Karadağ (Montenegro) Trekking Turu

Trekking Turu - Doğa Yürüyüşü

TUR HAKKINDA
Montenegro tarihi yapıları doğal güzelliklere eşsiz güzellikteki kumsalları ve Avrupa’nın en büyük fiyorduna keyifli bir seyehat.. Balkanlarda bulunan Karadağ’ın doğusunda Arnavutluk ve Kosova, kuzeyinde Sırbistan, batısında Hırvatistan, Bosna-Hersek, güneyinde Adriyatik Denizi yer alır. Başkenti, Podgorica’dır. Kelime anlamı; Monte-Dağ, Negro-Kara demektir. Gümüzde Karadağ "demokratik, refah ve çevreci bir ülke" olarak tanımlanır. Balkan ülkeleri arasında Karadağ, en popüler turistik şehirlere sahip, dağları, nefis kumlu upuzun plajları, şahane koyları, kayalıkları, küçük adaları ve oldukça renkli geçen gece hayatına sahiptir. Karadağ trekking turumuzda; bu güzel ülkede bulunan doğa yürüyüş rotalarında yürüyüp, eşsiz güzellikteki kumsallarda yüzeceğimiz bir program hazırladık sizler için.


1.Gün: İstanbul - Podgorica - Mrtvica - Biogradska
Montenegro trekking turumuza abaşlarken; Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak (İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya) havaalanına gidiyoruz. Farklı illerden ve İstanbul'dan gelen misafirlerimiz ile 08:50’de Podgorica havalimanında buluşuyoruz. Bizi bekleyen aracımıza binerek kahvaltımızı yapacağımız yere gidiyoruz. Ardından hareket ederek bir saatlik yolculukla Mrtvica Canyon’na varacağız. Burada yürüyüşümüze başlıyoruz. Nehir kenarından başlayan yürüyüşümüz büyük kaya bloklarının arasındaki taş patikadan devam ediyor. Keyifli bir rotada, derin bir vadide geçen yürüyüşümüzü tamamlıyoruz. Bizi bekleyen aracımız ile devam ediyor Biogradska National Park’a gidiyoruz. Burada öğlen yemeğimizi yedikten sonra Biograd gölü etrafında kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Harika bir panoramaya sahip olan national park gezimizden sonra 30 dk araç yolculuğu ile konaklama yapacağımız otelimize gidiyoruz.
Yürüyüş mesafesi: 10 km


2.Gün: Tara
Sabah otelde kahvaltımızı yapıyoruz. Karadağ doğa yürüyüşü turumuzda bu günkü yürüyüşümüze başlıyoruz. Bugün kü rotamızın panoraması harika. Uçsuz bucaksız nehir ve sıra dağlar, dağ ve köy evlerini görüyor, keyifli bir rotada yürüyüş yapıyoruz. Zirveye vardığımızda manzaranın keyfine vararak, öğlen yemeğimizi yiyoruz. Rotamızı Tara nehrinin kenarında tamamlıyoruz. Dileyenler ile Tara nehrinde yüzme keyfi yapıyoruz. Ardından otelimize giderek dinleniyoruz.
Yürüyüş mesafesi: 12 km


3.Gün: Dormitor - Tara
Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından aracımız ile yola çıkıyoruz. Dormitor National Park sınırları içerisinde yer alan tara’ya gidiyoruz. Tara Kanyonu’nda bulunan büyük köprüde; kanyonun içine doğru kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Tara konyonu sırtlarında, kanyon manzarasında yürüyüşümüze devam ederek, büyük köprüye iniyoruz. Tara kanyonu rafting ve zipline ile ünlü bir bölgedir. Tara kanyonunun üzerinde zip line yapıyor ve vadiyi yukarıdan seyrediyoruz. Rafting yapıp nehrin suyu ile bütünleşiyoruz. Keyif dolu bir günün ardından otelimize giderek dinleniyoruz.
Yürüyüş mesafesi: 10 km


4.Gün: Dormitor - Zabljak - Niksic - Podgorica
Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından aracımız ile yola çıkıyoruz. Dormitor National Park’ta yürüyüşümüze başlayacağız. Bugün kü rotamızda iki göl bize ev sahipliği yapıyor. Göl etrafında başlayan rotamız buz mağarasına devem ediyor. Doğal oluşumlu sarkıt ve dikitlerden oluşan bu buz mağarasından sonra göle gelerek yürüyüşümüzü tamamlıyoruz. Harika bir güzelliğe sahip Dormitor National Parkı, manzarası, doğal güzelliği ve canlı popülasyonu ile ünlüdür. National park içinde bulunan Zabljak kasabasını geziyoruz. Fotograflara konu olacak kadar güzellikteki gezimizi de tamamladıktan sonra aracımız ile yola çıkıyoruz. 1,5 saatlik yolculuk sonrasında Niksic’te bulunan Slano Gölü’nü geziyoruz. Dileyenler ile burada yüzeceğiz. 1 saatlik bir yolcukla Podgorica’da bulunan otelimize gidiyoruz. Akşam yemeğimizi eski Podgorica’da yeriz, börek ve yerel lezzetlerin tadına bakıyor ve eski şehri geziyoruz.
Yürüyüş mesafesi: 15 km


5.Gün: Bar - Budva
Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından aracımız ile yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz 1 saat devam edecek. Bar’da bu günkü yürüyüşümüze başlayacağımız noktaya varıyoruz. Bugün harika bir rota bizi bekliyor. Adriyatik denizi manzarası ile birleşen dağların bize eşlik edeceği, adım adım bu dünyaca ünlü doğanın içerisinde, güzel bir parkurda yürüyoruz. Yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra eski Bar’ın taştan yapılmış evleri, dar sokakları ve çarşını gezerek fotoğraflıyoruz. Dileyenler ile Adriyatik denizinde yüzme keyfi yapıyoruz. Akşam yemeğimizi yemek için Budva’ya gidiyoruz. Sahildeki restaurantlarda yemeğimizi yedikten sonra Budva’yı geziyoruz. Kale içini ve eski şehri gezerek otelimize gidiyoruz.
Yürüyüş mesafesi: 13 km


6.Gün: Tivat - Kotor
Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından aracımız ile yola çıkıyoruz. Tivat’tan başlayacak olan yürüşümüz Kotor’da tamamlıyoruz. Bugün bizi çok güzel bir rota misafir edecek. Başladığımız bölümde Adriyadik denizinin oluşturduğu üçgen denizi ve Tivat’ın manzarasını çepeçevre görüyoruz. Zirveden sonra manzaramız değişiyor. Adriyadik denizinin oluşturduğu kapalı deniz kotor körfözi ve manzarası bizi karşılıyor. Bu güzel rotayı kotor körfezinde bitiriyoruz. Aracımız ile kısa ama harika bir panoramaya sahip yolculukla Kotor merkeze gidiyoruz. Kotor şehir merkezi, eski kale ve kale içini geziyoruz. Buradaki kafelerde dinleniyor ve kahve keyfi yapıyoruz.
Yürüyüş mesafesi: 13 km


7.Gün: Lovcen - Skadar Gölü - Virpazar
Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından aracımız ile yola çıkıyoruz. Lovcen National Park’a muhteşem manzara eşliğinde yolculuk yapıyoruz. Vardığımızda bölgenin en yüksek noktalarından birine çıkmış oluyoruz. Burada Karadağ’ın lideri ve şair ll. Petar Petrović-Njegos'un anıtı geziyoruz. Manzara bizi etkisi altında bırakacak güzellikte. Ardından aracımız ile hareket ediyoruz. Skadar gölünde iki saat sürecek tekne turu yapıyoruz. Bu göl doğal güzelliği ile Avrupa’da ünlü göller arasında yer almakta. Nilüfer çiçekleri, endemik bitkiler ve göçmen kuşlar bize eşlik ediyor. Öğlen yemeğimizi tekne de yiyoruz. Yüzme keyfinin ardından Virpazar kasabasında kısa bir gezinti yapıyoruz. Ardından aracımız ile bu güzel ülkeye veda ederek havaalanına doğru dönüşe geçiyoruz. Uçaktan indikten sonra transfer araçlarımız ile evlerinize bırakılıyorsunuz.

Karadağ (Montenegro) Trekking Turu

Son 10 Kişi
EUR 740,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

6 gece Otel Konaklama
Ev Havaalanı Transferi
6 Sabah Kahvaltısı
Rehberlik
Özel tur aracımız ile ulaşım
Seyahat ve Kaza Sigortası
Programda Yazılı Tüm Turlar
Alan ve Şehir Vergileri
Seyahat Sigortası ve Kaza Sigortası
Araç içi ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

İstanbul – Podgorica- İstanbul Uçak Bileti
Yurtdışı çıkış harcı
Öğlen ve Akşam Yemekleri
Bahşişler
Müze Giriş Ücretleri

Hareket Saatleri

  • 09:50 Podgorica Havaalanı
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi