Kaçkar Yaylaları Trekking Turu

Trekking Turu - Doğa Yürüyüşü

TUR HAKKINDA
Yayladan yaylaya yürüyüşlerle doğanın içinde rüya gibi bir hafta…
Türkiye'nin kuzeyinde, Doğu Karadeniz sahili boyunca uzanan Kuzey Anadolu Dağları'nın doğudaki bölümünü oluşturur Kaçkar Dağları. Kaçkar Milli Parkı, Rize’nin Çamlıhemşin ve Artvin’in Yusufeli ilçesi bölgeleri arasındadır. Doğusundaki bir çok zirvesi 3500 m üzerindeyken, batı kesimi 2000 m yüksekliğe kadar ulaşır. Kaçkar trekking turu rotalarında birçok buzullarla birlikte; buzul gölleri, buzul vadileri ve morenler bulunur. Sizler için bu programı hazırlarken; muhteşem coğrafyanın en güzel yaylalarını sizlere yaşatmayı hedefledik. Kaçkar yaylaları doğa yürüyüşümüzde, 3000 metre yüksekliklere kadar yapacağımız uzun yürüyüşlerle doğanın gizemini, kendine özgü yapısını, her mevsim değişen biyolojik çeşitliliği, bu değişimlerin yöre halkının karakterinin oluşmasındaki etkilerini, tulumun yüreklerden kopup hayatları yansıtan o büyülü sesini, çayın yaprak yaprak toplanarak soframıza gelişinin hikayesini bulacak ve ‘’hangi taşı kaldırsanız altından su çıkar’’ deyiminin gerçekliliğinin ne demek olduğunu göreceksiniz. Kaçkar doğa yürüyüşünde bulut denizlerinin oluşumuna şahit olup, bulutların gökyüzü ve dağlar ile dans edip vadilere nasıl gerdan kırdığını izleyeceksiniz. Her daim yağan yağmurun güneşle kavuşma anındaki muhteşem görsele şahit olup, o anda yöre haklının gözlerindeki umudu ve mutluluğu görme fırsatı yakalamakla kalmayacak doğa yürüşümüz esnasında aynı hisleri sizlerde yaşayacaksınız. Kaçkarlarda; yeşilin her tonunun harman olduğu, yemyeşil dağlar, muhteşem ormanlar, görseli ile gözlerinizi kamaştıracak flora, her daim çoşkuyla akan billur dereler, ülkemizin en güzel yaylalarıyla, doğanın hakimiyetinden gelen farklı kültürler sizi bekliyor olacak...


1.Gün: Trabzon >> Çamlıhemşlin >> Huser Yaylası >> Ayder Yaylası >> Tar Deresi Bulut Şelalesi
Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak (İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya) havaalanına gidiyoruz. Farklı illerden ve İstanbul'dan gelen misafirlerimiz ile Trabzon Havaalanı'nda saat 10:00 da toplanıyoruz. Kahvaltımızın ardından Kaçkar yayları trekking turu rotalarımızın başlangıcı olan Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine doğru yola çıkıyoruz. Huser yaylasına çıkıyor ve yaylayı geziyoruz. Bulut denizi ile ünlü Huser yaylasında Şansımız varsa bulut denizi görürüz. Yayla da keyif yapıp fotoğraf çektikten sonra Ayder’e olan yürüyüşümüze başlıyoruz. İniş olan rotamızı Ayder’de tamamlıyoruz. Aracımız ile yol üzerinde bulunan Tar Deresi Şelalesi (Bulut Şelalesi) ne doğru gidiyoruz. Şelaleye ulaşmak için yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından Bulut Şelalesine ulaşacağız. Fotoğraf molasının ardından otelimize doğru yola çıkıyoruz.
Yürüyüş süremiz yaklaşık 6 saat.


2.Gün: Çamlıhemşin >> Ayder >> Yukarı Kavrun >> Kaçkar Buzulu >> İsimsiz Göl
Sabah kahvaltımızın ardından aracımız ile hareket ederek Kaçkar yaylaları doğa yürüyüşü yapacağımız yaylaya, Ayder’den geçerek Yukarı Kavrun yaylasına gidiyoruz. Yürüyüşümüze buradan başlayacağız. Burası Ağustos ayında dahi buz gibi akan deresi ve eşsiz manzarası ile bizi büyüleyecek güzellikte. Bu muhteşem coğrafya içerisinde Öküz Yatağına yapacağımız yürüyüşümüze başlıyoruz. Kaçkar dağının eteğinde yer alan yüzyıllardır erimeyen buzul, yavaş yavaş erimeye başlamış durumda. Bu eşsiz güzelliği kaybetmeden sizlerin de görmenizi istiyoruz. İsimiz göl’de dinleniyor ve keyif yapıyoruz. Dönüşe geçiyoruz. Yürüyüşümüzün ardından Ayder yaylasında bulunan pansiyonumuza yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi yedikten sonra dinlenmeye geçiyoruz. Yürüyüş süremiz yaklaşık 7 saat.


3.Gün: Yukarı Kavrun Yaylası >> Palovit Yaylası >> Amlakit Yaylası
Pansiyonumuzda alacağımız kahvaltının ardından, aracımız ile Kaçkar trekking rotamızda yürüyüşe başlayacağız Yukarı Kavrun’dan başlayan rotamız bizi Palovit yaylasına çıkaracak. Burada vereceğimiz molanın ardından yürüyüşümüze devam ederek Meleskur yaylasını geçiyor ve Amlakit yaylasında yürüyüşümüzü tamamlıyoruz. Amlakit Yaylası’nda bulunan pansiyonumuza yerleşiyoruz. Akşam yemeğinin ardından dinlenmeye geçiyoruz. Yürüyüş süremiz yaklaşık 8 saat.


4.Gün: Çat vadisi >> Pokut Yaylası >> Sal Yaylası
Pansiyonumuzda alacağımız kahvaltının ardından, aracımız ile Çat vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerindeki Şen yuva köyüne uğrayacağız. Kahvelerimizi içip sabah keyfi yapıyoruz.. Çat köyü’nü geziyor ve köyde keyfi yapıyoruz. Ardından aracımız ile Sal yaylasına doğru devam ediyoruz. Ardından Sal yaylasına varıyoruz. Sal yaylasını gezip burada dinlendikten sonra Sal Yaylası ile Pokut Yaylasına giden kısa ama keyifli yolu yürüyor ve bol bol fotoğraf çekiyoruz. Bugün Pokut yaylasının keyfini sürme zamanı. Pokut yaylasında bulunan Pansiyonumuza yerleşiyoruz. Yaylayı geziyor bol bol fotoğraf çekiyoruz. Bu gün Pokut yaylasında keyif yapıyor ve dinleniyoruz. Yürüyüş süremiz yaklaşık 2 saat.


5.Gün: Pokut Yaylası >> Hazindak Yaylası >> Samistal Yaylası
Pansiyonumuzda alacağımız kahvaltının ardından, aracımız ile yürüyüşümüze başlayacağımız Hazindak yaylasına yola çıkıyoruz. Ormanlar ile kaplı rüya gibi bir patikayı adımlayarak Samistal yaylasına gideceğiz. Bu yol kral yolu diye geçen taş patikadan oluşmakta. Doğanın dansı bizi bekliyor. Burada vereceğimiz molanın ardından yürüyüşümüze devam edip Hazindağ yaylasına gideceğiz. Yürüyüşün sonunda aracımız ile vadide bulunan butik otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğinin ardından dinlenmeye geçiyoruz. Yürüyüş süremiz yaklaşık 8 saat.


6.Gün: Zil Kale >> Gito Yaylası >>Göller Bölgesi
Butik otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, aracımız ile yürüyüşümüze başlayacağımız Gito Yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde Şimsir ormanlarını, Zil kaleyi gezeceğiz. Araç ile Gito yaylasına devam ediyoruz. Görseli ile muhteşem güzelliğe sahip Gito Yaylasında sabah kahvemizi içtikten sonra, yürüyüş rotamıza giriş yapıyoruz. Bugün bizi bol bol manzaraya sahip güzel coğrafya misafir etmekte. Yayladan başlayan patikanın izinde göllere yürüyeceğiz. Dört tane göl rotamız üzerinde bizi beklemekte. Gölleri geziyor ve Gito Yaylasına geri dönüyoruz. Yürüyüşün sonunda aracımız ile vadide bulunan butik otelimize dönüyoruz. Yürüyüş süremiz yaklaşık 6 saat.


7.Gün: Fırtına Vadisi >> Ağaran Şelalesi >> Trabzon
Pansiyonumuzda alacağımız kahvaltının ardından, Fırtına vadisinde dileyenler ile rafting yapıyoruz. Keyif ve eğlencenin sonrasında Fırtına vadisine veda ederek Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Ağaran Şelalesini geziyoruz. Çay’ın yapraktan başlayıp demliğe düştüğü hikayeyi dinlemek için çay fabrikasına uğruyoruz. Bu güzel coğrafya ile vedalaşma zamanı geldi. Kaçkarlara veda edip  Trabzon havalimanına hareket ediyoruz.Trabzon Havaalanı ayrılma saatimiz 18:30'dır. Uçaktan indikten sonra transfer araçlarımız ile evlerinize bırakılıyorsunuz.

Kaçkar Yaylaları Trekking Turu

Son 10 Kişi
TL 6.300,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

6 Gece Butik Otel ve  Yayla Pansiyonu Konaklama
Ev Havaalanı Transferi
6 Kahvaltı
6 Akşam Yemeği
Rehberlik
Seyahat Sigortası
Tur Esnası Ulaşım
Araç içi ikramlarFiyata Dahil Olmayan Hizmetler

İstanbul - Trabzon Gidiş Dönüş Uçak Bileti
Tüm Öğlen Sandwichleri 
Müze ve Ören Yeri ve Milli Park Girişleri
Rafting ücreti

Hareket Saatleri

  • 10:00 Trabzon Havaalanı
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi