Mardin Turu 3 Gece 4 Gün

TUR HAKKINDA

 

Güneydoğu Anadolu'nun mistik güzelliklerine ev sahipliği yapan ve binlerce yıldır tarih sahnesinde olan Mardin, Mezopotamya'nın kadim medeniyetlerine ev sahipliği yapmış olup sıra dışı mimarisi ve farklı kültürleri bir arada barındırması ile eşsiz bir destinasyondur.

 

Mardin, sadece tarihi dokusuyla değil, aynı zamanda zengin kültürel mozaiğiyle de ön plana çıkar. Farklı etnik ve dini grupların hoşgörü içinde yaşadığı bu şehir, el sanatlarıyla, geleneksel lezzetleriyle ve renkli festivalleriyle de göz doldurur. Mardin sokaklarında dolaşırken Arap, Süryani, Kürt ve Türk kültürlerinin harmonisini hissedecek; yöresel lezzetleri tatarken damaklarınızda unutulmaz bir lezzet şöleni yaşayacaksınız.

 

Mardin turumuz ile bu büyülü şehri keşfe çıkıyor, taşlara işlenmiş tarihini ve kültürel zenginliklerini birlikte geziyoruz.

 

TUR PROGRAMI

 

1.Gün İstanbul, İzmir, Ankara ya da  Antalya >> Diyarbakır >> Mardin

Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak bulunduğunuz illerdeki (İstanbul (İstanbul Havalimanı), İzmir, Ankara, Antalya) havalimanına gidiyoruz. Diyarbakır'da saat 10:30'da toplandıktan sonra güzel bir Diyarbakır kahvaltısının ardından turumuza başlıyoruz. Dört Ayaklı Minare, Ulucami ve sonrasında Şair Cahit Sıtkı Tarancı’nın müze olan evini gördükten sonra aracımız ile panoromik bir geziye çıkıyoruz. Dünyanın en uzun ayakta kalmış olan surlarını, Mardin Kapı ve Keçi Burcunu gördükten sonra keyif kahvelerimizi Dicle Nehri kenarında 10 Gözlü Köprüyü seyrederek içiyoruz. Köprü üzerinden Kırklar Düzü ve Hevsel Bahçelerini görüp Atatürk köşkünü geziyoruz. Diyarbakır gezimizin ardından Mardin yolu üzerinde bulunan Zerzevan Kalesine hareket ediyoruz. Tarihi Asurlulara kadar dayanan ve Doğu Roma döneminde uç karakol olarak kullanılan kaleyi ve içindeki Mithras tapınağını geziyoruz. Mithras inancı hakkında bilgi aldıktan sonra Mardin’de bulunan otelimize hareket ediyoruz.

 

2.Gün Mardin

Sabah kahvaltısının ardından Mardin Merkez’i yürüyerek gezmeye başlıyoruz. Kırklar Kilisesi, Mardin Müzesi, Cumhuriyet meydanı, Meryem Ana Kilisesi, Protestan Kilisesi, Şeyh Çabuk Cami, Latifiye Cami, Cumbalı Ev, Ulucami, Tarihi Çarşılar  (Marangozlar, Bakırcılar, Kuyumcular vb) Kız Meslek Lisesi kapısı, Zinciriye Medresesi, Şehidiye Cami, Eski PTT Binası, Sabancı Müzesi, Sitti Radviye Medresesi göreceğimiz en önemli gezi duraklarımız oluyor. Çarşıda serbest zaman ardından Artuklu döneminde inşaatına başlanıp Akkoyunlu döneminde bitirilen ve şehrin önemli anıt eserlerinden Kasımiye Medresesi gezip otelimize dönüyoruz.

 

3.Gün Midyat >> Mardin

Sabah kahvaltımızın ardından Midyat'a gidiyoruz. Turabdin bölgesi Metropolitlik merkezi olan Deyrulumur (Mor Gabriel) Manastırı'nı ziyaret ediyoruz. Ardından Midyat merkez'e dönüp yürüyerek Midyat'ı gezerken Süryani ustalarının el emeği göz nuru Midyat Evleri’ni, film platosu olarak da kullanılan Midyat'ın en güzel evlerinden Devlet Konuk Evi'ni ve Midyat Çarşılarını görüyoruz. Serbest öğle yemeğimizin ardından Savur’a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerinde Kapı filmininde çekildiği Kıllit Köyünü gezip Savur’u gördükten sonra Mardin’de bulunan otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz dünyanın en iyi 10 aşçısı arasına girmiş olan Mardinli Ebru Baybara Demir'in işlettiği, mimar Lole'nin eserlerinden biri olan ve Suriye ovasına bakan Mardin'in en güzel konaklarından dünyaca ünlü Cercis Murat Konağı’nda. Konaklama otelde.

 

4.Gün Mardin >>Dara>> Diyarbakır >> İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından bir dönem Dünya Süryanilerinin Patriklik merkezi olarak görev yapmış olan Deyrulzafaran Manastırı’nı ziyaretle güne başlıyoruz. Ardından Dara'ya geçiyoruz ve eski çağlarda Mezopotamya'nın önemli yerleşimlerinden biri ve İpek Yolu üzerinde Doğu Roma döneminde askeri bir garnizon olan Dara / Anastasiopolis antik kentinde, Kaya Mezarları, Sarnıçlar, Zindan ve köy ziyaretlerimizin ardından Diyarbakır havaalanına hareket ediyoruz. Turumuzu saat 19:00'da Diyarbakır Havalimanı'nda sonlandırıyoruz. Uçaktan indikten sonra İstanbul, İzmir, Ankara ve Antalya illerimizden katılan misafirlerimizi transfer araçlarımız ile güvenle evlerine bırakıyor, rüya gibi bir gezi yapmış olmanın keyfini yaşatıyoruz.

Mardin Turu 3 Gece 4 Gün

Son 10 Kişi

Taksitli Fiyatı

TL 22.800,00 / Kişi Başı

Peşin / Nakit İndirimli Fiyatı

TL 21.700,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Ev Havaalanı Transferi
 • 3 Gece Konaklama
 • 3 Kahvaltı
 • 3 Öğle Yemeği
 • Diyarbakır’da İlk Gün Kahvaltısı
 • Cercis Murat Konağında Akşam Yemeği
 • 3 Akşam Yemeği
 • Rehberlik
 • Seyahat Sigortası
 • Tur Boyunca Konforlu ve Klimalı Araçla Ulaşım
 • Tüm Otoban ve Otopark Ücretleri
 • Programda Belirtilen Tüm Geziler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Uçak Biletleri
 • Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Kişisel Harcamalar
 • Müze & Ören yeri girişleri

Hareket Saatleri

 • Diyarbakır Havalimanı 10:30
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi