Van Kars Erzurum Turu

Her Şey Dahil

1. Gün İstanbul >> Van

Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak Sabiha Gökçen Havaalanına gidiyoruz. Anadolu Jet havayolları ile İstanbul Sabiha Gökçen havalimanından saat 06.50’de Van’a hareket ediyoruz ve Saat 09.30’da Van Havalimanına farklı illerden gelen misafirlerimiz ile toplanıyoruz. Kahvaltımızın ardından ilk durağımız olan Gevaş ilçesindeki Halime Hatun Türbesi ve Selçuklu Mezarlığı'nı görüp, Akdamar’a keyifli bir tekne yolculuğu yapıyoruz. Dış yüzeyindeki İncil ve Tevrat konulu kabartmaları ile dikkat çeken Akdamar Kilisesi’ni gezip, adada bir gezinti yapıyor ve tekrar tekne ile Gevaş’a dönüyoruz. Burada Van Gölü'nün ve harika yemeklerin tadını çıkartacağımız anlar bizi bekliyor. Urartulardan günümüze gelen ve Prof. Dr. Afif Erzen'in kazılarıyla gün ışığına çıkan Çavuştepe önemli ziyaret duraklarımızdan olacak. Ardından halı/kilim atölyeleri ziyaret ediyor ve otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız Van’da bulunan otelimizde.

 

2. Gün Van  >> Kars

Sabah kahvaltımızın ardından Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nin içinde bulunan Van kedilerinin koruma altına alınması amacı ile kurulmuş olan Van kedisi araştırma merkezindeki Van kedi evini gezip Van kedileri hakkında bilgi alıyor ipeksi beyaz kürkü, değişik göz rengi, suda oynamayı seven muhteşem Van kedilerini görüyoruz. Panoramik şehir turu, Tuşpa Kalesi (Van Kalesi), Kalenin altında açılmış olan Van Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Savat Atölyesini ziyaret ederek, sanatın el içiliği bütünleşitiği ürünleri görüyoruz.  Öğle yemeğimizi alıyoruz ve öğleden sonra yol üzerinde bulunan Muradiye Şelalesi’ni görüp Kars’a yola çıkıyoruz. Kars yolunda bir diğer ziyaretimiz de Doğu Beyazıt’a olacak. Konaklamamız Kars’da otelimizde. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.  

 

3. Gün Kars

Sabah kahvaltısının ardından Ani’ye hareket ediyoruz. 1000 kiliseli olduğu söylenen Ermeni Krallığı dönemi başkentlerinden ve Unesco Dünya Mirasi Listesi'nde yer alan Ani Harabeleri'nin gezilip görülebilecek yapılarını ziyaret ediyoruz. Bunların içinde şehir surları, Ani Katedrali, Ateşgede, Tigran Honents kilisesi, Manuçehr Camii, Surp Amenap'rkitch, Selçuklu Sarayı ziyaret edeceklerimizden yalnızca birkaç tanesi. Ani ziyaretimizden sonra Çıldır Gölü’ne geçiyoruz. Yolda bir Malakan köyü gördükten sonra Çoldır’da öğle yemeği molamızın ardından Çıldır Gölü'nün buz tutmuş halinde hava şartları izin verirse göl üzerinde atlarla kızak turu yapıp otelimize dönüyoruz. Biraz dinlendikten sonra akşam yemeğimiz için Hanedan restorant'a gidiyoruz. Akşam yemeğimizi Hanedan Restoran'da

 

4. Gün Kars

Sabah kahvaltımızın ardından Sarıkamış’a doğru yola çıkıyoruz. Sarıkamış ve Katherina Köşkü ziyaret edilecek yerler arasında.  Serbest zaman sonrası Kars merkeze dönüyoruz ve şehri geziyoruz. Kars Müzesi, Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi ziyaretlerimizin ardından Kars Çayı'na bakan ve yamacında tamamen kesme taştan yapılmış Taşköprü ile Anadolu'nun en güzel kalelerinden biri olan Kars kalesinin yamacında bulunan ve görünümü nedeniyle 'Kümbet Camii' diye anılan, bir süre müze olarak kullanılan Havariler Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz.  İki büyük şehir imarı dönemi geçirmiş olan Kars'ta özellikle Baltık mimarisinin şehre hakimiyeti muhteşem binalarda kendini gösterir. Bu yüzden şehirde zaman zaman yürüyerek değişik binaları, şehir planlamasını vs inceleme şansımız olacak. Rus dönemi taş yapılardan Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü ve Belediye Binası, Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden olup 19. yüzyılın sonunda kilise olarak yapılan, Cumhuriyet'in ilk yıllarında kapalı spor salonu olarak kullanılan ve 1985'te camiye çevrilmiş olan Fethiye Camii, şehrin sokakları, diğer pek çok güzel taş bina yolumuzun üzerinde olacak. Akşam yemeğimizi Kale Restaurant'ta Kafkas Dans Gösterisi eşliğinde alıyoruz.  Konaklamamız Kars’da otelimizde. 

 

5. Gün Kars >> Erzurum >> İstanbul

Kahvaltımızın ardından valizlerimizle otelden ayrılıyoruzErzurum'a hareket ediyoruz. Öğlen sularında Erzurum’a varıyoruz. Erzurum’a geldiğimizde öğle yemeği molamızın ardından Erzurum’u geziyoruz. Çifte Minareli Medrese, UluCamii, Üç Kümbetler, Lala Mustafapaşa Camii, Yakutiye Medresesi, Rüstempaşa Kervansarayı (Taş Han) Erzurum Kongre Binası ziyaret edeceğimiz yerlerden bazıları. Gezimizi tamamladıktan sonra Erzurum Havaalanına giderek turumuzu sonlandırıyoruz. Erzurum Havaalanı ayrılma saatimiz 19:20’dir. Pegasus Havayollarının saat 21.35 uçuşu ile  Sabiha Gökçen Havaalanına hareket ediyoruz. Uçaktan indikten sonra yine transfer araçlarımız ile güvenle evlerinize bırakılacak, rüya gibi bir gezi yapmış olmanın keyfini yaşayacaksınız.

Van Kars Erzurum Turu

Son 10 Kişi
TL 21.600,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

İstanbul Van - Erzurum İstanbul Ekonomi Sınıfı Uçak Biletleri
Rehberlik Hizmeti
Ev Havaalanı Transferi
4 Gece Otel Konaklama

1 İlk Gün Van Kahvaltısı
4 Kahvaltı

Öğle Yemekleri
2 Akşam Yemeği Otelde
1 Akşam Yemeği Hanedan Restorant'da
1 Kale Restaurant'ta Akşam Yemeği + Kafkas Dans Gösterisi
Programda Belirtilen Tüm Geziler
Tur Boyunca Konforlu ve Klimalı Araçla Ulaşım
Tüm Otoban ve Otopark Ücretleri
Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Akşam Yemeklerinde Alınacak İçecekler
Otel Ekstraları ve Kişisel Harcamalar
Programda Belirtilmeyen Her Türlü Hizmet

Hareket Saatleri

  • Van Havalimanı 09:30
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi