Turistik Doğu Ekspresi ile Ankara Kars Turu

Her Şey Dahil

TUR HAKKINDA


Karların altında kalan bembeyaz bir kent; Kars. Doğu Ekspresi'yle nostaljinin, Çıldır Gölü’nde atlı kızakların ve tarihiyle Ani Harabeleri’nin tadını çıkaracağız. Baltık mimarisinin izlerlini süreceğimiz Kars'ta, yerel lezzetlerin tadına bakacak, Çıldır Gölü'de atlı kızakla kayacak, gölün balığını yiyeceğiz. Karlarla kaplı Sarıkamış'ın güzelliklerinde gizli, tarihi anacak Ani harabelerini göreceğiz. Doğa, tarih kültür ve tren keyfinin birleştiği bu turumuz tam size göre.


1. Gün Ankara - Kars Seyahati Turistik Doğu Ekspresi

Söğütlüçeşme Yüksek Hızlı Tren Garı’nda saat 08:00’de buluşuyoruz. Saat 08:40‘da hareket edecek olan trenimize yerleşikten sonra 4 saat 36 dakika sürecek olan keyifli tren yolculuğu ile Ankara Gar’ına varıyoruz. Ankara Gar'da saat 15:00'da buluşmamızın ardından TCDD turistik doğu ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor ve 15.55.'den itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her renginin, mevsimden mevsime geçişini görme imkânına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak tren yemekli vagonunda alınacaktır. Gecemizi vagonlarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Konaklama trende yataklı odalarımızda.


2. Gün: Ankara - Kars Seyahati - Turistik Doğu Ekspresi

Sabah saat 08:00 da ulaştığımız Erzincan istasyonundan aracımız ile kahvaltı yapacağımız yere gidiyoruz. Kahvaltımızın ardından Çağlayan beldesinde bulunan Girlevik Şelalesini geziyoruz. Daha sonra Erzincan şehir merkezini panoramik olarak gezip trenimize dönüyor saat 10.44 de Erzurum'a hareket ediyoruz. Saat 14:50 da Erzurum’a varıyoruz. Saat 17:50'ye kadar Erzurum’un tarihi yapılarını gezip akşam yemeğimizi yedikten sonra Kars’a hareket ediyoruz. Akşam saat 21:55 de varacağımız Kars'ta otelimize geçip odalarımıza yerleşiyoruz.


3. Gün: Ani Harabeleri - Çıldır Gölü

Sabah otelimizde kahvaltı yaptıktan sonra Ermenistan sınırında bulunan Ani Harabeleri’ne hareket ediyoruz. Her mevsim farklı güzellikte olan etkileyici Ani Harabeleri’ni gezdikten sonra Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Malakan köylerini uzaktan görüp Çıldır Gölü’ne ulaşıyoruz. Öğle yemeğinde gölde avlanan lezzetli kırmızı balıkları yiyeceğiz. Öğlen yemeğinden sonra dileyen misafirlerimiz göl üzerinde atlı kızaklarla geziyor, dileyen misafirlerimiz de balık avlayanları izleyerek keyifli vakit geçiriyor. Çıldır Gölü’nde güneşin batışını izledikten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi Hanedan Restoran'da.


4. Gün: Sarıkamış - Selim - Kars Merkez

Sabah otelimizde kahvaltı yaptıktan sonra aracımıza yerleşerek Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Sarıkamış’taki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Çar II. Nikola’nın yaptırdığı Katerina Köşkü'e gidiyoruz. Sarıkamış Kayak Merkezi’nde vereceğimiz serbest zamanın ardından Kars merkeze geçiyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslar’dan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkânı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali konağı ve civarındaki taş binalar, Taş Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Kars Kalesi, 12 Havariler Kilisesi göreceğimiz yerler. Akşam saatlerinde programımızı sonlandırıyor ve otelimize dönüş yapıyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından akşam yemeğimiz için Kale Restaurant'ta gidiyoruz. Akşam yemeğimizi Kafkas Dans Gösterisi eşliğinde yiyoruz.


5.Gün: Kars - İstanbul
Sabahleyin oteldeki kahvaltımızın ardından valizlerimizi aracımıza yüklüyoruz. Bugün Kars Müzesi’ni, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye cami), Kanlı Tabya’yı ziyaret ederek saat 13:00’da havalimanında olacağız. Türk Havayolları ile 15:10 Kars – İstanbul uçuşumuz ile 17:35'te İstanbul'a varıyoruz. Uçaktan indikten sonra yine transfer araçlarımız ile güvenle evlerinize bırakılacak, rüya gibi bir gezi yapmış olmanın keyfini yaşayacaksınız.

Turistik Doğu Ekspresi ile Ankara Kars Turu

Son 10 Kişi
TL 25.800,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Uzman Rehberlik Hizmeti (Turistik Doğu Ekspresindeki Turlar ve Rehberlik Dahildir)

Erzincan, Erzurum Turları

İstanbul – Ankara Yüksek Hızlı Tren Bileti
Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti (Kars-İstanbul Dönüş)
Ev Havaalanı Transferi (Dönüş)

Ankara - Kars Arası Gidiş Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Tren Bileti

1 Gece Tren Konaklaması (Yemekler Dahil)
3 Gece Otel Konaklama
4 Kahvaltı

2 Öğlen Yemeği

1 Akşam Yemeği Trende

1 Akşam Yemeği Erzurum Cağ Kebabı
1 Akşam Yemeği Hanedan Restorant'ta
1 Akşam Yemeği Kale Restorant + Kafkas Dans Gösterisi

Programda Belirtilen Tüm Geziler
Tur Boyunca Konforlu ve Klimalı Araçla Ulaşım
Tüm Otoban ve Otopark Ücretleri
Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Müze & Ören yeri girişleri
Akşam Yemeklerinde Alınacak İçecekler
Otel Ekstraları ve Kişisel Harcamalar

Hareket Saatleri

  • Söğütlüçeşme Yüksek Hızlı Tren Garı 08:00
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi