Karia Yolu Marmaris Datça Trekking Turu

Trekking Turu - Doğa Yürüyüşü

TUR HAKKINDA
Karia yolu trekking rotası 800 km. uzunluğu ile Akdeniz’den Ege’ye kadar uzanan Türkiye’nin en uzun mesafeli doğa yürüyüşü rotasıdır. Karia trekking turu rotaları, Marmaris kıyı şeridinden başlayarak Datça kıyılarını kapsayan yarımada cevresi, Bozburun, Gökova Körfezi ve Karia bölgesinin iç kısımlarını kapsayan İç Karia bölgesinin sınırları içerisindedir. Karia doğa yürüyüşü rotaları, 4 ana büyük bölüm Muğla ve çevresini içerirken, ek bölüm ile Dalyan kısmını rotalarının içine alır. Antik dönemin eşsiz güzelliklerini barındıran Karia yolu trekking rotaları 46 ana etaptan oluşmaktadır. Bu etapları bir günlük programlar halinde planlayarak, yürüyüşün sonunda da yüzme keyfi yaparak tamamlıyoruz. Karia trekking turu antik kentler, antik limanlar, badem ağaçları, zeytin ağaçları, taş evlerden oluşan köyler ve eşsiz kumsalları içerisinde barındırmaktadır. Rotalar kıyılardaki, az eğimli arazilerden oluştuğu için keyifli ve kolay yürüyüşleri içermektedir. Karia trekking turunda alınan irtifa 0-300 mt aralığındadır.


1.Gün: Dalaman - Marmaris - İçmeler - Turunç – Kumlubük

Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak (İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya) havaalanına gidiyoruz. Farklı illerden ve İstanbul'dan gelen misafirlerimiz ile Dalaman Havaalanı'nda saat 10:00 da buluşuyoruz. Bizi bekleyen aracımıza binerek Karia yolu trekking turunu yürümek için Marmaris'e doğru hareket ediyoruz. Kahvaltımızın ardından aracımız ile Karia Yolu'nun en güzel rotolarının yer aldığı Marmaris’te bulunan Bozburun yarımadasının en güzel bölgelerinden olan İçmeler’e gidiyoruz. Ilık hava ile canlanan doğada, görseli çok güzel olan coğrafyanın içine karışıyoruz. İçmeler’den başlayarak Turunç ve Amos Kalesi’ne oradan da Kumlubük’e kadar harika manzaranın eşliğinde, inişli çıkışlı bir rotada yürüyeceğiz. Bu muhteşem rotaya doyamayacaksınız. Aracımız ile konaklayacağımız bungalowlara giderek yerleşiyoruz. Yüzmek isteyenler pansiyonumuzda yüzme keyfi yapabilirler.

 

Yürüyüş mesafesi: 11,5 km.

 

2.Gün: Taşlıca-Söğüt- Bozburun Yarımadası


Pansiyonumuzda alacağımız kahvaltının ardından aracımız ile Karia trekking turu yürüyüşümüze başlayacağımız Bozburun yarımadası bölgesine gidiyoruz. Taşlıca’dan başlayan yürüyüşümüzde Söğüt’ün eşsiz güzelliğe sahip manzarasında yürüyeceğiz. Yürüyüşümüzü Bozburun’da tamamlıyoruz. Ardından aracımız ile konaklayacağımız koya dönüş yapacağız.

 

Yürüyüş mesafesi: 13 km.

 

3.Gün: Turgut köyü- Bayır- Turgut Şelalesi – Kızkumu- Hydas Kalesi - Eski Datça -Kargı Tepesi- Datça


Pansiyonumuzda alacağımız kahvaltının ardından aracımız ile Karia doğa yürüyüşümüze başlayacağımız ile Bayır’a gidiyoruz. Bayırda kısa bir yürüyüş ile Turgut Şelalesi’ni gezecek ve burada kısa bir mola vereceğiz. Sonrasında Hydas Kalesi’ne çıkmak için devam ediyoruz. Hydas Kalesi’ni geziyor, fotoğraf çekiyor ve kaleden inişe geçiyoruz. Yürüyüşümüzü Turgut Köy’de tamamlıyoruz. Kısa bir dinlenme ardından aracımız ile  Eski Datça’ya gidiyoruz. Bugünkü rotamız Kargı Tepesi. Kargı burnunu arkamızda bırakarak rotaya giriş yapıyor ve güzel manzaranın eşliğinde yürüyoruz. Güzel fotoğraflar çekebileceğiniz bu rotamızı tamamlıyoruz. Aracımız ile Datça’da bulunan butik otelimize gidiyoruz. Akşam Datça sokaklarında keyif yapacağız.

 

Yürüyüş mesafesi: 8 km.

 

4.Gün: Datça - Yazı köyü - Değirmen Bükü - Knidos
Pansiyonumuzda alacağımız kahvaltının ardından aracımız ile yürüyüşümüze başlayacağımız Yazı Köyü’ne gidiyoruz. Rotamız üzerinde badem, zeytin ağaçları ve deniz görseli bize eşlik edecek. İki ayrı plajdan geçerek rotamızı Knidos’ta tamamlayacağız. İstersek buralarda yüzme molası verebiliriz. Çok beğeneceğinizi umduğumuz harika bir rotayı tamamlayarak butik otelimize geri dönüş yapıyoruz.

 

Yürüyüş mesafesi: 13,5 km.

 

5.Gün: Datça - Eski Datça - Hızırşah – Domuzçukuru- Dalaman
Pansiyonumuzda alacağımız kahvaltının ardından aracımız ile yürüyüşümüze başlayacağımız Datça Yarımadası’na gidiyoruz. Datça yarımadası Karia Yolunun Akdeniz kıyılarında yer alan bölgelerinden birisidir. Eski Datça’ya bağlı Hızırşah köy’ü yakınlarından yürüyüşe başlayacağız. Kartal vadisinden geçen rotamızı Domuzçukuru’ndan Kargı Tepesine bağlıyoruz. Muhteşem görseli ile bezeli Kargı Limanına inerek yürüşümüzü tamamlayacağız. Bizi bekleyen aracımız ile Dalaman Havaalanı'na doğru yola koyuluyoruz. Bu güzel coğrafyaya Karia Yolu'nun diğer bölümünde görüşmek üzere veda edeceğiz. Dalaman Havaalanı'ndan ayrılma saatimiz 18:50'dir. Uçaktan indikten sonra transfer araçlarımız ile evlerinize bırakılıyorsunuz.

 

Yürüyüş mesafesi: 8 km.

Karia Yolu Marmaris Datça Trekking Turu

Son 10 Kişi
TL 15.800,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

4 Gece Konaklama
Ev Havaalanı Transferi
4 Kahvaltı
4 Akşam Yemeği
Rehberlik
Seyahat Sigortası
Transferler
Araç içi ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Uçak Biletleri
Tüm Öğlen Yemekleri
Müze & Ören yeri girişleri

Hareket Saatleri

  • Dalaman Havaalanı 10:00
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi