loading

Likya Yolu Kaş Olympos Trekking Turu

Trekking Turu - Doğa Yürüyüşü

TUR HAKKINDA


Tunç çağından günümüze gelen Işık ülkesi Likya medeniyeti. Tarihin izi ve coğrafyanın güzelliğinde keyif li mi keyifli bir doğa yürüyüşü turu bizi beklemekte. Likya trekking yolu Türkiye’nin en uzun mesafeli trekking parkurudur. Likya trekking turu parkurları, dünya’da en iyi 10 trekking parkuru olarak geçer. Likya trekking rotaları tarihte Teke yarımadası olarak geçen bölge, Antalya-Fethiye arasını kapsar. Likya yolu doğa yürüyüşü parkur çalışmaları devam etmekte olup yeni ilave parkurlarla 550 km dir. Likya trekking turu rotaları Kate Clow ve gönüllü ekibi tarafından haritalanıp, işaretlenmesi ile Türkiye’de ekoturizime kazandırılmıştır. Arkeotrek rotaları arasında yer alan Likya yolu trekking turunda rotalarımız çok sayıda Likya antik kentlerinden geçmektedir.  Patara, Apollonia, İdyros, Myra, Apelia, Theimussa, Xanthos, Limyra, Gagae, Olympos, Sura, Belos, Phaselis, Sdyma, Pyndai, Phellos, Simena, Antiphellos, Letoon. Likya doğa yürüyüşü turunda, Likya Trekking rotalarından beş günlük özel seçilmiş rotaları yürüyeceğiz. Likya yolu trekking turunda günlük parkurları tamamladıktan sonra yüzme keyfi yaparak ruhumuz ve bedenimizin dinginliğini yaşayacağız. Likya doğa yürüyüşü turumuzda antik kentler, tarihte en eski el aletleri ve teçhizatlar arasında geçen yer alan üzüm, zeytinyağ işlikleri, deniz ticareti yapılan kentler, askeri yerleşim yerleri ve mitolojik dönemin kahramanları trekking rotalarımız üzerinde yer almakta.


1.Gün: Kaş-Limanağzı - Boğazcık Köyü

Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak (İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya) havaalanına gidiyoruz. Farklı illerden ve İstanbul'dan gelen misafirlerimiz ile Antalya Havaalanı'nda saat 08:30 da toplanıyoruz. Bizi bekleyen aracımıza binerek Kaş'a doğru yola çıkıyoruz. Kahvaltımızın ardından Likya trekking turumuza başlayacağımız Kaş’a bağlı Limanağzı’na gidiyoruz. Yolumuz üzerinde sarnıçlar, kayalık kıyı hattı, Çoban Plajı ve Fakdere’de bulunan koy, Dinek Tepe ve Kale Tepe yer almakta. Körmen Adası manzarasında yürüyeceğimiz patikamızı Boğazcık Köyü'nde tamamlıyoruz. Rotadan çıkış zamanımıza göre, vaktimiz kalırsa kaş sahillerinde bir saat yüzme molası vereceğiz. Ardından aracımız ile otelimize giderek akşam yemeğimizi yiyeceğiz.

Yürüyüş mesafesi: 12 km. 7 saat

 

2.Gün: Boğazcık - Kekova
Kahvaltımızın ardından Likya doğa yürüyüşü programımızda yürüyüşe başlayacağımız Boğazcık’a geliyoruz. Rotamız üzerinde bulunan Aperlia Antik Kenti'ni geziyoruz. Yürüyüşümüz Kaleüçağız’da (Kekova) bitecek. Burası küçük bir sahil kasabası. Biraz dinlendikten sonra gün batımını izlemek için Sinema Kalesi'ni gezmeye çıkıyoruz. Aracımız ile otelimize giderek akşam yemeğimizi alıyoruz.

Yürüyüş mesafesi: 13 km.

 

3.Gün: Gelidonya Feneri - Adrasan
Kahvaltımızın ardından aracımız ile Gelidonya Feneri parkurunun başlangıç noktasına geçiyoruz. Adrasan’a kadar sürecek olan yürüyüşümüzde manzara muhteşem. Adrasan’da otelimize yerleşip deniz keyfi için kumsala geçiyoruz.

Yürüyüş mesafesi: 15 km.

 

4.Gün: Adrasan - Olympos
Adrasan’da başlayacağımız yürüyüşümüz Likya yolu trekking turunun en güzel parkurlarından biridir. Musa Dağı’nın doruklarında devam edip Olympos’ta bitecek. Olympos Antik Kenti gezisi ve deniz keyfinin ardından akşam yemeğimizi alıyoruz. Alev Dağı Yanartaş’ı gezip gecenin keyfini sürüyoruz. Otelimize gidip dinleniyoruz.

Yürüyüş mesafesi: 13 km.

 

5.Gün: Phasilis - Göynük - Antalya
Kahvaltımızın ardından Olympos’tan ayrılıyoruz. Likya antik kentlerinden Phaselis Antik Kenti'ni ziyaret edeceğiz. Ardından Göynük Kanyonu'na gideceğiz. Kanyon gezimizin ardından akşam yemeğimizi alıp, havaalanına doğru giderek Likya trekking yoluna veda ediyoruz. Antalya havalimanından ayrılma saatimiz 19:00 dır. Uçaktan indikten sonra transfer araçlarımız ile sizi evlerinize bırakıyoruz.

Likya Yolu Kaş Olympos Trekking Turu

Son 10 Kişi
TL 14.800,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

4 Gece Konaklama
Ev Havaalanı Transferi
4 Kahvaltı
4 Akşam Yemeği
Rehberlik
Seyahat Sigortası
Transferler
Araç içi ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Uçak Biletleri
Tüm Öğlen Yemekleri
Müze & Ören yeri girişleri

Hareket Saatleri

  • 08:30 Antalya Havaalanı
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi