loading

Hatay Turu

Hatay turumuz ile Anadolu’nun en güzel ve gizemli köşelerinden biri olan, inançların ve barışın simgesi Hatay'da  kültür ve gastronominin iç içe geçtiği keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz.

 

1.Gün: İstanbul >> Hatay


Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak İstanbul Havaalanına gidiyoruz. İstanbul Havaalanında Türk Havayollarının saat 06:35 uçağı ile Hatay’a uçuyoruz. Hatay Havaalanı'nda saat 08:30 da toplanıyoruz. Hatay’da özel aracımızla şehir merkezine gidiyor ve yapacağımız panoramik turun ardından Hıristiyanlık tarihinin ilk kilisesi olarak kabul edilen St. Pierre Kilisesini ziyaret ediyoruz. Burada rehberimizden Hıristiyan tarihinin gerçek hikayesini ve ilginç detaylarını dinliyoruz. Daha sonraki durağımız ilginç ve sıra dışı hikâyesiyle Habib-i Neccar Camii olacak. Öğle yemeği molamızın ardından Hatay'yı yürüyerek geziyoruz. Asi Nehri kıyısında dolaşıp, şehrin geniş caddeleri ile dar sokaklarına dalacak, eski Hıristiyan ve Müslüman mahallelerini keşfedecek, yolumuz üzerindeki kiliseleri, sinagogu ve Ulucami'yi görecek, Hatay evlerini inceleyeceğiz. Gezilerinin olmazsa olmazlarından ölmeye yüz tutan bir gelenek olan kahvelere en güzel örneklerden Affan Kahvesi'nde harika bir mola da bizi bekliyor. Yürüyüş rotamızın üzerinde bir künefe molası vermeden de olmaz tabii Otelimize yerleştikten sonra akşam yemeğimizi Sveyka Restoran’da alıyoruz.


2.Gün: Hatay >> Harbiye


Sabah kahvaltımızın ardından Türkiye’nin en güzel yeni müzelerinden olan Hatay Arkeoloji Müzesini ziyaret ediyoruz. Hatay Arkeoloji Müzesi içinde barındırdığı eserler ile bölge ve Hatay hakkında pek çok sorumuza cevap verecek ve bu çok önemli şehrin binlerce yıllık tarihine ışık tutacak, kafamızda harika bir resim oluşmasını sağlayacak. Müze ziyaretimizden sonra şehrin sembollerinden olan renkli Hatay Çarşısını gezip Roma döneminde zenginlerin villalarının bulunduğu ve Apollon ile Daphne'nin öyküsüyle bilinen, el dokuması kumaşları, defne sabunu, zeytinyağı vs ile bölgenin gözbebeği Harbiye'ye geçiyoruz. Harbiye’yi gezip, şelaleleri de gördükten sonra Hatay’a geri dönüyoruz. Akşam yemeğimizi Müzeyyen Restoran’da alıyoruz.


3.Gün: Hatay >> Samandağ >> İstanbul


Kahvaltımızın ardından valizlerimizle otelden ayrılıyor ve Samandağ’a doğru yola çıkıyoruz. Samandağ bölgesinde tamamı Ermeni nüfusa sahip son Ermeni köyü olan Vakıflı'yı ziyaret ediyor, Vakıflı Köyü Müzesini görüyoruz. Köy halkıyla sohbet ediyor, Vakıflı Köyünün kooperatifinde, köyün kadınlarının yaptığı müthiş ev likörleri, şarapları ve reçellerinden alıyoruz. Vakıflı Köyü’nün ardından Hıdırbey Köyü bir başka ziyaret noktamız. Burada Musa Ağacı'nı görüyor, köyde bir mola veriyoruz. Daha sonra muhteşem doğa manzarası eşliğinde Çevlik'e gelip bir mühendislik harikası olan Titus Tüneli'ni geziyor ve Beşikli Mağara'yı ziyaret ediyoruz. Dönüş uçağımız için Hatay Havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Hatay havaalanından Türk Havayolları ile İstanbul Havaalanına giden saat 19:50  uçuşuna binerek turumuzu sonlandırıyoruz. Uçaktan indikten sonra yine transfer araçlarımız ile güvenle evlerinize bırakılacak, rüya gibi bir gezi yapmış olmanın keyfini yaşayacaksınız.

Hatay Turu

Son 10 Kişi
TL 7.800,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Hava Yolları Uçak Biletleri
Ev Havaalanı Transferi
2 Gece Konaklama ( The Livan - The Shahut Hotel)
2 Kahvaltı
Müzeyyen Restoran’da 1 Akşam Yemeği
Sveyka Restoran’da 1 Akşam Yemeği
Rehberlik
Seyahat Sigortası
Transferler
Tüm Otoban ve Otopark Ücretleri
Programda Belirtilen Tüm Geziler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle Yemekleri
Akşam Yemeklerinde Alınacak İçecekler
Otel ve Kişisel Harcamalar
Programda Belirtilmeyen Her Türlü Hizmet
Tüm Müze ve Ören Yeri Girişler

Hareket Saatleri

  • 11:00 Hatay Havaalanı
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi