Munzur Ovacık Yaylaları Trekking Turu

Trekking Turu - Doğa Yürüyüşü

TUR HAKKINDA
Munzur Trekking turumuzda Doğa içerisinde izole olacağız ve hijyen kuralları ile güvenle gezeceğimiz yayla trekking turudur. Munzur Ovacık Yaylaları trekking turunda doğa yürüyüşü yapacağımız güzel bu bölgede şelaleleri, yaylaları, gölleri, dünyaca ünlü kanyonları, vadileri, kaleleri, yerel lezzetleri ile bizi beklemekte. Munzur Yayları doğa  yürüyüşünde Munzur Vadisi Milli Parkı, Ovacık, Kırkmerdiven Şelalesi, Ganihesen Yaylası, Kepir Gölleri, Çet Yaylası, Tornova köyü, Ağdata Köyü, Çanbulak Köyü, göreceğimiz yerler arasında. Doğa, kültür ve tarihin içinde butik, size özel, hijyenik ve güvenli,  seyyah gibi bir Munzur trekking turu bizi bekliyor.


1.Gün İstanbul - Erzincan -Tunceli - Ovacık
Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak (İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya) havaalanına gidiyoruz. Farklı illerden ve İstanbul'dan gelen misafirlerimiz ile Erzincan Havaalanı'nda saat 11:00 da buluşuyoruz. Alanda bizi karşılayan aracımız ile Erzincan şehir gezimizin ardından Çağlayan Beldesi'nde bulunan ve Türkiye’nin en büyük şelaleleri arasında sayılan Girlevik Şelalesi ile devam ediyoruz. Sonrasında birçok endemik bitkiye ev sahipliği yapan, bu eşsiz güzellikteki coğrafyada bulunan Pülümür Vadisi ve Kutu Deresi'nde, su ve kuş sesleri arasında vereceğimiz çay ve fotoğraf molalarının ardından Tunceli merkeze geliyoruz. Tunceli merkezi gezdikten sonra Ovacık’a devam ediyoruz. Görseli ile akıllardan çıkmayacak güzelliklere sahip Munzur Vadisi'nden geçerek türkülere destan olan Munzur Dağları'nın güneyindeki güzel ilçe Ovacık’ta, Ovacık merkezi ve Munzur dağları ile Munzur gözelerini görüp fotoğraflıyoruz. Ardından pansiyonumuza giderek dinleniyoruz.

 

2.Gün Tunceli - Ovacık - Kırkmerdiven şelalesi - Ganihesen Yaylası
Sabah kahvaltısının ardından, kamp için eksik olan malzemeleri tamamlıyoruz. Kamp malzemelerimizi katırlar taşıyacak, bizler küçük sırt çantalarımız ile yürüyeceğiz. Kamp malzemelerini katırlara yükleyerek Munzur Ovacık Yayları trekking turumuzun ilk yürüyüşüne başlıyoruz. Kırkmerdiven Vadisinden yaklaşık 5 saatlik bir yürüyüşle Ganihesen Yaylasına varacağız. Yaylada çadırları kurup kamp alanımızı oluşturuyoruz. Ardından hemen yaylanın yanında bulunan çifte göllere gidiyoruz. Binbir çiçeçiğin bulunduğu yaylada fotoğraf çekip, yaylanın etrafında dolaştıktan sonra kamp alanına dönüyoruz. Bizim için hazırlanan akşam yemeğimizi yiyeceğiz. Bu saatlerde yaylanın etrafında bulunan yaban keçilerini görme fırsatımız da olur. Akşam ise ateş yakarak, etrafında sohbet ve muhabbet ediyoruz. Sonra milyonlarca yıldız ve samanyolunun altında gökyüzünü seyrederek binlerce yıldızdan oluşan bir yorganın kuytusunda uykuya geçiyoruz. Yürüyüş mesafesi 10 km.


3.Gün Ganihesen - Kepir Gölleri
Sabah kalktıktan sonra Munzur Yaylaları doğa yürüyüşümüze başlamadan önce Yaylada bulunan kamp alanımızda kahvaltı yapıyor ve kampımızı topluyoruz. Malzemeleri tekrar katırlara yükleyerek başka bir rotadan 2500 mt lerde bulunan Kepir Yaylasına doğru yürüyüşe geçiyoruz. Krater gölleri ile anılan bu bölgede 2 tane göl bizi beklemekte. Binlerce çiçeğin içinde ve etrafta akan suların çağıltısı ile yolumuza devam ediyoruz. Yolumuz zaman zaman kar üstünde geçiyor. 2 saatlik bir yolculuktan sonra Kepir Yaylasındaki gölün kenarına kampımızı kuruyoruz. Yakın mesafedeki buzul gölüne kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Fotoğraflarımızı çektikten sonra yaylanın etrafında gezip bölgenin keyfini çıkartıyoruz. Kamp alanına dönüyor ve bizim için hazırlanan akşam yemeğimizi yiyoruz. Kamp ateşi ve yıldızların altında keyif dolu bir sohbetten sonra çadırlarımızda uykuya geçiyoruz. Yürüyüş mesafesi 10 km.


4.Gün Kepir Gölleri - Çet yaylası - Ovacık
Munzur yaylaları trekking turumuzda bu sabah bizler için hazırlanan kahvaltının ardından kamp malzemelerimizi topluyoruz. Göller yöresinden ayrılarak dönüş yoluna koyuluyoruz. Munzur Dağları eteklerinden öğlen saatlerinde çıkmış olacağız. Ardından aracımız ile Ovacık’a geliyoruz. Dileyenler ile Munzur çayında rafting yapıyoruz. Ardından bu güzeller güzeli bölgede otelimize geçerek dinleniyoruz. Yürüyüş mesafesi 10 km.


5. Gün Munzur Vadisi - Tornovaköyü - Ağdata Köyü - Çanbulak Köyü - Ovacık - Erzincan
Sabah kahvaltısı ardından aracımızla Ovacık'tan Munzur Vadisine doğru yola çıkıyoruz. Araç ile yaklaşık 20 km. süren yolculuktan sonra Tornova köyünden yolumuzu Seyitrıza'nın Köyü Ağdata doğru çeviriyoruz ve yolumuz 1800 rakıma kadar yükseliyor. Yol boyunca vadiyi yüksekten seyrediyoruz. Meşe ve ardıç ağaçlarıyla kaplı yerlerden geçerek Seyitrıza'nın köyüne (Ağdat) varıyoruz. Orada Sultanbaba (Tujik) Dağı eteklerinde ilerleyerek derin vadilerin olduğu Çanbulak köyünü geçip Çat köyüne doğru devam ediyoruz bu bölgede birçok çeşit bitki ve çiçek göreceğiz. Derin vadiler ulu meşe ve ceviz ağaçları arasında akan derede suya girebilir ve kuş sesleri arasında biraz dinleniriz. Dönüşümüzü aynı yoldan yapacağız. Munzur çayı kenarında son çaylarımızı içip vadiye veda ederek Erzincan havalimanına doğru dönüşe geçiyoruz. Erzincan Havaalanı'ndan ayrılma saatimiz 19.00'dir. Uçaktan indikten sonra transfer araçlarımız ile evlerinize bırakılıyorsunuz.

Yürüyüş mesafesi 10 km

Munzur Ovacık Yaylaları Trekking Turu

Son 10 Kişi
TL 0,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

2 Gece Pansiyon konaklama
2 gece Çadır konaklama yeri
4 Akşam Yemeği
4 Sabah Kahvaltısı
2 Öğlen Yemeği
Ev Havaalanı Transferi
Katır ücretleri (Kamp yüklerini taşımak için)
Rehberlik
Seyahat Sigortası
Transferler
Araç içi ikramlar

  

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Uçak biletleri (Gidiş-Dönüş)
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Öğlen yemekleri

Hareket Saatleri

  • 11:00 Erzincan Havaalanı
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi