loading

Turistik Doğu Ekspresi ile Ankara Kars Turu

Turistik Doğu Ekspresi ile Ankara Kars Turu

TUR HAKKINDA


Karların altında kalan bembeyaz bir kent; Kars. Doğu Ekspresi'yle nostaljinin, Çıldır Gölü’nde atlı kızakların ve tarihiyle Ani Harabeleri’nin tadını çıkaracağız. Baltık mimarisinin izlerlini süreceğimiz Kars'ta, yerel lezzetlerin tadına bakacak, Çıldır Gölü'de atlı kızakla kayacak, gölün balığını yiyeceğiz. Karlarla kaplı Sarıkamış'ın güzelliklerinde gizli, tarihi anacak Ani harabelerini göreceğiz. Doğa, tarih kültür ve tren keyfinin birleştiği bu turumuz tam size göre.


1. Gün Ankara - Kars Seyahati Turistik Doğu Ekspresi
Ankara Gar'da saat 15:00'da buluşmamızın ardından TCDD turistik doğu ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor ve 15.55.'den itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her renginin, mevsimden mevsime geçişini görme imkânına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak tren yemekli vagonunda alınacaktır. Gecemizi vagonlarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Konaklama trende yataklı odalarımızda.


2. Gün: Ankara - Kars Seyahati - Turistik Doğu Ekspresi
Sabah saat 08:00 da ulaştığımız Erzincan istasyonundan aracımız ile kahvaltı yapacağımız mekana gidiyoruz. Kahvaltımızın ardından Çağlayan beldesinde bulunan Girlevik Şelalesini geziyoruz. Şelale gezimizin ardından Erzincan şehir merkezinde yapacağımız panoromik turun ardından Trenimize dönerek saat 10.44 de Erzurum'a hareket ediyoruz. saat 14:50 da Erzurum’a varıyoruz. Saat 17:50'ye kadar Erzurum’un tarihi yapılarını gezip akşam yemeğimizi yedikten sonra Kars’a hareket ediyoruz. Akşam saat 21:55 de varacağımız Kars'ta otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz.


3. Gün: Ani Harabeleri - Çıldır Gölü
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terk edilmiş vaziyette bulunan ani Harabeleri'ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz. Molanın ardından ani Harabeleri'nden ayrılarak çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan köyü olan Yalınçayır Köyü'nü yol güzergâhımızda panoramik olarak gördükten sonra çıldır Gölü'ne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır gölü kış mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz.Akşam yemeğimizi Hanedan Restoran'da


4. Gün: Sarıkamış - Selim - Kars Merkez
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından aracımıza yerleşerek Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Serbest zaman sonrası Kars'a geri dönüş seyahatimizi gerçekleştirerek Kars Merkez‘de yapacağımız gezintimize başlıyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkânı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks kilisesi (merkez camii), demir köprü, ismet paşa ilköğretim okulu, hekim evi (opera binası), Fevzi Paşa ilköğretim okulu, Alexander Nevski kilisesi (Fethiye cami), Kars kalesi, tren garı, Kars kalesi, taş köprü, 12 havariler kilisesi, Kars müzesi göreceğimiz yerler. Akşam saatlerinde programımızı sonlandırıyor ve otelimize dönüş yapıyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından Akşam yemeğimiz için Kale  Restaurant'ta gidiyoruz. Akşam yemeğimizi Kafkans Dans Gösterisi eşliğinde yiyoruz.


5.Gün: Kars - İstanbul
Otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından Kars Hava Alanına hareket ederek turumuzu sonlandırıyoruz. Kars Hava Alanına saat 08.00 de servis yapılacaktır. İstanbul Uçuşumuzun ardından. Uçaktan indikten sonra yine transfer araçlarımız ile güvenle evlerinize bırakılacak, rüya gibi bir gezi yapmış olmanın keyfini yaşayacaksınız.

Turistik Doğu Ekspresi ile Ankara Kars Turu

Son 10 Kişi
TL 9.700,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Uzman Rehberlik Hizmeti (Turistik Doğu Ekspresindeki Turlar ve Rehberlik Dahildir)
Uçak Bileti (Kars-İstanbul Dönüş)
Ev Havaalanı Transferi (Dönüş)
1 Gece Tren Konaklaması (Yemekler Hariç)
Ankara - Kars Arası Gidiş Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Tren Bileti
3 Gece Otel Konaklama
3 Kahvaltı
1 Akşam Yemeği Hanedan Restoran'da
1 Akşam Yemeği Kale Restorant + Kafkans Dans Gösterisi
Programda Belirtilen Tüm Geziler
Tur Boyunca Konforlu ve Klimalı Araçla Ulaşım
Tüm Otoban ve Otopark Ücretleri
Zorunlu Seyahat Sigortası
Hijyen Paketi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm Öğlen Yemekleri
Trende Alınan Yemekler ve İçecekler
Müze & Ören yeri girişleri
Akşam Yemeklerinde Alınacak İçecekler
Otel Ekstraları ve Kişisel Harcamalar
Programda Belirtilmeyen Her Türlü Hizmet

Hareket Saatleri

  • Ankara Tren Garı 15:00
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi