Sakura Zamanı Japonya Turu

TUR HAKKINDA


Büyüleyici Sakura Zamanı Japonya Turu ile Japonya'yı Keşfedin! Japonya'nın doğal ve kültürel zenginliklerini bizimle keşfederek Sakura Zamanı kiraz çiçeklerinin büyüleyici güzelliği eşliğinde unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız. Turumuz boyunca Japonya'nın en ikonik ve tarihi şehirlerine gidecek, bu benzersiz ülkenin doğal güzelliklerini, zengin kültürel mirasını keşfedecek ve lezzetli mutfağını yerinde deneyimleyeceğiz.


Tokyo'dan başlayarak, modern ve geleneksel Japonya'nın en güzel örneklerini göreceğiniz turumuzda, Meiji Tapınağı ve Yoyogi Parkı'nın huzur verici atmosferini deneyimleyebilirsiniz. Asakusa'da Senso-ji Tapınağı'nın mistik havasını soluyacak, Nakamise-doori Caddesi'nde yerel lezzetleri tatma fırsatı bulacaksınız. Tokyo'nun hareketli elektronik cenneti Akihabara ve lüks alışveriş bölgesi Ginza'da alışveriş keyfi de sizleri bekliyor.


Kyoto'nun tarihi sokaklarında gezinti yaparken, Altın Tapınak Kinkaku-ji ve Nijo Kalesi gibi UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki yapıları keşfedeceksiniz. Nara'da kutsal geyikler ve Todai-ji Tapınağı'nın huzur dolu atmosferiyle ruhunuzu dinlendirecek, Osaka'nın lezzetli sokak yemekleriyle damaklarınızı şenlendireceksiniz. Hiroşima'nın tarihi ve barış dolu parkları, Miyajima Adası'nın mistik tapınakları ile turumuz taçlanıyor.


Bu benzersiz turda, Japon mutfağının eşsiz lezzetlerini tatma fırsatı bulacak, geleneksel Japon çay seremonilerine katılacak ve belki de bir geyşa ile tanışacaksınız. Kiraz çiçekleri eşliğinde Fuji Dağı'nın manzarası ve Ashi Gölü'ndeki huzur verici tekne turu ise turumuzun en unutulmaz anılarından biri olacak.


Sakura Zamanı Japonya Turu ile Japonya'nın kalbine yolculuk yaparken, her anınızda Japonya'nın büyüsüne kapılacak ve bu eşsiz deneyimi yaşamaktan büyük mutluluk duyacaksınız. Şimdi rezervasyon yapın ve bu muhteşem maceraya katılın!

 

TUR PROGRAMI

 

1.Gün: İstanbul >> Tokyo

Belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile İstanbul'dan gelen misafirlerimizi evlerinden alarak İstanbul Havaalanı'na gidiyoruz ve saat 12:30'da THY kontuarı önünde buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, THY TK 0050 sefer sayılı 15:25 uçağı ile Japonya'ya hareket ediyoruz.


2.Gün: Tokyo

Yerel saati ile 08:45'te Tokyo'ya varışımızın ardından pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerimizi yapıp, bizi bekleyen aracımızla buluşarak Tokyo şehir merkezine hareket ediyoruz. Gezimize Nishi Shinjuku semtinde bulunan Tokyo Belediye Binası Tocho'nun 45. katından Tokyo'ya panoramik olarak bakıyoruz. Hava şartlarının uygunluğuna göre Fuji Dağı'nı da görme şansımız olabilir. Öğle yemeği molamızdan sonra İmparator Meiji ve İmparatoriçe Shōken'in ruhlarına adanmış MeijiShinju Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Tokyo'nun en büyük ve en güzel parklarından biri olan Yoyogi Parkı, içinde göletler, ormanlık araziler, piknik alanları, spor tesisleri ve ayrıca müzisyenler ile hokkabazların da bulunduğu, her kesimden insanın buluşma alanıdır. Gezimizin ardından dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğimizi otel civarındaki restoranlarda aldıktan sonra otelimize geri dönüyoruz.


3.Gün: Asakusa >> Tokyo Müzesi >> Akihabara >> Ginza

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Asakusa semtine doğru yola çıkıyoruz. Tokyo’nun en eski semti olan Asakusa’ya varışımızın ardından gezimize başlıyoruz. Tokyo şehrinin sembolü olan Kaminarimon’dan (Gök Gürültüsü Kapısı) girerek bir Budist tapınağı olan Senso-ji Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Tokyo’nun en renkli ve popüler tapınağıdır. 645 yılında tamamlanan tapınağın efsanesini dinledikten sonra, birkaç yüzyıllık geçmişi olan Nakamise-doori Caddesi'ne geçiyoruz. Yerel sokak lezzetleri ve hediyelik eşyaların satıldığı butiklerin bulunduğu gezimizin ardından, Sumida Nehri’ni ve kiraz ağaçlarını fotoğraflayarak Edo Tokyo Müzesi’ne geçiyoruz. Müze, mimari, kültürel miras, siyasi hayat, ticaret ve daha fazlasını etkileşimli şekilde deneyimleme imkânı tanımaktadır. İçerisinde ayrıca sayısız kasaba, mini figür ve gerçek boyutlu figürler bulunmaktadır. Daha sonra elektronik eşyaların satıldığı, 1400 civarında dükkânın bulunduğu Akihabara semtine geçiyoruz. Modern Japon popüler kültürünün merkezi olarak kabul edilen Akihabara, video oyunları, anime, elektronik ve bilgisayarlarla ilgili ürünler için büyük bir alışveriş bölgesidir. Öğle yemeğimizi Yodobashi Kamera binasında bulunan restoranlar bölümünde alacağız. Ardından Ginza semtine geçeceğiz. Ginza semtini rehber eşliğinde keşfettikten sonra otelimize dönüyoruz.


4.Gün: Tokyo

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Tokyo gezimize başlıyoruz. Aracımızla Japonya’nın İmparator Sarayı’nın bahçesinde bir yürüyüş yapmak ve Japonya’nın en ünlü shogunu Kusunogi Masashige’nin at üzerindeki heykelini görmek için yola çıkıyoruz. Tokyo’nun en önemli köprüsü olan Rainbow Bridge’den geçerek Odaiba semtine ulaşıyoruz. Özgürlük Anıtı'nın Japon versiyonunu görüp öğle yemeği için Tsuki-ji Balık Pazarı'na geçiyor ve serbest zaman alıyoruz. Öğleden sonra Japon bahçelerinin en güzellerinden biri olan Hama Rikyu Garden’ı keşfediyoruz. Gün sonunda Ueno Park’ta kiraz ağaçları arasında gezinti yapıyor ve bol bol fotoğraf çekiyoruz. Ardından konaklama için otelimize dönüyoruz.

 

5.Gün: Fuji Dağı >> Ashi Gölü >> Kyoto

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından valizlerimizi rehbere teslim ederek el çantalarımızla aracımıza biniyoruz. Önce Fuji Dağı’na çıkacağız ve Japon Alpleri'nin manzarasını ve orman örtüsünün güzelliklerini göreceğiz. Daha sonra Ashi Gölü’nde yaklaşık 20 dakika sürecek tekne turumuza geçiyoruz. Gezimizde göl içinde bulunan Shinto mabetlerinin sembolü olan Torii’yi göreceğiz. Gezimizin ardından yaklaşık 2 saat sürecek hızlı tren yolculuğumuz için tren garına geçiyoruz. Akşam saatlerinde Kyoto’ya varacağız. Akşam, dileyen misafirlerimizle Kyoto’da eski mahallelerde bir gece yürüyüşü yapacağız.

 

6.Gün: Kyoto

Bir gün önce Tokyo’dan teslim ettiğimiz valizlerimize kavuşuyoruz. Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Kyoto gezimize başlıyoruz. Kyoto, Japonya’nın geleneklerine en bağlı olan bölgedir. UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi'ne alınan Kyoto’nun en önemli yapılarını keşfetmeye başlıyoruz. Altın Tapınak olarak bilinen Kinkaku-ji Mabedi'ni ve onun Japon bahçesini, Shogun filminin meşhur shogunu Tokugawa İeyasu’nun sarayı olan Nijo Kalesi’ni ve daha sonra en güzel Budist mabetlerden biri olan, saf su anlamına gelen Kiyomizu-dera’yı ziyaret ediyoruz. Kiyomizu-dera civarında öğle yemeği için serbest zaman alıyoruz. Öğleden sonra geyşaların Gion semtinde bir yürüyüş yapıyor, Maikoların semti Pontocho’yu keşfediyoruz. Akşama doğru Kyoto’nun ana arteri olan Dördüncü Cadde'de Semt Pazarı Teramachi-dori ve lüks alışveriş merkezleri için serbest zamanımız oluyor. Ardından konaklama için otelimize dönüyoruz.

 

7.Gün: Nara >> Osaka

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Nara şehrine doğru yola çıkıyoruz. Japonya’nın ilk kalıcı başkenti olan Nara, edebiyatın, kültürün, Japon sanatlarının ve zanaatçılığın beşiği olmuştur. Burada Nara’da Todai-ji Mabedi'ni ve kutsal geyikleri göreceğiz. Todai-ji Tapınağı, Japon ulusunun birliğinin sembolüdür ve bütün okul çocukları mutlaka bu tapınağa bir kez getirilirler. Öğle yemeğimizi Nara Pazar sokaklarında alacağız. Gezimizin ardından Osaka için yola çıkıyoruz. Lezzetli Japon mutfağının başkenti olarak bilinen Osaka’da, ilk olarak Osaka Kalesi’ni ziyaret ettikten sonra Shinsaibashi kanallar mahallesine iniyor ve hareketli sokaklarında kayboluyoruz. Ardından konaklama için otelimize dönüyoruz.

 

8.Gün: Hiroşima >> Miyajima >> Osaka

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Hiroşima’ya gitmek üzere tren istasyonuna geçiyoruz. Yaklaşık iki saat sürecek hızlı tren yolculuğumuzdan sonra II. Dünya Savaşı’nda ABD’nin ilk atom bombası atarak yüzde 70’ini yok ettiği Hiroşima’ya varıyoruz. Gezimize UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan 120.000 m² büyüklüğündeki Barış Anıtı Parkı’nı gezerek başlıyoruz. Atılan bombadan sonra yıkılmayan nadir binalardan biri olan Atom Bombası Kubbesi ve yıkılıp yeniden inşa edilen Hiroşima Kalesi, şehrin tarihine tanıklık etmektedir. Öğle yemeğimizin ardından, su üzerine kurulan Itsukushima Tapınağı’nı da görebileceğimiz Miyajima Adası’na geçiyoruz. Gezimizin ardından yüksek hızlı tren ile Osaka’ya geri dönüyoruz. Konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

 

9.Gün: Osaka >> İstanbul

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Osaka’nın en önemli Budist tapınağı olan Shitenno-ji’yi görmeye gidiyoruz. Öğle yemeğini Kuromon-ichi Balık Pazarı'nda serbest olarak alıyoruz. Kobe bifteğinin en uygun fiyatla yendiği ayaküstü mangalları ve Japonların çok sevdiği pilav üzeri yılan balığı lokantalarıyla ünlü bu pazarda, ayrıca halkın alışveriş yaptığı bir süpermarketi ve küçük kapalı çarşıyı görüp öğleden sonra tamamen serbest kalıyoruz. Akşama doğru otelimize birlikte dönüyoruz. Dönüşte evinizde sushi yapmak isterseniz her türlü malzemeyi, pirinç sirkesi, deniz yosunu, Japon pirinci, sushi sarma hasırı gibi ya da Japon içkilerinden sevdiklerinizi sadece içki satan mağazalardan çok uygun fiyatlarla bugün alabilirsiniz. Gezimizin ardından havalimanına geçene kadar serbest zamanımız oluyor. Belirlenen saatte buluşarak havalimanına geçiyoruz. THY TK 0087 sefer sayılı uçakla saat 21:55'te İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.

 

10.Gün: İstanbul

Sabah saat 05:00’da İstanbul Havalimanı’na varıyoruz. İstanbul’a varışımızın ardından yeni gezilerde buluşmak üzere vedalaşarak İstanbul’dan gelen misafirlerimizi transfer araçlarımız ile evlerine bırakıyoruz.

Sakura Zamanı Japonya Turu

Son 10 Kişi
EUR 4.900,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

İstanbul – Tokyo / Osaka – İstanbul Thy Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
Tokyo – Kyoto Hızlı Tren Bileti
Osaka – Hiroşima – Osaka Hızlı Tren Bileti
Ev-Havaalanı Transferi
3 Gece 4*Otel Konaklaması – Tokyo
2 Gece 4*Otel Konaklaması – Kyoto
2 Gece 4*Otel Konaklaması – Osaka
Otellerde 7 Sabah Kahvaltısı
Ashi Gölü Tekne Turu
Müze Ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri
Programda Belirtilmiş Tüm Turlar
Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
Programda Belirtilen Tüm Transferler
Seyahat ve Sağlık Sigortası
Havalimanı Vergileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğlen Yemekleri
Akşam Yemekleri
Yemeklerde Alınan İçecekler

Yurt Dışı Çıkış Harcı
Kişisel Harcamalar

Hareket Saatleri

  • İstanbul Havaalanı 12:30
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi