Ürdün Turu

Sizi büyüleyici bir Ürdün Turu'na davet ediyoruz. Bu unutulmaz macera, sizi Orta Doğu'nun gizemli kalbine götürecek. Başlangıç noktamız olan canlı ve tarihi Amman'da yolculuğumuza başlıyoruz. Madaba'da tarihin izlerini sürerken, duvarlarda sergilenen antik mozaikleri keşfedeceğiz. Ardından Petra'nın kayalara oyulmuş gizemli kentinde gezintiye çıkacağız. Nebi Dağı'nın zirvesinde yükselen manzaralarla ruhunuzu besleyeceksiniz. Ölü Deniz'in tuzlu sularında yüzmenin keyfine varırken, doğanın büyüsünü Wadi Rum'da yaşayacaksınız. Son durağımız ise Akabe'nin güzel kıyıları olacak. Bir düş gibi geçecek bu turda, Ürdün'ün mistik atmosferine kapılacak, anılarınızda ölümsüz izler bırakacaksınız.

 

TUR PROGRAMI


1.Gün: İstanbul >> Amman >> Jerash >> Amman

Belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak İstanbul Havalimanı’na geçiyoruz. Tüm misafirlerimizle THY kontuarı önünde saat 05:30'da buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, THY TK 816 sefer sayılı 07:55 uçağı ile Amman’a hareket ediyoruz. Ürdün yerel saati ile 10:10’da Ürdün’e varıyoruz. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerimizi yapıp, bizi bekleyen aracımızla buluşarak dünyanın en eski yerleşkesi kabul edilen Jerash’a doğru hareket ediyoruz. 6500 yıllık tarihe sahip, M.S 749 yılında depremde yüzyıllarca toprak altında kalan antik kent Jerash’ı geziyoruz. Ardından Amman panoramik şehir turumuzu gerçekleştirip akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

 

2.Gün: Amman >> Madaba >> Nebi Dağı >> Ölü Deniz >> Amman

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından eski ve modern Ürdün’ün başkenti olan Amman yedi tepe üzerine kurulu Ürdün’ün en büyük ve en güzel şehirlerindendir. Şehir turumuz esnasında Kale, Roma Tiyatrosu, Arkeolojik, Folklor Müzeleri ve Kral Abdullah Camii görülecek yerler arasındadır ve en önemlisi dünyanın en eski tarihine yolculuğa çıkacağımız ve Ürdün’ü daha yakından tanımamıza vesile olacak Citadel / Tarihi Ürdün Kenti’ni ziyaret ediyor olacağız. Ardından Ürdün’ün görülmesi gereken en önemli yerlerinden biri olan dünyanın en sağlıklı suyuna ev sahipliği yapan Ölü Deniz / Lut Gölü’ne hareket ediyoruz. Dünyada deniz seviyesinden en alçak noktada yer alan, İsrail, Filistin ve Ürdün’e kıyısı olan Lut Gölü, tuz oranıyla en tuzlu üçüncü göldür. Bu sebepten canlı yaşamına uygun olmayan Lut Gölü, bu özelliği ile Ölü Deniz olarak adlandırılmıştır. Göl 39 mineralli en sağlıklı suyunu içermektedir. Dünya’nın en tuzlu göllerinden biri olma sebebiyle suda yüzerken batmak neredeyse imkansızdır. Dileyen misafirlerimiz bu ilginç yüzme deneyimini yaşayabilir ya da çamur ve tuzlu suya dokunarak cildinizi şifalandırabilirler. Akabinde Nebo Dağı’na hareket edeceğiz. Nebo Dağı, inanışa göre, Hz. Musa’nın kavmine vaat edilmiş toprakları gösterdikten sonra öldüğü ve mezarının bulunduğun dağdır. Dağ 4. yüzyıldan kalma olan ve Hz. Musa'nın adına inşa edilmiş bir kilise vardır. Daha sonra Madaba şehrine hareket edeceğiz. 6. yüzyıl St. George Ortodoks Kilisesi’ni ziyaret edeceğiz. Kiliseyi özel kılan, tabanındaki 6 yüzyıldan kalma Kudüs ve civardaki diğer kutsal yerleri gösteren mozaik haritadır. Gezimizin ardından Amman’da bulunan otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.Gün: Petra >> Wadi Rum

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından odalarımızı boşaltıyor ve Nebatiler’in kayıp kenti, UNESCO korumasında olan, dünyanın en eski şehirlerinden ve 7 harikasından biri olarak sayılan Petra’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuk sonrası, kayalara oyulmuş yapılarıyla dikkat çeken ve binlerce yıllık bir geçmişe ev sahipliği yapan bu antik kent kendini hayran bırakacak. Kızıl renkteki kayalar ve kumlarla uzanan dar bir geçitten ilerleyerek, yaklaşık 1,5 km lik yolun sonunda tüm ihtişamı ile Petra karşımıza çıkacak. Dünya’nın 7 harikasından biri sayılan bu gizemli kenti asla unutamayacaksınız. Petra’da göreceğimiz yerler arasında ünlü Al Khazneh (Hazine), Ad-Deir Manastırı, Qasr el-Bint Tapınağı, Aaron’un Mezarı, Royal Tombs Kraliyet Mezarları, kanyon içerisindeki kaya mezarları, amfi tiyatro ve Petra Arkeoloji Müzesi ile Nebatiler Müzesi. Petra gezimizin ardından dünya üzerindeki Mars olarak adlandırılan Wadi Rum’a doğru yola çıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

4.Gün: Wadi Rum >> Akabe >> İstanbul

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrası Star Wars, Aladdin gibi Hollywood filmlerine ev sahipliği yapmış, Tarihte Osmanlı - Ürdün savaşlarının başladığı, (İngiliz) Ürdünlü Lawrence’ın gizlendiği yer olan ve 20 milyon yıllık kayalıkla çevrili Wadi Rum‘da yaklaşık 2 saat sürecek olan 4x4 araçlar ile yapacağımız harika bir çöl safarisi ile güne başlıyoruz. Şaşırtıcı bir kumsal ovadan geçerek, sarıdan turuncuya, kırmızıya tam bir görsel şölen bizleri bekliyor. Bu safari sırasında uzun saçlı sürmeli çöl bedevilerinin yaşam şekillerini gözlemleme şansı yakalayacağız. Burada çekeceğiniz fotoğraflara uzun süre bakacağınıza eminiz. Gezimizin ardından bir başka benzersiz yer olan, dünyanın en güzel denizine ev sahipliği yapan Akabe’ye hareket ediyor ve Akabe şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bu güzel şehirde akşam yemeği saatine kadar serbest zaman veriyoruz. Turumuz sonrası akşam yemeğini Susanne Restoran’da alacağız. Sonrasında Akabe Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından THY TK 839 sefer sayılı uçağı ile saat 02:20’de İstanbul’a hareket edeceğiz. Sabah saat 05:25’de İstanbul Havalimanı'na varıyoruz. İstanbul'dan gelen misafirlerimizi transfer araçlarımız ile evlerine bırakıyoruz.

Ürdün Turu

Son 10 Kişi
EUR 1.490,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

THY Ekonomi Sınıfı İstanbul – Amman / Akabe – İstanbul uçak bileti
Havalimanı – Ev – Havalimanı transferleri
2 gece Sulaf Hotel vb. otel konaklaması – Amman
1 gece Mazayen Camp vb. otel konaklaması – Rum
Otellerde 3 sabah kahvaltısı
Otellerde 3 akşam yemeği
Akabe Susanna Restoran’da akşam yemeği
Petra ve müze ücretleri
Wadi Rum'da 4x4 jeep safari turu (2 saat)
Otobüslerde günlük kişi başı 2 küçük şişe su
Araç içinde wi-fi internet
Programda belirtilmiş tüm turlar
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
Programda belirtilen tüm transferler
Seyahat ve sağlık sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğlen yemekleri
Yemeklerde alınan içecekler
Yurt dışı çıkış harcı (150TL)
Kişisel harcamalar

Hareket Saatleri

  • İstanbul Havalimanı saat 05:30
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi