Yılbaşında Ormana Düğmeli Evler Turu

Torosların Eteklerinde Yılbaşı

TUR HAKKINDA

 

Yılbaşında düzenleyeceğimiz Ormana Düğmeli Evler Turu, doğa, tarih, kültür ve eğlenceyi birarada yaşayabileceğiniz Türkiye'deki nadir tur rotalarından biridir.

 

Gezimizin Ana teması olan Ormana köyü Düğmeli Evleri ile bilinen, eski adı İbradı olan tarihi bir köydür. Sokaklarında gezerken gerçekten bu köyde yaşamalıyım diyecek kadar sizi etkileyecek, tarihini dinlediğinizde zamanında ne kadar önemli bir bölge olduğuna şaşıracaksınız. Ormana Köyü’nün tarihi ve otantik dokusuna uygun inşa edilmiş tarihi düğmeli evlerde konaklayacağımız bu turumuzda, akşamları yöresel lezzetler ile donanmış harika yemekleri tadacağız.

 

Bu turumuzun en güzel yanlarından biri de Konya’ya kadar harika manzaralar eşliğinde yapacağımız Hızlı Tren yolcuğu olacak.

 

TUR PROGRAMI

 

1.Gün: Konya >> Beyşehir >> Ormana

Söğütlüçeşme Yüksek Hızlı Tren Garı’nda saat 06:00’da buluşuyoruz. Saat 06:45‘de hareket edecek olan trenimize yerleştikten sonra 4 saat 55 dakika sürecek olan keyifli tren yolculuğumuza başlıyoruz. Konya’ya varıp aracımız ile buluştuktan sonra ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında Beyşehir Eşrefoğlu Camisi'ne doğru yola çıkıyoruz. Anadolu’daki ahşap direkli camilerin en büyüğü ve eşsiz bir örnektir. Camii gezimizden sonra Eflatunpınar Su Anıtı’na doğru yol alıyoruz. Göğü taşıyan ve yerle gök arasında ilişki kuran tanrıları tasvir etmekte olan anıt, Hititlerden sonra fonksiyonunu kaybetmeden ayakta kalabilen bu sistemin en güzel örneğidir. Su anıtı hakkında bilgi alıp fotoğrafladıktan sonra yaban hayatı, doğal güzellikleri ve tarihi değerleri ile göllerimiz içerisinde özel bir yeri olan Beyşehir Gölü’ne geçiyoruz. Ülkemizin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü, güzel, mavi rengi, irili ufaklı adaları, kumsalları, karstik mağaraları ve bozulmamış bitki örtüsü ile ülkemizin en güzel göllerinden biridir. Göl kenarında vereceğimiz kısa bir molanın ardından 700 yıllık geçmişi olan Ormana Düğmeli Evler bölgesine geçiyoruz. Düğmeli evlerin en güzellerinden biri olan ve muhteşem keyifli bir ortam sunacak olan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimize 1 dakika mesafede bulunan Berberoğlu Konağı’nda alacağız. Konaklama otelimizde olacaktır.

 

2.Gün: Ormana Düğmeli Evler >> Ürünlü Köyü >> Altınbeşik Mağarası
Sabah otelimizde yapacağımız harika kahvaltının ardından 700 yıllık geçmişe sahip, ahşap süslemeciliğinin mükemmel örneklerinin bulunduğu ünlü düğmeli evler sokaklarını keşfetmeye başlıyoruz. Evler bölgede bulunan sedir ağacı ve taş kullanılarak, çimento ya da harç kullanılmadan inşaa edilmiştir. Yüzlerce yıla meydan okuyan bu evler hepimizi hayran bırakacak ve kendimizi tarihi bir açık hava müzesinde geziyor gibi hissedeceğiz. Ormana gezimin ardından Ürünlü Köyü’ne doğru yol alacağız. Tarihi dokusunu kısmen koruyabilmiş nadir köylerden biri. Gezimizin ardından Dünya’nın 3.üncü Türkiye’nin en uzun yeraltı mağarası olan Altınbeşik Mağarası’na varıyoruz. 2 bin 500 metre uzunluğunda ve 3 katlı bir mağara sistemi bulunmaktadır. Üst katında sarkıt ve dikitler bulunmaktadır. Mağaranın girişinden itibaren ilk 200 metre mağaranın alt seviyesini oluşturur ve burası devamlı su altındadır. Mağaranın girişindeki gezi botlarına binerek bu muhteşem doğa harikasını keşfe çıkarak sarkıtları ve dikitleri inceleyeceğiz. Bu güzel günün ardından dinlenme ve yılbaşı programı hazırlıkları için otelimize geçiyoruz. Hazırlıklarımızı tamamlayıp yılbaşı yemeği ve eğlencemizin gerçekleşeceği restoranımıza geçiyoruz. Eğlenceli ve keyifli bir akşam yemeği eşliğinde yeni yıla girdikten sonra dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.


ÖNEMLİ NOT: Hava şartlarından dolayı Altınbeşik Mağarası girişi kapatılır ise programımıza Akseki girişinde bulunan Sarıhacılar Tarihi Kervan Göç Yolu (Antik Roma Yollları) başlangıç parkuru yapılacaktır.

 


3.Gün: Tınaztepe Mağarası >> İstanbul
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra valizlerimiz ile otelimizden ayrılarak Ormana’ya veda ediyoruz. Dünyanın en uzun mağaralarından biri olan Tınaztepe Mağarası’na geçiyoruz. 1968 yılında Fransız bilim insanı Michel Bakalowichz tarafından bulunan 22 km uzunluğundaki mağara, sarkıtları, dikitleri ve yaz kış değişmeyen ısısı ile bizleri kendisine hayran bırakacak güzellikte. Keyifli gezimizin sonunda Konya’ya geri dönüyoruz. Saat 17:18‘de hareket edecek olan trenimize yerleşiyoruz. 4 saat 48 dakikalık yolculuğumuzdan sonra İstanbul’a varıyoruz.


İstanbul’a varışımızın ardından yeni gezilerde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Yılbaşında Ormana Düğmeli Evler Turu

Son 10 Kişi
TL 8.900,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul – Konya / Konya – İstanbul YHT tren bileti
 • Ormana Active Doğan Otel 2 gece konaklama
 • Otelde 2 sabah kahvaltısı
 • Otelde 1 akşam yemeği
 • Yılbaşı gecesi eğlenceli GALA yemeği (DJ Performansı)
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Tüm ulaşım araçları (tren ve otobüs)
 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri
 • Zorunlu paket tur sorumluluk sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • GALA yemeğinde alınacak alkolsüz/alkollü içecekler
 • Müze ve ören giriş ücretleri
 • Tüm kişisel harcamalar

Hareket Saatleri

 • Söğütlüçeşme Yüksek Hızlı Tren Garı Saat: 06:00
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi