loading

Günübirlik Tekirdağ Lavanta Bahçeleri Turu

TUR HAKKINDA

 

Günübirlik düzenlediğimiz Tekirdağ Lavanta Bahçeleri Turu ile bölgeye ait hem doğal güzellikleri görecek hem de tarihi yapıları ziyaret edeceğiz. Bu muhteşem haftasonu etkinliğinde lavanta bahçesinde gezip lavantadan yapılan doğal ürünleri keşfedecek, çilek bahçesinde dalından çiçek toplayacak ve Tekirdağ'ın doğal ve tarihi güzelliklerini keşfedip meşhur Tekirdağ Köftesi'ne doyacağız.

 

TUR PROGRAMI

 

Aracımız ile belirtilen buluşma yerlerinden sabah buluştuktan sonra lavanta turu için Tekirdağ’a doğru hareket ediyoruz.

 

İlk durağımız Rákóczi Evi. Tekirdağ merkezde bulunan Rákóczi Evi ( Rakoçi Evi ) olarak da bilinen Rákóczi Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Tipik Osmanlı mimarisi tarzında ahşap bir ev olan Rakoczi Müzesi adını Macar bir soylu olup sürgüne gönderilen ve sürgündeki son yıllarında bu evde yaşayan Francis II Rákóczi’den almakta olup bölgedeki en değerli tarihi yapılardan biridir.

 

Rakoczi Müzesi’nden ayrıldıktan sonra bölgedeki bir başka değerli yapıt olan Namık Kemal Evi’ne gidiyoruz. Hem ünlü şair Namık Kemal’in eserlerine hem de bu değerli Osmanlı mimarisi olan yapıtı inceliyoruz. Namık Kemal Evi ziyareti ardından öğle yemeği olarak Tekirdağ Köftesi yemeye gidiyoruz.

 

Öğle yemeği ardından hareket ederek çilek bahçesine varıyoruz. Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bulunan çilek bahçesini dolaşarak mis gibi çilek kokusunu içimize çekerek dalından taptaze çilekleri tadıp deyim yerindeyse çileğe doyuyoruz.

 

Ardından Rue Lavande Lavanta Bahçesi’ni ziyaret ediyoruz. Lavanta aşığı bir çiftin 2019 yılında oluşturduğu bu muhteşem lavanta bahçesinde birbirinden güzel fotoğraflar çekip lavanta bahçesini geziyoruz. Lavanta bahçesi gezisi ardından bir başka turlarda tekrar görüşmek üzere dönüş yoluna geçiyoruz.

 

Şebnem Schaefer - Tekirdağ Rue Lavande, Raınbow Defilesi Videosu:

 

Günübirlik Tekirdağ Lavanta Bahçeleri Turu

Son 10 Kişi
TL 1.100,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Ulaşım

Rehberlik

Öğlen Yemeği

Araç içi Sandviç İkramı

Rue Lavande Lavanta Bahçesi Giriş Ücreti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Müze Giriş Ücretleri

Yemeklerde Alınan İçecekler

Hareket Saatleri

  • Buluşma Yeri: 07:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
  • Buluşma Yeri: 07:30 Mecidiyeköy Ziraat Bankası
  • Buluşma Yeri: 08:00 Ömür Plaza İncirli
  • Buluşma Yeri: 08:30 Beylikdüzü Bauhaus
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi