Likya Yolu Ölüdeniz Kalkan Trekking Turu

Trekking Turu - Doğa Yürüyüşü

TUR HAKKINDA


İlyada Destanı ve Işıklar ülkesine masalsı yolculuklarla güzel mi güzel yürüyüş keyfi... Eğer Likya Yolu’nda yürüyorsanız bu hesaplaşmaya tarihi, kültürü, dünyayı ve insanoğlunu katmadan edemezsiniz. İçinde bulunduğunuz tabiat ve Likyalı'lardan kalma anıtsal mimarilerle süslü yolda yürürken başka bir şansınız olamaz! Likya yolu trekking turu parkurları, Likya trekking yolu dünyanın en iyi ve ilk 10 uzun mesafe yürüyüş rotasından biridir. Likya yolu doğa yürüyüş parkurları, Fethiye’den başlayarak Antalya’ya kadar uzanan ve tarihte Likya olarak adlandırılan Teke yarımadasındaki patikaların İngiliz Kate Clow tarafından işaretlenip haritalanması ile oluşturulmustur. Likya yolu doğa yürüyüşü yollarına yeni ilave edilen yeni yürüyüş parkurları ile beraber Likya trekking yolunun toplam uzunluğu yaklaşık 550 km.dir. Likya trekking turu, Akdeniz'in güzelliğini ve Antik Likya döneminin gizemini bizlere yaşatmaktadır. Likya trekking turu rotaları üzerinde Sdyma, Pyndai, Phellos, Apelia, Theimussa, Letoon, Xanthos, Patara, Antiphellos, Apollonia, İdyros, Simena, Myra, Limyra, Gagae, Olympos, Sura, Belos, Phaselis ile birlikte bir çok antik kent yer almaktadır. Likya trekking yolu turunda, Likya yürüyüş yolunun beş günlük bölümünü yürüyeceğiz. Likya trekking yolu ve Likya hiking yolu rotalarında eşsiz güzellikteki kumsallarda dinlenip, muhteşem denizlerde yüzerek, bedenlerimizi, ruhumuzu dinlendireceğiz. Likya doğa yürüyüşü'nde rotamız üzerinde yerleşim yerleri, zeytinyağı üretim yerleri ve üzüm bağları , tarım alanları , antik kentler, liman kentleri, askeri ve kule yerleşimleri yer almakta. Yüzme keyfi ve doğa yürüyüşü yapacağımız bu bölge önemli bir konumda yer almaktadır. Arkeotrek rotaları arasında olan Likya trekking yolunda, Tunç Çağından itibaren bölgede görülen deniz ticareti, mor boya, sedir ağacı, zeytinyağı ve üzümün yıllanmış hikayelerini,Likya Birliği’nin bugün altı büyük antik kentinin (Ksanthos, Patara, Pınara, Olympos, Myra ve Tlos) gizemli keşfine çıkacağız.


1.Gün: Ovacık - Faralya (Kelebekler Vadisi)
Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak (İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya) havaalanına gidiyoruz. Farklı illerden ve İstanbul'dan gelen misafirlerimiz ile Dalaman Havaalanı'nda saat 10:00 da buluşuyoruz. Bizi bekleyen aracımıza binerek Fethiye’ye doğru hareket ediyoruz. Yolda kahvaltımızı yapıyoruz. Ardından aracımız ile Likya trekking turumuza başlayacağımız Likya Yolu'nun başlangıcı olan Ovacık’a geliyoruz. Baharın cıvıltısı ile canlanan doğa ve mis gibi havada, görsel bir şölen sergileyen gizemli bir coğrafyanın içine karışıyoruz. Ovacık’tan başlayarak Faralya’ya (Kelebekler Vadisi) kadar harika manzaranın eşliğinde yürüyeceğiz. Bu muhteşem rotaya doyamayacaksınız. Eşyalarımızı aracımız, Faralya'da konaklayacağımız otelimize getirecek. Akşam yemeği ardından yaşamaya doyamadığımız anları hafızalarımızda tazeleyerek yeni güne enerji dolu başlamak adına dinlenmeye çekiliyoruz.

Yürüyüş mesafesi: 12 km

 

2.Gün: Faralya - Kabak Koyu
Pansiyonumuzda yapacağımız kahvaltının ardından, Likya doğa yürüşümüzün parkuruna giriş yapıyoruz. Faralya’dan başlayarak eşsiz güzelliğe sahip Kabak Koyu’na sahilden yürüyeceğiz. Bu rotanın manzarası muhteşem. Kabak Koyu’na vardığımızda iki saat yüzme molası vereceğiz. Ardından aracımız ile otelimize dönüş yapacağız.

Yürüyüş mesafesi: 12 km

 

3.Gün: Kabak Koyu - Patara
Pansiyonumuzdan, yapacağımız kahvaltının ardından ayrılıyoruz. Aracımız ile Kabak Koyu’na gitmek üzere yola çıkıyoruz. Kabak Koyu'ndan başlayacak olan yürüyüşümüz, Likya yolu trekking rotalarının en güzel parkurlarından ve eşsiz güzelliğe sahip olan Yedi Burunlar manzarası bize eşlik edecek. Alınca’da yürüyüşümüzü tamamlayıp sonrasında aracımız ile Patara’ya geçiyoruz. Ardından dillere destan olan 12 km'lik sahil uzunluğu ve 1500 metreye ulaşan genişliği ile dünyanın 1. en uzun plajı ünvanına sahip incecik kumdan oluşan plajına kendimizi bırakıp, bakir havasını ciğerlerimize çekerek denizin keyfini çıkartıyoruz. Unutulmaz anları fotoğraf makinalarımız ile ölümsüzleştirerek Patara'da konaklayacağımız otelimize dönmek üzere yola çıkıyoruz.

Yürüyüş mesafesi: 9 km

 

4.Gün: Sarıbelen - Gökçeören-Kaş
Kahvaltımızın ardından yürüyüş programımıza başlıyoruz. Likya trekking patikalarını arşınlamaya devam ediyoruz. Pansiyonumuzdan ayrıldıktan sonra bugünkü yürüyüşümüze başlayacağımız Sarıbelen sırtlarına aracımız ile gideceğiz. Sarıbelen Köyü'nden başlayacak olan yürüyüşümüzü Gökçeören Köyü'nde tamamlayacağız. Otelimize gecerek dinleniyoruz.

Yürüyüş mesafesi: 13 km

 

5.Gün: Delik Kemer- Patara-Dalaman - İstanbul
Kahvaltımızın ardından pansiyonumuzdan ayrılıyoruz. Aracımız ile yürüyüşe başlayacağımız Kalkan sırtlarına geliyoruz. Rotamız inişten oluşmakta ve kolay bir rotadır. Yürüyüşte bize Patara Kumsalı görseli ile eşlik edecek. Aracımızdan indikten sonra Delik Kemer’e giden sırt hattı boyunca yürüyeceğiz. Delik Kemer hattını geçerek Gelemiş Köyü’nde yürüyüşümüzü tamamlıyoruz. Bizi bekleyen aracımız ile Dalaman Havaalanı'na doğru yola koyuluyoruz. Bu güzel coğrafyaya, Likya Yolu'nun diğer bölümünde görüşmek üzere veda edeceğiz. Dalaman Havaalanı ayrılma saatimiz 18:00'dir. Uçaktan indikten sonra transfer araçlarımız ile güvenle evlerinize bırakılacaksınız.

Yürüyüş mesafesi: 12 km 4 saat

Likya Yolu Ölüdeniz Kalkan Trekking Turu

Son 10 Kişi

Taksitli Fiyatı

TL 19.800,00 / Kişi Başı

Peşin / Nakit İndirimli Fiyatı

TL 18.600,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

4 Gece Konaklama
Ev Havaalanı Transferi
4 Kahvaltı
4 Akşam Yemeği
Rehberlik
Seyahat Sigortası
Transferler
Araç içi ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Uçak Biletleri
Tüm Öğlen Yemekleri 
Müze & Ören yeri girişleri

Hareket Saatleri

  • Dalaman Havalimanı saat 10.00
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi