IDO Doğu Ekspresi Kars Erzurum Turu

TUR HAKKINDA

Kaygı denizinde boğulan büyük şehir insanları için Kars adeta sakinlik limanıdır. Zengin tarihçesini yansıtan izler, hala yerli yerindedir. Hayatın ritmini burada doğa belirler. Güneşin ilk ışıkları ile en güzel kar yağışının burada olduğunu görürsünüz. Sakladığı güzellikler hiç beklenmedik bir anda önünüze serilir.

 

1.Gün: İstanbul - Kars

Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak Sabiha Gökçen Havaalanına gidiyoruz. Sabiha Gökçen Havaalanından saat 08:00 de Kars uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Saat 10:00 de Kars’a ulaşıyoruz. Kahvaltımızın ardından şehir gezimize başlayacağız. Kars Baltık mimarisine sahip dokusu taş evleri ve birbirini dik kesen sokaklarıyla Kale’nin eteklerine doğru uzanır. Şehre kuşbakışı bakan Kars Kalesi’ne çıkarak şehri seyredeceğiz. Gün boyu Kars mutfağının kendine özgü lezzetlerini tatma fırsatımız olacak. Konaklamamız Kars’da otelimizde. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.  

 

2.Gün: Kars

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terk edilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri'ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz. Molanın ardından Ani Harabeleri'nden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızda gölde tutulan balıkların tadına bakıyoruz. Ardından göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır gölü kış mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılıyoruz. Konaklamamız Kars’da otelimizde. Akşam yemeğimizi otelde alıyoruz.  

 

3.Gün: Kars

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından; Kars Tren İstasyonu’ndan trene biniyoruz. Doğu Ekpresi'nin en güzel manzarası olan Kars - Sarıkamış arasına harika bir yolculuk yapıyoruz. Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış Kayak merkezinde kahvelerimizi içiyoruz. Serbest zaman sonrası arcımız ile yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ediyoruz. Ardından Kars'a geri dönüş seyahatimizi gerçekleştirerek Kars Merkez‘de yapacağımız gezintimize başlıyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkânı bulacağız. Kars denildiğinde akıllara gelen Malakan’lar ve Zavot Peynirinin hikayesini dinliyoruz. Zavot köyünde yapılan ve merkezdeki dükkanlarda satılan ünlü Zavot Peynirlerinin tadına bakıyoruz. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks kilisesi (merkez camii), demir köprü, İsmet Paşa ilköğretim okulu, hekim evi (opera binası), Fevzi Paşa ilköğretim okulu, Alexander Nevski kilisesi (Fethiye cami), tren garı, taş köprü, 12 havariler kilisesi, Kars kalesi, Kars müzesi, Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi göreceğimiz yerler. Akşam yemeğimizi Kale Restaurant'ta Kafkans Dans Gösterisi eşliğinde alıyoruz.  Konaklamamız Kars’da otelimizde. Akşam yemeğimizin ardından dinlenmeye çekiliyoruz.

 

4.Gün: Kars - Erzurum - İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Erzurum'a  güzel bir yolculuk yapıyoruz. Öğlen sularında Erzurum’a varacağız. Şehirde Erzurum Evleri, Çifte Minareler ve Taş Han başta olmak üzere başlıca görülecek yerleri gördükten sonra Erzurum Havaalanına giderek turumuzu sonlandırıyoruz. Erzurum Havaalanı ayrılma saatimiz 20:55’dir. Uçaktan indikten sonra yine transfer araçlarımız ile güvenle evlerinize bırakılacak, rüya gibi bir gezi yapmış olmanın keyfini yaşayacaksınız.

 

IDO Doğu Ekspresi Kars Erzurum Turu

Son 10 Kişi
TL 4.300,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Uçak Biletleri
 • 3 Gece Konaklama
 • Ev Havaalanı Transferi
 • 3 Kahvaltı
 • 3 Akşam Yemeği
 • Kale Restaurant Yemek + Kafkans Dans Gösterisi
 • Rehberlik
 • Kars - Sarıkamış Arası Koltuklu Tren Bileti
 • Seyahat Sigortası
 • Transferler
 • Hijyen Paketi
 • Tüm Otoban ve Otopark Ücretleri
 • Programda Belirtilen Tüm Geziler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğlen Yemekleri
 • Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Kişisel Harcamalar
 • Müze & Ören yeri girişleri

Hareket Saatleri

 • Kars Havaalanı: 10.00
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi