Sonbaharda Sinop Kastamonu Fotoğraf Turu

Fotoğraf Danışmanı Yüksel Altun

1.Gün İstanbul >> Sinop
Akşam saat 22.00’da İstanbul’dan doğanın kalbine doğru yolculuğumuza başlıyor.


2.Gün Sinop >> Erfelek >> Hamsilos
Sabah saatlerinde Erfelek ilçesine ulaşmış oluyoruz. Kahvaltımızı bölge de aldıktan sonra Erfelek Şelalelerini, diğer bir ismi yle Tatlıca Şelalelerini gezmeye başlıyoruz. Bünyesinde 28 tane şelale barındıran bu doğal alan, ününü dünyaya duyurmayı başarmış. Yapacağımız gezintinin ardından Bektaşağa Göleti, Sarıkum Gölü gezilerimizin ardından Günü İnceburun fenerinde batıracağız.


3.Gün Sinop >> Kastamonu
Gün doğumu fotoğraf çekimlerinin ardından otelimize dönerek kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltının ardından Sabahattin Ali’nin en güzel şiirlerini yazdığı, bugüne dek birçok aydına, yazara mekan olan bir yere gidiyoruz, burası Sinop Cezaevi. Cezaevinde gezerken Sabahattin Ali’nin kaldığı hücreyi de görebileceğiz. Ardından gezimize yemek molasıyla devam ediyoruz. Bu öğle yemeğimizi yöresel tatlardan oluşturacağız. Karnımızı doyurduktan sonra Akliman ve İskandinav Fiyortları kadar güzel Hamsilos Fiyorduna gidiyoruz. Hamsilos’a bayılacaksınız. Hamsilos, bizlere güzel fotoğraflar verecek. Ardından Kastamonu’da bulunan otelimize hareket ediyoruz.


4.Gün Azdavay >> Çatak Kanyonu >> Ilıca Şelalesi >> Horma Kanyonu
Sabah kahvaltımızın ardından aracımız ile Azdavay’a doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız Çatak Kanyonu oluyor. Kanyonda herkesin kolaylıkla yürüyebileceği bir saatlik yürüyüşümüzü yapacağız. Kanlı Çay ve Devrekani Derelerini seyredeceğimiz harika bir manzara, yürüyüş sonunda Çatak Kanyonu Cam Teras’ta seyir ve fotoğraf keyfi yapıyoruz. Ardından aracımız ile Küre Dağları Milli Parkı içerisinde yer alan Ilıca Şelalesine gidiyoruz. Şelalenin bir havuzu andırdığını ve hazırlıklı gelmeniz gerektiğini şimdiden söyleyelim. Ilıca Şelalesi’de yüzme keyfinden sonra buradan ayrılıyor ve Küre Dağları Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan Horma Kanyonu doğal güzelliği ile bizi bekliyor. Horma Kanyonu’nu geziyor ve doğanın mucizesine tanıklık ederek keyifle geziyoruz. Yemek molasının ardından Batı Karadeniz bölgesine veda edip İstanbul’a dönüş için yola çıkıyoruz.

Sonbaharda Sinop Kastamonu Fotoğraf Turu

Son 10 Kişi
TL 3.900,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

2 Gece Konaklama
2 Gün Kahvaltı
3 Gün Akşam Yemeği
Rehberlik
Ulaşım
Seyahat Sigortası
Milli Park Giriş Ücretleri
Araç İçi İkramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel Harcamalar
Öğlen Yemekleri
İlk Gün Kahvaltısı
Müze Giriş Ücretleri

Hareket Saatleri

  • Bakırköy İncirli saat 22.00
  • Mecidiyeköy 22.20
  • Kadıköy Evlendirme Dairesi 23.00
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi