Galata Turu

TUR HAKKINDA

 

İstanbul'un merkezinde, tarihi ve kültürel açıdan zengin bir semt, Galata.

 

Günübirlik İstanbul Kültür Turlarımızdan Galata Turu, bu semti keşfetme imkanı sunuyor. Bu tur sırasında, Beyoğlu semtini gezecek ve İngiliz mimarisine ait bazı binaları göreceğiz. Ayrıca, Camiler, Sinagoglar ve Kiliseler gibi tarihi ve mimari yerleri ziyaret edeceğiz. Bu tur sırasında, aynı zamanda İstanbul'un tarihi zindanlarını da geziyoruz. Bu tur, tarihi ve kültürel değerleri keşfetmeyi sevenler için muhteşem bir fırsattır.

 


Tur Programı

 

Hepimizin hayatında en az bir kere kullanmış olduğu Tünel’in Beyoğlu girişinde saat 10’da buluşuyor gezimiz Tünel meydanında başlıyor.


Fransız mühendis Eugene Henri Gavand’ın Sultan Abdülaziz döneminde 10 Haziran 1875yılında yap- işlet- devret modelinin ilk uygulaması olan Tünel’in hikayesini dinledikten sonra, Osmanlı'da ilk modern belediyecilik uygulaması olan ve 28 Aralık 1875’de açılan (Beyoğlu Belediyesi) 6. Daire’yi göreceğiz.


Tünel meydanından aşağıya doğru, Galip Dede Caddesi'nden gezimize devam edeceğiz. Galata Mevlevihanesi’nin gezdikten sonra Okçumusa Caddesindeki İstanbul’un ilk apartmanlarını göreceğiz. Daha sonraki durağımız Kamondo ve Doğan Apartmanlarının da yer aldığı Serdar-ı Ekrem sokağı. Sokağın sonunda yer alan ve bir Anglikan Kilisesi olan İngilizlerin Kırım Savaşı sonrasında bu olayın anısına yaptırmış olduğu Kırım Kilisesi'ni göreceğiz. Bu kilise İngiliz mimarisi ile İstanbul'da tek olma özelliğine sahip.


Yüksek Kaldırım Caddesi'nden yolumuza devam edip Bereketzade Cami'sini görüyoruz. Kırım Hastanesi ve Saint George Avusturya Lisesi'ni görüp, günümüzde sanat evi olarak kullanılan Terziler Sinagogu da ziyaret edeceğimiz mekanlar arasında.


Gezimize Banker Sokak'ta devam edeceğiz. Ceneviz Podesta’sını ve Zindanı’nı görüp, Andre Sheine’yenin de yaşadığı düşünülen St. Piyer Hanı'na geliyoruz. Buradan yolumuz Bankalar Caddesi'ne dönüyor ve caddenin bir zamanki ihtişamını hala sürdüren hanlardan inceleyebileceğimiz ikinci dönem Osmanlı Mimarisi hakkında bilgi edindikten sonra Alexandre Vallaury, Mongieri gibi önemli mimarlarımızın yaptıklarını öğreniyor ve gezimizi yine bir Levanten Mimarımız, Tommaso D’Aronco’nun yaptığı ve bu gün sadece temelleri kalmış olan Merzifonlu Kara Mustafa Paşa Camisi'nin önünde bitiriyoruz.

Galata Turu

Son 10 Kişi
TL 550,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

⦁ Rehberlik
⦁ Kulaklık Dinleme Sistemi
⦁ Bahşişler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

⦁ Müze Giriş Ücretleri
⦁ Yemekler

Hareket Saatleri

  • Tünel'in Beyoğlu Girişi Saat 10.00
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi