Yenice Ormanları Trekking Turu

Trekking Turu - Doğa Yürüyüşü

TUR HAKKINDA
1999 ‘da Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF), biyolojik değerlerin çeşitliliği olarak incelendiğinde en kıymetli ve acil korunması gereken 100 doğal orman alanını tespit ederek ‘’ Avrupa Ormanları Sıcak Alanları’’ olarak belirlemiştir. Karabük ili Yenice ormanları; Türkiye sınırları içerisindeki 9 sıcak noktanın içerisinde yer almaktadır. Biyolojik olarak farklı çeşitleri bünyesinde barındırması ve tropikal ülkeler veya bölgeler dışında dünyanın az rastlanır bölgelerinde yer alan anıtsal nitelikli ağaçlar ve nadide ekosistemi ile zengin bir bölgemizdir. Yenice ormanları trekking turu yapacağımız alan çok genişitir. Alternatif rotaları ile 396 km yi bulan yürüyüş parkurlarından sectiğimiz en güzel  Yenice ormanları doğa yürüyüşü rotaları doğal güzellikleri ile sizleri bekliyor.

Biz de bu sonbaharla birlikte bu güzelliğin içinde ruhumuzu dinlendireceğimiz program hazırladık sizlere.

 

1. Gün: İstanbul >> Yenice Ormanları >> İncebacaklar Köyü >> Şeker Kanyonu >> Yazıköy - Kent Ormanı
Sabahı erken saatte aracımız ile yola çıkıyoruz. Yenice ormanları trekking turuna Yenice Ihlamur Teras'a varmamız araç yolculuğu ile yaklaşık 4,5 saat sürecek. Kahvaltımızın ardından hareket ediyoruz. Bugün İnce bacaklar Köyü’nden başlayacak olan yürüyüşümüz de Şeker Kanyonu’nu Kent ormanını gezecek ve Kanyonu üstten göreceğiz. Harika bir rotada yürüyüşümüzü tamamlayacağız. Ardından Ihlamur Teras'a gidiyor ve akşam yemeğimizin ardından dinlenmeye geçiyoruz.
Yürüyüş mesafesi: 9 km

2. Gün: İstanbul - Yenice Ormanları - Arboretum Anıt Ağaçlar (Kavaklı Koruma Bölgesi)Subatan Seyir Terası-Eğriova Göleti
Sabah pansiyonumuzda alacağımız kahvaltımızın ardından aracımız ile hareket ediyoruz. Tabiatı Koruma Alanı ilan edilen Gökpınar ormanı tesisinden bugünkü rotamıza giriş yapıyoruz. Arboretum Anıt ağaçlarını geziyoruz. Aşağıkavak ve Yukarı Kavak yaylalarını geçerek Şahinkaya seyir terasında manzarayı izleyerek inişe geçiyoruz. Yürüyüşümüzün ardından pansiyonumuza giderek akşam yemeğimizi alıyor ve dinleniyoruz.
Yürüyüş mesafesi: 12 km

3. Gün: Göktepe Yaylası - Göleti Rotası
Sabah pansiyonumuzda alacağımız kahvaltımızın ardından aracımız ile hareket ediyoruz. Bugun görsel güzelliğine doğamayacağınız bir rota sizi bekliyor. Göktepe Yaylası ve Göktepe Göleti'ni yürüyoruz. Doğanın içerisinde geçireceğimiz harika bir yürüyüşün ardından aracımız ile İstanbul’a dönüşe geçiyoruz.
Yürüyüş mesafesi: 8 km

Yenice Ormanları Trekking Turu

Son 10 Kişi
TL 3.950,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

2 Gece Pansiyon Konaklama
2 Kahvaltı
2 Akşam Yemeği
Rehberlik
Ulaşım
Seyahat Sigortası
Araç içi ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
Öğlen Yemekleri

Hareket Saatleri

  • 06.30 İncirli Metrobüs Üst Geçiti 07.00 Mecidiyeköy Yapı Kredi 07.30 Kadıköy Belediyesi Evlendirme
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi