loading

Turistik Doğu Ekspresi ile Kars Ankara Turu

TUR HAKKINDA

Karların altında kalan bembeyaz bir kent; Kars. Doğu Ekspresiyle nostaljinin, Çıldır Gölü’nde atlı kızakların ve tarihiyle Ani Harabeleri’nin tadını çıkaracağız. Baltık mimarisinin izlerlini süreceğimiz Kars'ta, yerel lezzetlerin tadına bakacak, Çıldır Gölü'de atlı kızakla kayacak, gölün balığını yiyeceğiz. Karlarla kaplı Sarıkamış'ın güzelliklerinde gizli, tarihi anacak Ani harabelerini göreceğiz. Doğa, tarih kültür ve tren keyfinin birleştiği bu turumuz tam size göre.


1.Gün: İstanbul >> Kars
Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak Sabiha Gökçen Havaalanına gidiyoruz. Sabiha Gökçen Havaalanından saat 09:05 de Anadolu Jet Havayolları ile Kars uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Saat 11:05 de Kars’a ulaşıyoruz. Kahvaltımızın ardından şehir gezimize başlayacağız. Kars Baltık mimarisine sahip dokusu taş evleri ve birbirini dik kesen sokaklarıyla Kale’nin eteklerine doğru uzanır. Şehre kuşbakışı bakan Kars Kalesi’ne çıkarak şehri seyredeceğiz. Gün boyu Kars mutfağının kendine özgü lezzetlerini tatma fırsatımız olacak. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks kilisesi (merkez camii), demir köprü, İsmet Paşa ilköğretim okulu, hekim evi (opera binası), Fevzi Paşa ilköğretim okulu, Alexander Nevski kilisesi (Fethiye cami), tren garı, taş köprü, 12 havariler kilisesi, Kars kalesi, Kars müzesi, Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi göreceğimiz yerler arasında. Otelimize giderek yereşiyor Akşam yemeğimizi Hanedan Restoran'da


2.Gün: Sarıkamış >> Kars Merkez
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından; Sarıkamış’a doğru harika bir yolculuk yapıyoruz. Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış Kayak merkezinde kahvelerimizi içiyoruz. Serbest zaman sonrası aracımız ile yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ediyoruz. Ardından Kars'a hareket ediyoruz. Kars Merkez‘de yapacağımız gezi ve alışverişin ardından otelimize giderek dinleniyoruz. Akşam yemeğimizin Kale Restaurant'ta  Kafkans Dans Gösterisi eşliğinde yiyoruz. Konaklamamız Kars’da otelimizde.


3.Gün: Kars>> Ani Harabeleri>> Çıldır Gölü >> Turistik Doğu Ekspresi
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terk edilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri'ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz. Molanın ardından Ani Harabeleri'nden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızda gölde tutulan balıkların tadına bakıyoruz. Ardından göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır gölü kış mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek Kars’a dönerek tamamlıyoruz. Akşam yemeğimizin ardından  Kars’ta Tren Gar'ına gidiyoruz TCDD turistik doğu ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor ve 22:20.'den itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz.
Konaklama: Tren


4. gün: Kars>> Turistik Doğu Ekspresi Yolculuğu(Erzincan >> Divriği >> Bostanya)
Tren yolcuğumuz devam ediyor. İlk durağımız İliç. Tren 08:43’de İliç’de duruyor ve aracımız ile  3 saat sürecek olan Kemaliye ve karanlık kanyon gezimizi yapıyoruz. Kemaliye’nin tarihi yapılarını ve sokaklarını gezdikten sonra saat 11.43 de Divriğ'e hareket edeceğiz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her renginin, mevsimden mevsime geçişini görme imkânına sahip olacağız. Saat 12:46’ta Divriği garına geliyoruz. Aracımız bizi alıyor ve 15:46’ya kadar sürecek Divriği gezimizi yapıyoruz. Akşam üzeri saat 18:23’te Sivas  garına geliyoruz. Aracımız bizi alıyor gezimizi yapıyoruz. Akşam yemeğimizi Sivas’ta serbest olarak alıyoruz. 22:13’de aracımız ile gara dönüyor ve tren yolculuğumuz devam ediyor. Gecemizi vagonlarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Konaklama trende yataklı odalarımızda.
Konaklama: Tren

5. Gün: Ankara Gar
Sabah 09:00 civarı Ankara Gar’a varmış oluyoruz. Keyifli bir tren yolcuğu ve turumuzun ardından evlerimize doğru yola çıkıyoruz.

Turistik Doğu Ekspresi ile Kars Ankara Turu

Son 10 Kişi
TL 9.700,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Uçak Bileti Gidiş
 • 2 Gece Tren Konaklaması (Yemekler Hariç) Kars – Ankara Arası Gidiş Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Tren Bileti
 • 2 Gece Konaklama
 • Ev Havaalanı Transferi (Gidiş)
 • 2 Kahvaltı
 • Hanedan Restorant'da Akşam Yemeği
 • Kale Restaurant Yemek + Kafkans Dans Gösterisi
 • Rehberlik (Turistik Doğu Ekspresindeki Turlar ve Rehberlik Dahildir)
 • Seyahat Sigortası
 • Transferler
 • Hijyen Paketi
 • Tüm Otoban ve Otopark Ücretleri
 • Programda Belirtilen Tüm Geziler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğlen Yemekleri
 • Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Kişisel Harcamalar
 • Müze & Ören yeri girişleri

Hareket Saatleri

 • İstanbul Havaalanı:09:10
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi