loading

Hindistan Turu

TUR HAKKINDA

Hindistan Turu, Rajastan Hindistan’ın en görsel bölgelerinden biri. Yaygın Hindistan imajının üretildiği, coğrafyası, kültürü, doğal yapısı ve insanlarıyla son derece renkli olan bu bölge ülkeye giriş için doğru bir ilk adım. Gerek florası, gerek faunası, gerek sosyal yapı ve inançlarıyla bir kıta özelliği taşıyan Hindistan’da birbirinden önemli farklılıklar gösteren çok sayıda yolculuk rotası çıkarılabilir. Bunların arasında ilk sıralarda yer alması gereken hiç kuşkusuz Racastan’dır. Bu yolculuk, Racastan’ın gözde mekanlarını, kültürel zenginliklerini, ilginç yerleşimlerini görmek için hazırlandı. Hindistan turu, program akışı bölge insanlarıyla, kültürlerle ve ritüellerle doğrudan ilişkilenebilmek için, günlük hayata, seyahat adabınca yakından tanık olabilmek için, yavaş/sakin bir yolculuk yapabilmek için düzenlendi. Küçük bir grupla yapılacak sefere Özcan Yurdalan’ın bu coğrafyalarda yirmi yıla yaklaşan yolculuk serüvenlerinden bir yenisini, hep birlikte yaşamak için katılımcı aranıyor.

 

1.Gün: İstanbul - Delhi
Belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile İstanbul'dan gelen misafirlerimizi evlerinden alarak İstanbul Havaalanına gidiyoruz. İstanbul Atatürk havaalanından Türk hava yollarının TK716 nolu uçuşu ile saat 20:55 de Delhi’ye hareket ediyoruz.


2.Gün: Delhi
Delhi varış saat 05:15 havaalanında aracımız bizi karşılayacak otelimize gideceğiz. Delhi turumuzdan önce kısa bir istirahat ve kahvaltımızı yapıyoruz. Ardından Delhi programımız başlayacak. Parlamento binasını, Gandhi’nin son yolculuğa uğurlandığı Raj Ghat’ı gördükten sonra Lal Kala’yı gezeceğiz. Asya’nın en büyük camilerinden biri olan Jama Mescit’i göreceğiz. Eski Delhi sokaklarında bisiklet rikşalarla dolaşacağız.


3.Gün: Delhi - Jaisalmer
Öğleden sonra havaalanına geçeceğiz. 15:20 deki uçuşla Jaisalmer’e gideceğiz. 16:35’te çölün nadide kenti Jaisalmer’e varacağız otele yerleştikten sonra Jaisalmer turumuzda, şehir sokaklarında kısa bir yürüyüş yapacağız.


4.Gün: Jaisalmer
Sabahtan itibaren şehirde gezmeye başlayacağız. Suriçindeki mahallelerde yaşama tanık olacağız. Jain tapınağını göreceğiz. Bir zamanlar önemli bir ticaret şehri olan Jaisalmer’de varlıklı tüccarların evleri Haveli’leri gezeceğiz. Çöl taşlarını nakış gibi işleyerek yapılan binalar şehrin bugünkü zengin dokusunu yaratıyor. Jaisalmer’in geleneksel evlerinde yaşam hala sürüyor. Zengin çarşısında dokumalar yanı sıra deri işleri de satılıyor.


5.Gün: Jaisalmer - Jodhpur
Kahvaltıdan sonra mavi şehir Jodhpur’a doğru yola çıkacağız. Öğlen sularında şehre varacağız. Jodhpur turumuzda Mehrangarh Kalesi’ne gideceğiz. Merkezindeki saat kulesini ve yanındaki yerel pazar Sardar Market’i gezeceğiz. 84 sütunlu Maha Mandir Tapınağı’nı ziyaret ettikten sonra serbest zamanımız olacak.


6.Gün: Jodhpur - Pushkar
Kahvaltıdan sonra Pushkar’a doğru yola çıkacağız. Pushkar turumuzda otele yerleştikten sonra kutsal gölün etrafında yürüyüş yapacağız. Suya inen basamaklarda-gatlarda kutsal dalış yaparak ibadet edenleri göreceğiz. Yaratıcı Brahma’ya adanmış tapınağı ziyaret edeceğiz.


7.Gün: Pushkar - Jaipur
Kahvaltıdan sonra Jaipur’a doğru hareket edeceğiz. Jaipur turumuzda otele yerleştikten sonra şehre çıkacağız. Pembe şehir Jaipur’da eski kenti gezeceğiz. Mihrace sarayının kadınlar bölümü hava Mahal’i, ortaçağ Hint astronomisinin başyapıtlarından Jantar mantar gök gözlem merkezini göreceğiz.


8.Gün: Jaipur
Kahvaltıdan sonra tam günlük Jaipur programı başlayacak. Amber Kalesi’ne fillerle çıkacağız, Jaipur’un efsanevi çarşılarını ve eski kent dokusunu gezeceğiz, şehirde serbest zamanımız olacak.


9.Gün: Jaipur - Agra
Kahvaltıdan sonra Agra’ya doğru yola çıkacağız. Agra turumuzda, Şah Cihan’ın sevgili eşi Mümtaz Mahal için yaptırdığı anıt mezar Tac Mahal’i ziyaret edeceğiz.


10.Gün: Agra - Varanasi
Kahvaltıdan sonra Ekber Şah zamanında yapılmış Agra Kalesi’ne gideceğiz. Yamuna nehri kıyısındaki kale kırmızı taşlarla inşa edilmiş. Kaleden sonra aracımızla Delhi Havaalanı’na doğru yola çıkacağız. 16:30 uçağıyla Varanasi’ye hareket edeceğiz. Varanasi turumuzda akşamüstü şehirde varacağız ve Dasaswamedh Ghat’da akşam ayinini izleyeceğiz.


11.Gün: Varanasi
Gün doğumunda kayıklarla Ganj Nehri’ne açılarak Ghatlarda ibadet edenleri göreceğiz. Oteldeki kahvaltının ardından şehri gezmeye devam edeceğiz.


12.Gün: Varanasi - Delhi
Kahvaltının ardından Budha’nın ilk tebliğlerini ilettiği Sarnath’a gideceğiz. Havaalanına geçerek 18:30 uçağıyla Delhi’ye hareket edeceğiz.


13.Gün: Delhi - İstanbul
Kahvaltının Ardından Havaalanına Geçeceğiz. Hindistan turumzun sonunda bu güzel ülkeye veda ediyoruz. Türk Hava Yollarının TK717 Nolu Uçuşu Ile  Saat 06:55’De Delhi’den İstanbul’a Hareket Edeceğiz. İstanbul’a Varış Saat 11:25. Turumuzun sonunda İstanbul'dan gelen misafirlerimizi transfer araçlarımız ile evlerine bırakıyoruz.

Hindistan Turu

Son 10 Kişi
EUR 2.450,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

11 gece konaklama
Delhi Jaisalmer iç hat uçak bileti
Delhi Varanasi iç hat uçak bileti
Varanasi Delhi iç hat uçak bileti
İstanbul Ev Havaalanı Transferi
Kahvaltılar
Akşam yemekleri
Şehirler arası ulaşım
Müze ve ören yeri girişleri
Amber Kalesi'ne Fil ile çıkış
Pushkar'da ghatlarda aarti töreni
Udaipur'da Pichola gölün'de gezinti
Eski Delhi'de nikşa gezisi
Rehberlik
Seyahat sigortası
Hijyen Paketi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

İstanbul - Delhi - İstanbul THY uçak bileti
Öğlen yemekleri 5 - 10 dolar
Şahsi harcamalar
Yurt dışı çıkış harcı
Vize ücreti

Hareket Saatleri

  • 17.00 İstanbul Havalimanı
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi