatya’ya uçuyoruz. Misafirlerimiz ile Malatya Havaalanı'nda saat 07:30 da toplanıp Yeşilyurt bölgesinde kahvaltımızı yapıyoruz. Ardından dünyadaki en önemli ve ilginç makinaların bulunduğu Fotoğraf Makinası Müzesini geziyoruz. İlgi çekici bu müzeden sonra Gramofon Müzesi bizi bekliyor. Şire pazarına uğruyor ve keyifle geziyoruz.  Keyifli bir mekân da alacağımız öğlen yemeğimizin ardından 2 saatlik araç yolcuğu ile Elazığ’a bağlı Eski Bağlar Şarapevine gidiyoruz. Çöldeki vaha gibi karşımıza çıkıyor bağ evi. Sonrasında Elâzığ turumuza Harput'u gezerek devam ediyoruz. Kiliseler, camiler, medreseler manzara noktaları bizi bekliyor. Keyifli bir gezinin ardından Elazığ’da bulunan otelimize yerleşiyoruz.


 
2.Gün: Elazığ  >> Tunceli >> Ovacık >> Tunceli
Otelde yapacağımız kahvaltımızın ardından, feribot yolculuğu ile Pertek’e geçiyoruz. Feribot yolculuğumuz sırasında Pertek kalesini uzaktan fotoğraflama şansımızda olacak. 45 dakikalıkbir yolculukla Tunceli merkeze ulaşıyoruz. Kısa bir molanın ardından; Munzur Vadisi'nde giriyoruz ve Munzur’un can sularından Halbori Gözeleri ve Laş Deresi’ni görüyoruz. Munzur doğa gezimizde, görseli ile akıllardan çıkmayacak güzelliklere sahip Munzur Vadisi'nden geçerek türkülere destan olan Munzur Dağları'nın güneyindeki güzel ilçe Ovacık’a geliyoruz. Ovacık merkezi geziyor ve Munzur Gözeleri’ne gidiyoruz. Munzur suyunun doğuş yeri olan Gözeleri gezdikten sonra yol üzerinde zengin bitki örtüsünün nimetlerinden de faydalanıp fotoğraf molaları vererek otelimize hareket ediyoruz.


 
3.Gün: Tunceli >> Erzincan
Otelde yapacağımız kahvaltımızın ardından. Tunceli merkezi geziyoruz. Aracımız ile birçok endemik bitkiye ev sahipliği yapan, bu eşsiz güzellikteki coğrafyada bulunan Pülümür Vadisi ve Kutu Deresi’nde, su ve kuş sesleri arasında vereceğimiz çay ve fotoğraf molalarının ardından aracımız ile Erzincan’a devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde yer alan. Çağlayan Beldesi’nde bulunan ve Türkiye’nin en büyük şelaleleri arasında sayılan Girlevik Şelalesi’ni gezmeye gidiyoruz. Şelale fotoğrafları çekiyoruz. Şelale gezimizin ardından Erzincan’a varıyor ve Erzincan şehir gezimizi yapıyoruz. Otelimize yerleşerek dinleniyoruz.


 
4.Gün: Erzincan >> Kemaliye >> Onar Köyü >> Malatya>> İstanbul
Otelde alacağımız kahvaltının ardından aracımız ile Kemaliye’ye gidiyoruz. Kemaliye turumuza başlıyoruz. Kemaliye gezimiz sırasında Doğa Tarih Müzesi, Çarşı, Kadı Gölü, Başpınar Köprüsü, tarihi evler, sokaklar ve Taş Yolu geziyoruz. Görseli ile ilgi çekici ve doğa ile bizi bütünleştiren Karanlık Kanyon’a gidiyoruz. Karanlık Kanyon'da keyifli mi keyif li bir gezi yapıyoruz. Sırada Ahmet Kutsi Tecer’in ünlü şiirinin (Orda bir köy var, uzakta, O köy bizim köyümüzdür. Gezmesek de, tozmasak da O köy bizim köyümüzdür.) yazdığı Apçağa köyüne gidiyoruz. Köyü ve köyde bulunan Ahmet Kutsi Tecer Kültür Evini geziyoruz. Aracımız ile devam ederek Arapgir’e bağlı Alevi köyü olan Onar köyüne gidiyoruz. Bu köy tarihi Cem Evi ve duvar resimleri ile bezeli mağaraları ile ünlü. Köyde bulunan tarihi Cem evi ve duvarlarına doğal boyalarla duvar resimleri çizilmiş mağaraları geziyoruz. Zamanda yolculuk hissi veren bir köy burası. Onar köyü’nü gezip meşhur şaraplarının tadına baktıktan sonra aracımız ile Malatya Havaalanına gidiyoruz. Keyifli bir gezinin ardından bu güzel bölgeye veda ediyoruz. Malatya havaalanından Türk havayolları ile İstanbul Havaalanına giden saat 23:45 uçuşuna binerek turumuzu sonlandırıyoruz. Uçaktan indikten sonra transfer araçlarımız ile evlerinize bırakılıyorsunuz.

 

Munzur Vadisi - Ovacık ve Tunceli Turu

Son 10 Kişi

Taksitli Fiyatı

TL 23.700,00 / Kişi Başı

Peşin / Nakit İndirimli Fiyatı

TL 22.700,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Hava Yolları Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
Ev Havaalanı Transferi
3 Gece Konaklama
3 Akşam Yemeği
3 Kahvaltı
Rehberlik
Seyahat Sigortası
Transferler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm Öğlen Yemekleri
4. Gün Akşam Yemeği
Kişisel Harcamalar
Müze & Ören yeri girişleri

Hareket Saatleri

  • İstanbul Havaalanı Saat 03:40
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi