Vietnam Laos Kamboçya Turu

TUR HAKKINDA
Dünyanın önemli kültürel coğrafyalarından biri olan Güneydoğu Asya’nın üç ülkesine Vietnam, Laos ve Kamboçya turumuzda sıradışı güzelliklerin diyarlarına yapacağımız bu yolculukta; günlük yaşama tanık olurken tarihin derinliklerine göz atma fırsatı bulacağız.
Yolumuza Angkor Tapınakları gibi dünya kültür mirasının başyapıtları, Mekong Deltası ve Halong Körfezi gibi doğa harikaları çıkacak. Vietnam turumuzda, Vietnam’ın ABD’ye karşı bağımsızlık savaşında önemli rol oynayan Chu Chi tünellerini göreceğiz.
Hindiçin kültürel ikliminin kent dokusu ve mimari üstündeki etkilerine tanık olurken önemli tapınakları ziyaret edeceğiz. Vietnam turumuz, Laos turumuz ve Kamboçya turumuzun yolculuğusırasında kültürel izlenimler biriktirmeye ve hayata yakından tanık olmaya çalışacağız.

 

1.Gün: İstanbul - Hanoi
Belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile İstanbul'dan gelen misafirlerimizi evlerinden alarak İstanbul Havaalanına gidiyoruz. İstanbul Havaalanı'nda saat 00:00 'da buluşmamızın ardından Türk Hava Yolları'nın TK168 sefer sayılı uçağıyla saat 02:40 ’da Hanoi’ye hareket ediyoruz. Saat 20:45 ’te Hanoi’ye varışımızın ardından aracımız bizi havaalanında karşılayacak ve şehir merkezindeki otelimize götürecek. Konaklama: Ho Chi Minh


2.Gün: Chu Chi tünelleri - Ho Chi Minh (Saygon)
Kahvaltıdan sonra aracımızla Vietnam turumuza başlıyoruz. Chu Chi tünellerine gideceğiz. Abd’nin işgaline karşı direnen Vietnamlıların kullandığı tünellerin bir bölümü ziyaret açılmış. Tünellerin nasıl yapıldığına ve Vietkong gerillaları tarafından nasıl kullanıldığına dair bilgi alacağız. Tuzakları, yaşam malzemelerini, silah imalathanesini, sahra hastanesini, karargahı, ve mutfağı göreceğiz. Şehre döndükten sonra gerçek Saygon’u görme fırsatı ve yerel halkın yaşamını izleme olanağı bulacağız. Kalabalık Chalon Pazarı’nı, saklı Çin Pagodası’nı, tarihi posta binasını göreceğiz. Tek sütunlu Pagoda’yı, Ho Chi Minh’in evini, müzesini ve Edebiyat Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz.


3.Gün: Ho Chi Minh (Saygon) - Mekong Deltası - Dannang
Kahvaltıdan sonra Saigon’un güneyindeki Mekong Deltası’nın kapısı sayılan My Tho’ya hareket edeceğiz. Bu bölge Vietnam’ın pirinç çanağı olarak adlandırılır. Ülkenin en bereketli havzasıdır. Pirinç tarlalarının yanı sıra çeşitli tropikal meyvelerin yetiştiği geniş bahçeler de bu havzadadır. My Tho’ya vardıktan sonra Tien Nehri’nde bir botla seyahat edeceğiz. Yolculuğumuz An Khanh’a kadar sürecek. Yol boyunca balık çiftliklerini ve efsanelere konu olmuş dört küçük adacığı göreceğiz (ejder, Unicorn (tek boynuzlu at), kaplumbağa ve Anka adaları.) Daha sonra botumuz bizi daracık su yollarından geçirerek bir köye götürecek. Burada hindistancevizi ve muz yapraklarıyla kurabiye paketlemelerini göreceğiz. Mevsim meyvelerinin ve hindistancevizi şekerlemelerinin tadına bakacağız. Maymun Köprüsü’nden geçerek yerli halkın pirinç kağıdı, pirinç keki ve pirinç rakısı yapımını göreceğiz. Öğle yemeğinde yerel mutfağın lezzetlerini deneyeceğiz. kayığımız bizi My Tho’ya götürecek akşamüstü Ho Chi Minh’e (Saigon) döneceğiz.uçağımız 19:00’da bizi Danang’a götürecek.


4.Gün: Hoi An - My Son
Sabah Hoi’nin 50 km. Güneybatısında dünya kültür mirası statüsündeki My Son kentine gideceğiz. Bereketli bir vadideki My Son şehri Cham halkının başkenti ve dini merkezi. Günümüze şehrin kırmızı kuleleri ve kutsal mekanları kalmış. My Son güney Asya’nın görkemli arkeolojik hazineleriyle aynı değerde bir ören yeri. My Son’da geleneksel Cham dansı gösterisi izledikten sonra Hoi An’a döneceğiz.


5.Gün: Hoi An Antik Kenti - Hue
Hoi An şehrinde Kwan, Phuc Kien tapınaklarını ve Vietnam, Japon ve Çin kültürlerinin sentezi olan Tan Ky Evi’ni ziyaret edeceğiz. Phung Hung Evi’ni ve Japon Köprüsü’nü göreceğiz. Serbest zamanımız olacak. Akşamüstü Hue’ye doğru yola çıkacağız. Otelimize yerleştikten sonra Huong Nehri’ni göreceğiz ve geleneksel Vietnam şarkıları dinleyeceğiz.


6.Gün: Hue
Sabah Hue kalesi ve imparatorluk şehrini ziyaret edeceğiz. Daha sonra geleneksel Ejder Botu’na binerek efsanevi Esans Nehri’ne gideceğiz. Yol boyunda Thien Mu Tapınağı’na uğrayacağız. Ardından bu bölgeyi kuşatan yamaçlardaki Nguyen İmparatorları'nın kraliyet mezarlıklarını ziyaret edeceğiz. Etkileyici bahçeleri içindeki mezarların etkileyici mimarisini gördükten sonra Hue’ye geri döneceğiz. Serbest zamanımız olacak.


7.Gün: Hue - Hanoi
Kahvaltıdan sonra havaalanına gideceğiz Hanoi’ye uçacağız. Hanoi’de öğlen yemeğinden sonra şehirdeki programımız başlayacak. Tek sütunlu Pagodayı ve Edebiyat Tapınağı’nı göreceğiz.


8.Gün: Hanoi - Halong Körfezi
Sabah erken bir kahvaltından sonra otelden ayrılacağız. Öğlen sularında Tuan Chu Adası’ndaki Bhaya tur gemi merkezine varacağız. Gemiye yerleştikten sonra Halong Körfezi’nde yapacağımız yolculuk ve gemimiz hakkında bilgi alacağız. Öğlen yemeğinin ardından teknemiz büyülü kayalıklar arasındaki yolculuğuna başlayacak. Bir süre sonra demirleyerek botlara binip Cua Van Köyü’ne gideceğiz. Akşamüstü teknemize dönüp manzaranın tadını çıkaracağız.


9.Gün: Hoi An - My Son
Gün doğumuyla birlikte isteyenler küçük bir Tai Chi pratiği yapacak. Kahvaltıdan sonra teknemiz hava durumuna göre Sung Sot Mağarası'nın bulunduğu sahile yanaşacak ya da Titov Kumsalı'nda denize gireceğiz. Daha sonra limana doğru seyir başlayacak. Tekneden ayrıldıktan sonra Hanoi’ye doğru yola çıkacağız.


10.Gün: Luang Phrabank
Kahvaltıdan sonra havaalanına gideceğiz. Uçağımız bizi öğlen sularında Luang Phrabank’a götürecek. Otele yerleştikten sonra isteyenlerle bisiklet turu yapacağız. Kraliyet sarayını ve şehrin eski dokusunu göreceğiz. Geleneksel Lao mimarisi ve tapınakların ardından serbest zamanımız olacak.


11.Gün: Luang Phrabank - Pak Ou Mağarası - Mekong Deltası
Bugün Mekong Nehri’nde tekneyle bir gezintiye çıkacağız. Ban Xiengmene’de duraklayacağız, küfeki taşı Tham Sakkarin Mağarası'nı göreceğiz. Öğlen sularında yapacağımız piknikten sonra teknemiz bizi efsanevi Pak Ou Mağarası’na götürecek. Bu mağara eski bir hac merkezi ve binlerce altın kaplama Budha heykeli bulunuyor. Dönüşte küçük ban Phanom Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Köy el dokumalarıyla ve şelalesiyle tanınıyor.


12.Gün: Luang Phrabank - Siem Reap
Havaalanından Kamboçya’ya Siem Reap’a uçacağız. Kamboçya turumuzda, şehirde yapacağımız gezintiden sonra serbest zamanımız olacak.


13.Gün: Siem Reap - Bayon Tapınağı - Angkor Tom
Kahvaltıdan sonra dünyaca ünlü Angkor Tapınakları'nın güney kapısına gideceğiz. Bayon Tapınağı'nı ziyaret edeceğiz. Byoon tapınağı 12. Yy’nin sonlarında 13. Yy başlarında Kral VII. Jayavarman tarafından yapılmış 54 kulesi, filler terasıyla göz alıcı bir yapı. Daha sonra vahşi bir ormanın içindeki Ta Prohm’u ziyaret edeceğiz. Ardından 200 hektarlık alana kurulmuş dünyanın en büyük tapınağı olan Angkor Wat’a gideceğiz. 1300 metreye 1500 metre uzaklığındaki sur duvarları ve hendekle çevrili olan tapınakları gezeceğiz. Akşam Kamboçya’nın popüler ulaşım aracı Tuk-Tuklarla Siem Reap sokaklarında gezineceğiz. Budist rahiplerin kutsama törenlerine tanık olacağız.


14.Gün: Siem Reap
Sabah kahvaltısından sonra Choueng Kneas Köyü’ne gideceğiz. Tekneyle Tonle Sap Deltası'ndan geçerek göle açılacağız, kazıklar üstünde kurulmuş köyleri göreceğiz.


15.Gün: Siem Reap
Bugün Siem Reap’ten dönüş için yola çıkacağız. Aracımız bizi saat 16:00 ’da havaalanına bırakacak. Siem Reap (Rep) Havaalanı'ndan Türk Hava Yolları'nın saat 19:35 'te Bangkok aktarmalı uçuşu ile İstanbul’a hareket edeceğiz.


16.Gün: İstanbul
Saat 06:05 ’te İstanbul’a varış. Turumuzun sonunda İstanbul'dan gelen misafirlerimizi transfer araçlarımız ile evlerine bırakıyoruz.

Vietnam Laos Kamboçya Turu

Son 10 Kişi
USD 2.800,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

14 Gece Konaklama
Rehberlik
İstanbul Ev Havaalanı Transferi
Kahvaltılar 13 Adet
Akşam Yemekleri 8 Adet
Öğlen Yemekleri 11 Adet
Yerel Uçuşlar.
Özel Aracımızla Şehirlerarası Ulaşım
Müze & Ören Yeri Girişleri
Ha Long Körfezi’nde Bir Gece Teknede Konaklama
Hue ve Mekong Deltalarında Tekne Gezileri
İkramlar
Seyahat Sigortası
Yerel rehberlikler
Hijyen Paketi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

İstanbul – Hanoi, Siem reap - İstanbul uçak bileti
Programda Belirtilmeyen Öğünler
Vize Ücretleri Vietnam 70 $, Kamboçya 40 $, Laos 60 $,
Şahsi Harcamalar, Telefonlar, Çamaşır Yıkama Servisleri, Ekstra İçecekler ve Programda Belirtilmeyen Diğer Hizmetler)
Şahsi Harcamalar
Yurt Dışı Çıkış Harcı (15 ₺)

Hareket Saatleri

  • 00.00 İstanbul Havalimanı
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi