Sömestre Turistik Doğu Ekspresi ile Kars Ankara Turu

Her Şey Dahil

TUR HAKKINDA

Karların altında kalan bembeyaz bir kent; Kars. Doğu Ekspresiyle nostaljinin, Çıldır Gölü’nde atlı kızakların ve tarihiyle Ani Harabeleri’nin tadını çıkaracağız. Baltık mimarisinin izlerlini süreceğimiz Kars'ta, yerel lezzetlerin tadına bakacak, Çıldır Gölü'de atlı kızakla kayacak, gölün balığını yiyeceğiz. Karlarla kaplı Sarıkamış'ın güzelliklerinde gizli, tarihi anacak Ani harabelerini göreceğiz. Doğa, tarih kültür ve tren keyfinin birleştiği bu turumuz tam size göre.


1.Gün: İstanbul >> Kars
Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak Sabiha Gökçen Havaalanına gidiyoruz. Sabiha Gökçen Havaalanından saat 08:30'da Anadolu Jet Havayolları ile Kars uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Saat 10:30'da Kars’a ulaşıyoruz. Kahvaltımızın ardından şehir gezimize başlayacağız. Kars Baltık mimarisine sahip dokusu taş evleri ve birbirini dik kesen sokaklarıyla Kale’nin eteklerine doğru uzanır. Şehre kuşbakışı bakan Kars Kalesi’ne çıkarak şehri seyredeceğiz. Gün boyu Kars mutfağının kendine özgü lezzetlerini tatma fırsatımız olacak. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks kilisesi (merkez camii), demir köprü, İsmet Paşa ilköğretim okulu, hekim evi (opera binası), Fevzi Paşa ilköğretim okulu, Alexander Nevski kilisesi (Fethiye cami), tren garı, taş köprü, 12 havariler kilisesi, Kars kalesi, Kars müzesi, Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi göreceğimiz yerler arasında. Otelimize giderek yereşiyor Akşam yemeğimizi Hanedan Restoran'da


2.Gün: Sarıkamış >> Kars Merkez
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından; Sarıkamış’a doğru harika bir yolculuk yapıyoruz. Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış Kayak merkezinde kahvelerimizi içiyoruz. Serbest zaman sonrası aracımız ile yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ediyoruz. Ardından Kars'a hareket ediyoruz. Kars Merkez‘de yapacağımız gezi ve alışverişin ardından otelimize giderek dinleniyoruz. Akşam yemeğimizin Kale Restaurant'ta  Kafkas Dans Gösterisi eşliğinde yiyoruz. Konaklamamız Kars’da otelimizde.


3.Gün: Kars>> Ani Harabeleri>> Çıldır Gölü >> Turistik Doğu Ekspresi
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terk edilmiş vaziyette bulunan ve Unesco Dünya Mirasi Listesi'nde yer alan Ani Harabeleri'ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz. Molanın ardından Ani Harabeleri'nden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızda gölde tutulan balıkların tadına bakıyoruz. Ardından göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır gölü kış mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek Kars’a dönerek tamamlıyoruz. Akşam yemeğimizin ardından  Kars’ta Tren Gar'ına gidiyoruz TCDD turistik doğu ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor ve 22:20.'den itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz.
Konaklama: Tren


4. gün: Kars>> Turistik Doğu Ekspresi Yolculuğu(Erzincan >> Divriği >> Bostanya)
Tren yolcuğumuz devam ediyor. İlk durağımız İliç. Tren 08:43’de İliç’de duruyor ve aracımız ile  3 saat sürecek olan Kemaliye ve karanlık kanyon gezimizi yapıyoruz. Kemaliye’nin tarihi yapılarını ve sokaklarını gezdikten sonra saat 11.43 de Divriğ'e hareket edeceğiz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her renginin, mevsimden mevsime geçişini görme imkânına sahip olacağız. Saat 12:46’ta Divriği garına geliyoruz. Aracımız bizi alıyor ve 15:46’ya kadar sürecek Divriği gezimizi yapıyoruz. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası'nı, Divriği konaklarını ve tarihi mekanları geziyoruz. Akşam üzeri saat 18:23’te Sivas  garına geliyoruz. Aracımız bizi alıyor gezimizi yapıyoruz. Akşam yemeğimizi Sivas’ta serbest olarak alıyoruz. 22:13’de aracımız ile gara dönüyor ve tren yolculuğumuz devam ediyor. Gecemizi vagonlarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Konaklama trende yataklı odalarımızda.

Konaklama: Tren

5. Gün: Ankara Gar
Sabah saatlerinde Ankara'ya vardıktan sonra Yüksek Hızlı Tren ile 15:20'de İstanbul'a hareket ederek turumuzu sonlandırıyoruz.

Sömestre Turistik Doğu Ekspresi ile Kars Ankara Turu

Son 10 Kişi
TL 25.800,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti Gidiş
 • 2 Gece Tren Konaklaması (Yemekler Dahil)
 • Kars – Ankara Arası Gidiş Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Tren Bileti
 • Ankara - İstanbul Yüksek Hızlı Tren Bileti
 • 2 Gece Konaklama
 • Ev Havaalanı Transferi (Gidiş)
 • 4 Kahvaltı
 • 3 Öğlen Yemeği
 • Hanedan Restorant'da Akşam Yemeği
 • Kale Restaurant Yemek + Kafkas Dans Gösterisi
 • Rehberlik (Turistik Doğu Ekspresindeki Turlar ve Rehberlik Dahildir)
 • Kemaliye, Divriği ve Sivas Turları
 • Seyahat Sigortası
 • Transferler
 • Tüm Otoban ve Otopark Ücretleri
 • Programda Belirtilen Tüm Geziler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Kişisel Harcamalar
 • Müze & Ören yeri girişleri

Hareket Saatleri

 • Sabiha Gökçen Havalimanı 06:30
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi