Göbeklitepe Karahantepe Şanlıurfa Turu

TUR HAKKINDA

 

Göbeklitepe'nin sırlarına ve Karahantepe'nin gizemine doğru unutulmaz bir yolculuğa hazır olun! Tarihin derinliklerinde yol alacak, Şanlıurfa'nın eşsiz güzelliklerini keşfedecek ve Urfa'nın mistik atmosferini soluyacaksınız. Arkeolojik hazinelerden mistik bölgelere, her anı dolu dolu geçecek bu tur ile unutulmaz anılar biriktireceksiniz.

 

TUR PROGRAMI

 

1.Gün: İstanbul>>Urfa
Göbeklitepe Karahantepe Urfa Turu; sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak İstanbul Havaalanı'na gidiyoruz. THY ile 06:45 uçuşuyla Urfa Havalimanı'na gidiyoruz. Farklı illerden ve İstanbul'dan gelen misafirlerimiz ile Urfa Havaalanı'nda saat 10:00 da toplanıyoruz. Urfa’da özel aracımızla şehir merkezine gidiyoruz. Urfa turumuzda şehir merkezindeki ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Son yıllarda kentsel dönüşüm kapsamında yapılan çalışmalar sonucunda ortaya çıkarılan Edessa Nekropolü'ndeki kaya mezarlarını görüyoruz. Serbest öğle yemeğimizin ardından Şanlıurfa turumuzda Balıklıgöl'e gidiyoruz. Hazreti İbrahim'in ateşe atıldığında oluştuğuna inanılan Halil-ül Rahman Gölü'nü ve Ayn Zeliha Gölü'nü, çevresindeki tarihi eserleri gördükten, Hazreti İbrahim'in doğduğu rivayet edilen mağarayı da ziyaret ettikten sonra Urfa'nın rengârenk çarşılarını geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Urfa’da otelimizde.

 

2.Gün: Urfa>>Göbeklitepe
Urfa turumuzda, otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından 34.000 m2’lik alana yayılan Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi, Arkeopark ve Edessa Mozaik Müzesi’ndan oluşan ve Türkiye’nin en büyük müzesi olan Haleplibahçe Müze Kompleksi’ni çok kapsamlı ve ayrıntılı bir şekilde geziyoruz. Serbest öğle yemeğimizin ardından Göbeklitepe turu için yola koyuluyoruz. Göbeklitepe’de, Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi'nde  gördüklerimiz ve dinlediklerimiz ışığında heyecan verici ve detaylı ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Göbeklitepe-Urfa’nın eski mahallelerinde keşfe çıkıyoruz. Daha sonra bugün bir konservatuvar binası olarak kullanılan Reji Kilisesi ve civarındaki bazı yerleri ziyaret ediyoruz. Müzepotamya’da bir Roma tapınağının kalıntılarına bakarak çay içip şehrin gizli saklı köşelerindeki tarihe dokunacağız. Daha sonra Urfa çarşılarında serbest zaman. Bu akşam bir Urfa geleneği olan sıra gecesine katılıyoruz ve akşam yemeğimiz sıra gecesi esnasında. Konaklama otelimizde.

 

3.Gün: Urfa>>Karahantepe>>Soğmatar>>Harran>>İstanbul
Sabah kahvaltımızın ardından valizlerimizle otelimizden ayrılıyor Karahantepe turu için yola koyuluyoruz. Karahantepe, Urfa'da yer alan arkeolojik sittir. Şehir merkezine 46 km uzaklıkta olan Karahantepe, ilk kez 1997 yılında Bahattin Çelik tarafından keşfedildi. Karahantepe'nin ardından Soğmatar'a gidiyoruz. Soğmatar Tarihî Kenti'ne adım attığımızda, bizi mistik bir atmosfer karşılıyor. Bu bölgede yer alan kutsal alanlardan biri olan "kült" noktası, geçmişte Ay Tanrısı Sin'e adanmış olan Pognon Mağarası'na ev sahipliği yapmıştır. Aynı zamanda yamaçlarda, tanrıların tasvir edildiği kabartmaların ve zemine kazınmış anlamlı yazıtların gizemli bir şekilde sergilendiği Kutsal Tepe bulunmaktadır. Soğmatar'ın ardından Harran’a yola çıkıyoruz. Harran turunda dünyaca ünlü Harran evlerinde, otantik bir ortamda serbest moladan sonra Emevi Halifesi Mervan Dönemi'nde yapılmış olan Harran Ulu Camii ve Harran Höyük'te Harran Okulu, bu höyükte yapılan kazılarda çıkan katmanlar, yolların kesiştiği bir noktada ınşa edilmiş olan Harran'ın surları, Halep Kapısı ve İç Kale görülecek yerler arasında.  Artık dönüş vakti diyerek biriktirdiğimiz güzel anılar ile birlikte Urfa havaalanına hareket ediyoruz. Urfa Havaalanı'ndan ayrılma saatimiz 20:30'dir. Uçaktan indikten sonra yine transfer araçlarımız ile güvenle evlerinize bırakılacak, rüya gibi bir gezi yapmış olmanın keyfini yaşayacaksınız.

Göbeklitepe Karahantepe Şanlıurfa Turu

Son 10 Kişi

Taksitli Fiyatı

TL 21.700,00 / Kişi Başı

Peşin / Nakit İndirimli Fiyatı

TL 20.700,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Rehberlik Hizmeti
Uçak Bileti
2 Gece Astarte Hotel Konaklama
2 Kahvaltı
2 Akşam Yemeği (1 Akşam Yemeği Otelde, 1 Akşam Yemeği de Sıra Gecesinde Alınacaktır)
Sıra Gecesi
Programda Belirtilen Tüm Geziler
Tur Boyunca Konforlu ve Klimalı Araçla Ulaşım
Tüm Otoban ve Otopark Ücretleri
Zorunlu Seyahat Sigortası
Ev Havaalanı Transferi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle Yemekleri
Akşam Yemeklerinde Alınacak İçecekler

Tüm Müze ve Ören Yeri Girişleri
Otel Ekstraları ve Kişisel Harcamalar

Hareket Saatleri

  • İstanbul Havalimanı 05:00
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi